Kafayı Yiycem Az Kaldı..!!!

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Konu Başlığını Özellikle Öyle yazdım Ki dikkat Çeksin Şimdi Evimde Kullandığım

1 ADET VESTEL
1 ADET SAMSUNG
1 ADET TE ESKİ TİP TV KULLANMAKTAYIM

Samsung Tv mi yeni aldım ve Kanal Taraması yaptım yaptığım kanal Taramasında SHOW Tvler EURO Star Ve bazı kanalların Çıkmadığını Gözlemledim çatıya çıktım her tv ayrı çanağa takılı samsung TV nin kablosunu söküp vestel Tv nin bağlı olduğu çanağa bağladım tarama yaptım çıkmayan kanallar çıktı eski tv de sorun aynı Bazı kanallar çıkıyor Bazıları çıkmıyor LNB yi oynattım değişen bişey olmadı sizlerin çözüm önerisi neler tv yi Sıfırladım şuanda eski çanakta kablom takılı o kanalların geri gelmesi içinde mecburen yukarı çıkıcam kablo yerini Değiştirmek zorunda kalacam tarama yapıp eski çanağa geri dönecem çözüm önerileriniz Neler Arkadaşlar teraspy teraspy Emmim Uydu işlerine sen bakıyordun genelde :ara
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yani Özetle 3 Çanak var biri Adam Akıllı Çalışıyor diğer ikisi yarım yamalak Vestel Tvnin bağlı olduğu çanak sağlam başkasının kablosunu çıkarmak ta istemiyorum ha birde şöyle bişey var Vestelin Bağlı olduğu Çanakta Kesin Eminim Euro star çıkıyordu oda şimdi çıkmaz oldu Aklım diyorki kendime ayrı takıyım 4 LNBli Ayrı Çanak ama işte masraf olacak e hadi onu geçtim apartman ortak kullanım diye gevezelik yapacaklar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
3 tane farklı çanağın var apartman gevezelik yapmıyor ama tek çanağa geçince mi gevezelik olacak :)
anlattığına göre hepsinin kabloları birbirine yetiyor. Bu nedenle tek çanağa geçemen mantıklı
sağlam olan çanağın sadece lnbsini 4 lü yap kurtul, hem ayarınıda tek çanakla yaptığın için daha çabuk çözüm alırsın.
çanağı da hassas ayar yapman gerekli bunun kaçar yolu yok :) sonra arkana yaslan izle
he şu da var bazılarını yer değiştirince vestelde çalışıyordu samsungda çalışmıyor dedin samsunga giden kabloda ek varsa sinyal kalitesini etkiler

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bence, 4 çıkışlı lnb alıp takın tamam.
Dediğin güzel hoşta masrafı geçtik apartmandakilerin hepsi geveze sökerler çanağı habersiz bende kafalarını kırarım tek tek.daha önceden dinamo taktırdık kendimiz kendi evimize sucu getirtip haberimiz dışında söktürdüler neymiş efendim takamazmışız ?

3 tane farklı çanağın var apartman gevezelik yapmıyor ama tek çanağa geçince mi gevezelik olacak :)
anlattığına göre hepsinin kabloları birbirine yetiyor. Bu nedenle tek çanağa geçemen mantıklı
sağlam olan çanağın sadece lnbsini 4 lü yap kurtul, hem ayarınıda tek çanakla yaptığın için daha çabuk çözüm alırsın.
çanağı da hassas ayar yapman gerekli bunun kaçar yolu yok :) sonra arkana yaslan izle
he şu da var bazılarını yer değiştirince vestelde çalışıyordu samsungda çalışmıyor dedin samsunga giden kabloda ek varsa sinyal kalitesini etkiler
yok ustacım tek kablo hepsi ek mek hiç girmem o işlere direkt kablo yukardada yaklaşık 10 metreye yakın kablo payı bıraktım çünkü yukardaki tüm çanaklar allah bullak hepsi kırık çürük LNBlerin önlerinde kapaklar bile yok :haha1:haha1:haha1

Ölümün olduğu bir yerde, daha ciddi ne olabilir ki? ?
Abi tam anlıyamadım seni bazen öğle konuşuyorsunki anlamak zor seni ya :hihi:hihi:hihi

Çanak anten ayarlarını bir kontrol ettirin bence.
Tv ci çağırsam en ufak bişey yapıp gidcek 50 TL

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dediğin güzel hoşta masrafı geçtik apartmandakilerin hepsi geveze sökerler çanağı habersiz bende kafalarını kırarım tek tek.daha önceden dinamo taktırdık kendimiz kendi evimize sucu getirtip haberimiz dışında söktürdüler neymiş efendim takamazmışız ?

yok ustacım tek kablo hepsi ek mek hiç girmem o işlere direkt kablo yukardada yaklaşık 10 metreye yakın kablo payı bıraktım çünkü yukardaki tüm çanaklar allah bullak hepsi kırık çürük LNBlerin önlerinde kapaklar bile yok :haha1:haha1:haha1

Abi tam anlıyamadım seni bazen öğle konuşuyorsunki anlamak zor seni ya :hihi:hihi:hihi

Tv ci çağırsam en ufak bişey yapıp gidcek 50 TL
Ben hala isteğin ve yazdığında tezatlık buluyorum. ilk mesajına ekleme yapmışsın şimdi gördüm ama şunlarıda cevaplar mısın:
1 ADET VESTEL
1 ADET SAMSUNG
1 ADET TE ESKİ TİP TV KULLANMAKTAYIM - her tv ayrı çanağa takılı
bu çanaklar da farklı kullanıcılar var mı ?
resim ekleme şansın var mı ?
apartmanda kaç daire var ?
toplamda kaç kablo var ?

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Üç çanak takmanıza izin veren apartman düzgün çalışan çanağa dörtlü lnb takmanıza ses çıkarmaz herhalde.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Üç çanak takmanıza izin veren apartman düzgün çalışan çanağa dörtlü lnb takmanıza ses çıkarmaz herhalde.
Çanak Takmadık Çanak var LNBDE takmadık oda var

Ben hala isteğin ve yazdığında tezatlık buluyorum. ilk mesajına ekleme yapmışsın şimdi gördüm ama şunlarıda cevaplar mısın:
1 ADET VESTEL
1 ADET SAMSUNG
1 ADET TE ESKİ TİP TV KULLANMAKTAYIM - her tv ayrı çanağa takılı
bu çanaklar da farklı kullanıcılar var mı ?
resim ekleme şansın var mı ?
apartmanda kaç daire var ?
toplamda kaç kablo var ?
1.Resim Eklerim Ustacım
2. 8 Daire Var Apartmanda
şimdii gelelim en başa detaylı bi şekilde anlatıyım şimdi bizim evimizde daha önceden Eski tüplü Tv vardı ondada Arçeliğin Eski Tip uydusu bulunmakta yeni nesil Tvler Çıkınca yeni tv aldık

yukarıya gelelim şimdi

beko.jpg
Bu tvnin Anten kablosu yukarda tam orta kısımda Çanak var oraya takılıydı bazı kanallar çıkıyor bazı kanallar çıkmıyordu.

m_vestel-49fb7500-2.png
Buda 2015 Yılında Aldığımız Vestel Tv bunun anten kablosuda en sağ tarafta kenar kısmında takılı

images51ba6fdea6589ef0.jpg
Buda benim kendi odama aldığım Samsung Tv en sol tarafta kenarda gene boş yer var diye oraya taktım kablomu sonradan farkına verdim bazı kanallar çıkmıyor sonrada yayın donukluk yapmayı başladı yukarı çıktım çanağın çubukları kırık LNB gevşek kablomu söktüm Vestel Tv nin takılı olduğu çanağa taktım ennn sağda çıkmayan kanallar çıkmaya başladı EURO Star hariç şuan beklemedeyim bakıyım ne yapcam LNBYi oynatınca Trtler dışında hiçbir kanal çıkmıyor ayarını bir türlü yapamadım.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çanak Takmadık Çanak var LNBDE takmadık oda var

1.Resim Eklerim Ustacım
2. 8 Daire Var Apartmanda
şimdii gelelim en başa detaylı bi şekilde anlatıyım şimdi bizim evimizde daha önceden Eski tüplü Tv vardı ondada Arçeliğin Eski Tip uydusu bulunmakta yeni nesil Tvler Çıkınca yeni tv aldık

yukarıya gelelim şimdi

beko.jpg
Bu tvnin Anten kablosu yukarda tam orta kısımda Çanak var oraya takılıydı bazı kanallar çıkıyor bazı kanallar çıkmıyordu.

m_vestel-49fb7500-2.png
Buda 2015 Yılında Aldığımız Vestel Tv bunun anten kablosuda en sağ tarafta kenar kısmında takılı

images51ba6fdea6589ef0.jpg
Buda benim kendi odama aldığım Samsung Tv en sol tarafta kenarda gene boş yer var diye oraya taktım kablomu sonradan farkına verdim bazı kanallar çıkmıyor sonrada yayın donukluk yapmayı başladı yukarı çıktım çanağın çubukları kırık LNB gevşek kablomu söktüm Vestel Tv nin takılı olduğu çanağa taktım ennn sağda çıkmayan kanallar çıkmaya başladı EURO Star hariç şuan beklemedeyim bakıyım ne yapcam LNBYi oynatınca Trtler dışında hiçbir kanal çıkmıyor ayarını bir türlü yapamadım.
BEN TELEVİZYONLARIN RESMİNİ DEĞİL ÇANAKALRIN RESMİNİ İSTEDİM :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Antenlerin ince ayarı iyi yapılmış mı? Ben antenlerin ayarından şüpheliyim. Bir adet uydu bulucu ile anten ayarı gözden geçirilse faydalı olur.
Onun dışında bir antene 4'lü LNB takılarak bu iş çözülebilir. Her TV için ayrı anten taktırmak gereksiz masraf olmuş.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Antenlerin ince ayarı iyi yapılmış mı? Ben antenlerin ayarından şüpheliyim. Bir adet uydu bulucu ile anten ayarı gözden geçirilse faydalı olur.
Onun dışında bir antene 4'lü LNB takılarak bu iş çözülebilir. Her TV için ayrı anten taktırmak gereksiz masraf olmuş.
Çanakları biz takmadık sevgili umut yukarda koskocaman iki çanak var birinin arkasında Türksat ortak Birinin arkasında Arapsat ortak yazıyor geri Çanakların hepsi orta ve küçük Çaplı Çanaklar çok karmaşık yukarısı LNB lerin geneli hepsi dolu işte yaptığım inceleme sonucu Boş kablolar var LNB lere Takılan yerde uçları onları sökerek benim tv me yer açtım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt