Kaf dağının arkasındaki Çinli Devler Xioami ve Meizu

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Bazen markalar isim satar , duvarın arkasında ki dağlar da ne cevherler vardır. Ben ipone ve Samsung Sony den ziyade Kaf dağının arkasındaki Çinli devler Xioami ve Meizu yu tanımak gerek. Türkiye çok geç gelen firmalar ve tanınmayan firmalar insanlar yeni yeni tanımaya başladı 2014 Aralık ayında Meizu Mx4 kullanıcısı idim. 4 k video çekiyor idi daha Türkiye de 4k yayın yapan kanal yoktu 2015 son aylarında trt 4k yayına geçmişti. Şu an zamanın yok resim ayrıntılı bilgileri zamanla düzenleyeceğim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Cvp: Kaf dağının arkasındaki Çinli Devler Xioami ve Meizu

Xiaomi Bende Birkac Urunu Mevcut

Powerbank  10000mah  1adet
Powerbank  16000mah  2adet
Powerbank  20000mah  2tane

5Adet Usb Led

1 Adet Bileklik

Simdi Gozume MiDrone Kestırdım ama Odemelerım Yuksek O Sebeple Bıraz Beklemede Kalacam Gıbı :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
İyi akşamlar hemşerim, Xiaomi, Meizu Türkiye ye çok öncesi girmiş olsalardı tüm samimiyetimle diyebilirim ki 10 kişide 5 veya 6 kişi kullardı. Tutturmuşlar ipone,samsung,sony diye.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459

warrior33' Alıntı:
İyi akşamlar hemşerim, Xiaomi, Meizu Türkiye ye  çok öncesi girmiş olsalardı tüm samimiyetimle diyebilirim ki 10 kişide 5 veya 6 kişi kullardı. Tutturmuşlar ipone,samsung,sony diye.

Ben Daha Çok Xiaomi İlgileniyorum Adamlar Yapıyor Arkadas Gerek Malzeme Kalıtesı, Gerek Yazılım Super Adamlarda

Urunler Aslında Cok Ucuz ama Kur Nedenıyle Artık Ucuz Olmaktan Cıktı

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Sota' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
İyi akşamlar hemşerim, Xiaomi, Meizu Türkiye ye  çok öncesi girmiş olsalardı tüm samimiyetimle diyebilirim ki 10 kişide 5 veya 6 kişi kullardı. Tutturmuşlar ipone,samsung,sony diye.

Ben Daha Çok Xiaomi İlgileniyorum Adamlar Yapıyor Arkadas Gerek Malzeme Kalıtesı, Gerek Yazılım Super Adamlarda

Urunler Aslında Cok Ucuz ama Kur Nedenıyle Artık Ucuz Olmaktan Cıktı
dolar yerinde durmuyor ki yinede fiyat performans olarak xiaomi her yönüyle samsungun< ipone< sony nin ürünlerinden kaliteli ürün yapmakta. Xiaomi nin Türkiye piyasasında olmadığına bakma, uzak doğu asya piyasalarında 1. sıradalar.  Çinde parana göre mal var birde şu klimayı adam gibi yapsalar süper olacak. Ha bu arada unuttuğum bir firma  daha :)  nasıl unutmuşum hayret dünyanın 4. büyük telefon üreticisi OnePlus firmasını unutmayalım. Oppo‘dan ayrılan bir grup mühendis tarafından kurulduğu söylenen OnePlus, ayrıca Oppo ve Vivo' nunda sahipleridir. bakalım uzak doğu firmalarından OnePlus Türkiye ye ne zaman giriş yapacak. Laf aramızda Türkiyede insanlarda İpone , Samsung ve Sony tabusunu yıkmak çok zor. :fiskos:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior hocam güzel bir konuya el attınız.bende bu telefonları merak edip ama almaya cesaret edemeyenlerdenim.bazı kişilere göre on numara çok  kaliteli bazı kişilere göre kasa kalitesi iyi değilmiş modele göre tabi.birde türkçe dilinde problem ve güncelleme sorunları gibi sorunlar duydum.gerçi şikayet olmayan marka model yok hepsinde var.şu an türkiye pazarında baya ses getirdi bu markalar.ben diyorumki türkiyeye getiren hizmet verenler biraz daha çalışmalı gayret etmeli.bana göre yan gelip yatıyor izlenimi veriyorlar.halbuki adam gibi ilgilenseler deler atarlar bu piyasayı.şu haliyle bile çok kullanıcısı var.

artık zaten türkiye pazarına çin menşeili ürünler giriyor.marka model alayı çin menşeili.bazı markalar isim satar bazı markalar kaliteyi satar.sizinde demek istediğiniz bu ve bende katılıyorum sizlere.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Üstadım @ghostkiller1 Bu firmalardan Türkiye pazarına ilk önce 2014 Aralık ta Meizu firması kampanya yaparak girdi. Öyle bir kampanya ile geldiler ki anlatamam. 2014' ün Antutu ve Berchmac rekortmeni ve 7,5 milyon ön sipariş rekoruyla 2014 de damgasını vuran Meizu MX4 le Türkiye piyasasına girdiler 16gb modelini 999. Tl ile sattılar ve bende havada kaptım. Kasa ,donanım işletim sistemi gayet iyiydi. İşletim sistemi Android Flyme arayüz kullanıyorlardı, bu telefon o dönemde 4K video çekebiliyorken, Türkiye de 4K yayın yapan kanal yoktu. TRT 2015 in Temmuz Ağustos ayı gibi 4K yayına başlamıştı. O dönemde iPhone,Samsung ve Sony nin hiç bir telefonu 4k video çekmediği gibi mx4 bulunan özellikleri barındırmıyorlardı. Örneğin diğer bir özellik çift tıklama vs. Gören hayran kalıyor,kimisi 2000 tl vereyim sat diyordu. Özellikleri linkte mevcut. Tanıtım videosu da bulunmakta gerçi şimdilerde Meiuzu 7 Pro satışa sunulacak 2 aya kadsr.görüntüleride basına sızdırıldı. Ahanda Meiuzu Mx7 Pro

29gkao2.png

Buda mx4

F Çevrimdışı

freshfog

Yeni Üye
10 Ağu 2016
1

Bende hala galaxy s3 var ama artık zamanı geldi değiştirmenin. Arada bir git gel yapıyor. Galaxy s8 edge alayım diyorum. Çok iyi telefon, ben de her sene değiştirmediğim için çok fark edecek. Hani tofaştan sonra mercedese binmek gibi birşey olur herhalde.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

freshfog' Alıntı:
Bende hala galaxy s3 var ama artık zamanı geldi değiştirmenin. Arada bir git gel yapıyor. Galaxy s8 edge alayım diyorum. Çok iyi telefon, ben de her sene değiştirmediğim için çok fark edecek. Hani tofaştan sonra mercedese binmek gibi birşey olur herhalde.
freshfog kardeşim s8 olarak elimle incelemedim ama s7 edgeye hasta ldum.dizaynı olsun ,kamerası olsun diğer aksam ve işleyişi çok güzel.s8 edgede haliyle daha güzeldir.gele gelelim düşük bütçelileri zorluyor.dilerimki gönlünüzden geçen olur inşallah.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Siz Samsung yatın kalkın Xiaomi benim favorim. Bol bulsam bende sağıma soluma sürücem ama bulamıyorum. Gerçi @Sota varken benim sürmeme gerek yok. O benim yerime de sağına soluna sürer ;)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459

warrior33' Alıntı:
Siz Samsung yatın kalkın Xiaomi  benim favorim. Bol bulsam bende sağıma soluma sürücem ama bulamıyorum. Gerçi @Sota varken benim sürmeme gerek yok. O benim yerime de sağına soluna sürer ;)

Puhahahaha Acımdan Geberiyorum :haha:

Ödemelerim Çok Yüksek 1 Yıl Kimse Bana Dokunmasın...

M Çevrimdışı

mbirol

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Siz Samsung yatın kalkın Xiaomi  benim favorim. Bol bulsam bende sağıma soluma sürücem ama bulamıyorum. Gerçi @Sota varken benim sürmeme gerek yok. O benim yerime de sağına soluna sürer ;)

Puhahahaha Acımdan Geberiyorum :haha:

Ödemelerim Çok Yüksek 1 Yıl Kimse Bana Dokunmasın...

hırg horgg HIRG HIRGG

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Xiaomi gercekten guzel urunler yapiyor. Ama resmi olarak cinden cikamadiklari icin dunyaya uzaklar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt