Kaçak Elektrik Kullanımı

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Arkadaşlar merabalar
bizim binada oturan kiracılar 4 aydır belkide dahada fazla ( fark ettiğimiz ) elektrıgı kacak kullanıyorlar...
dağıtım sırketının gelip sayaç panosununda saati muhurlerken fark ettik ancak bizde..
bugun yine elektriği kesip muhur takmışlar ama kiracı muhru bi guzel söküp iki adet kalın tel ile saate bağlantı yapıp ( bunu yapanda evin kadını.. ) panoyu kapattı. bende son anda fark ettim.
-dedim sen ne yapıyosun orda. oda bana
- abi elektriğimiz gitmiş bende saatte sorunmu var dıye baktım . diyo birde utanmadan.
bak yerde muhur var nasıl sokeblıyosun o muhru sen dedim
e abi nolmuş ki diyor birde pişkin pişkin... :hayir:hayir
kaç kez sikayet ettik kac kez gelip gittiler hep aynı tantana.
buna bir dur dencek pozisyon yokmudur.
aile pislik... gecenlerde özel harekat geldi oğullarını almaya. tabi evde bulamadılar. kim bilir neye karıştı..
yani tek basıma ugrasılcak bir aile değiller.
bizim saatlerden elektrik baglantısı yapabılır mı? bunu kontrol edebılırmıyız ?
ulen şu iişi biz yapsak FBI çöker valla tepemize. devlet bi b.k yapmıyor ya boylesine

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Daire içerisinde tüm şalterleri indirip sayacınızı kontrol edin eğer mini led lamba yanıp sönüyorsa 2 ihtimal vardır ya hattınız da kaçak var ya hattınıza kaçak var

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Savcılığa, kiracınızın terör örgütü ile bağlantısı olduğunu, eve tanımadığınız kişilerin girip çıktığını, bu kişilerin ellerinde Fetullah Gülen'in kitaplarını gördüğünüzü, yine aynı kişilerin, söz konusu kişiyi öven konuşmalar yaptığını duyduğunuzu içeren imzasız bir ihbar dilekçesi verin. Aynı dilekçeyle CİMER'e de başvuru yapın. Sorununuz kesin olarak çözülecektir.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Savcılığa, kiracınızın terör örgütü ile bağlantısı olduğunu, eve tanımadığınız kişilerin girip çıktığını, bu kişilerin ellerinde Fetullah Gülen'in kitaplarını gördüğünüzü, yine aynı kişilerin, söz konusu kişiyi öven konuşmalar yaptığını duyduğunuzu içeren imzasız bir ihbar dilekçesi verin. Aynı dilekçeyle CİMER'e de başvuru yapın. Sorununuz kesin olarak çözülecektir.
Kiracı benim kiracım değil
Elektrik ile terör örgütünün nasıl bir bağlantısı olucak dilekçe verilince mesela? Orayı tam anlayamadım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Atıyorum, hatalı park ettiğinizde, yere tükürdiğünüzde, ne bileyim basit bir hata yaptığınızda, senin için aynı yöntem ile ihbar yapılırsa da, aynı rahatlıkta olur musun?

Allah iyileri, kötülerin şerrinden korusun...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bahsi geçen suçun kanundaki adı KARŞILIKSIZ FAYDALANMA diye geçiyor (Hukuksal Mevzuat derslerinden aklımda kalmış) neticede ahlâken bu tam anlamı ile hırsızlık oluyor. Eskiden Kanun gözünde de hırsızlık olan bu eylem,NEDENSE 2018 yılında değişen yönetmelik nedeniyle sadece geçmiş 12 ayın toplam ortalama bedelinin ilk yakalamada 3 katı ve ikinci yakalamada ise 5 katı şeklinde para cezasına döndü.

Bu ülkede ceza verilen tek suç kaldı, o da bir kişinin iki dudağından ne çıkacağına kaldı, onu da yukarıda yazmışlar zaten..

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
dürüst vatandaş yapsa anasından emdiği sütü burnundan getirirler ama böyle insanlara bir şey yapmıyorlar doğuda adamlar eşşekleri bile klima ile veya ufo tarzı elektirkli ısıtıcı ile ısıtıyorlar.nasılsa batida enayiler var çalışır öderler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu tavsiyem, olması gereken değil ama senin akıl sağlığın için faydalı...

Hiç muhatap olma, görme duyma, ilgilenme... O taraftakiler için hep şunu söylerim... "Allah iyileri korusun, kötülerin zaten bu dünyada hamisi var"

Bu tarz toplumlarda, hukuki ve idari sistem diye bir şey yok, klasik cahillik ve menfaat olgusu yer etmiş... Üzerine de, ortadoğu rezilliği eklenince değmeyin gitsin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt