Kablonet Modem ve Dijital HD Alıcı Değişimi Kampanyası ( Mevcut Müşterilere )

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,154
S30609-160440.jpg

• Bu kampanya, mevcut müşterilerimizin elinde bulunan teknoloji olarak eski cihazların yeni teknoloji cihazlarla değiştirilerek, müşterilerimizin yüksek hızlarda internet ve yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesine erişebilmelerine olanak sağlamak amacıyla yapılmıştır.
  • Kampanya kapsamında mevcut müşterilerimiz, SD Yayın Alıcı Kutularını yeni teknoloji Dijital HD Yayın Alıcı Kutularıyla, Docsis 2.0 Teknolojisine sahip Modemlerini Docsis 3.0 teknolojisine sahip modemlerle değiştirebileceklerdir.
  • Kampanya kapsamında müşterilere sunulan cihazların mülkiyeti Türksat A.Ş ye aittir.
  • Kampanya 16.05.2023-31.12.2023 tarihleri arasında geçerli olup cihaz stokları ile sınırlıdır.
  • Kampanya kapsamında müşteriler, yeni teknoloji Docsis 3.0 Modem veya Dijital HD Yayın Alıcı Kutuya 24 ay boyunca ücretsiz kullanım hakkına sahip olacaklardır.
  • 24 aylık ücretsiz kullanım süresi cihazların müşteriye teslim edilmesi ile başlayacaktır.
  • Kampanya kapsamında müşterilere sunulan cihazlar, 24 ay sürenin sonunda belirtilen güncel aylık kullanım bedelleriyle müşterilerin faturalarına yansıtılacaktır.
  • Kampanya kapsamında müşterilerden taahhüt istenmeyecek olup, müşteriler 24 aylık süreden önce kampanyadan çıkmak ya da mevcut hizmetlerini iptal etmek isterlerse, kampanya kapsamında teslim edilen cihazlar, çalışır vaziyette ve eksiksiz olarak Türksat A.Ş. yetkili abone merkezlerine teslim edilmelidir. Teslim edilmeyen cihazların bedeli güncel fiyatlarla müşterinin faturasına yansıtılacaktır.
  • Abonelik ve kampanya avantajları aynı adreste olmak kaydıyla devredilebilir.
  • İşbu bilgilendirme metni Kablo TV ve İnteraktif Hizmetler Abonelik Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası olup, bilgilendirme metninin yorumu ile düzenleme bulunmayan diğer tüm hallerde sözleşme hükümleri uygulanacaktır.
  • Türksat A.Ş. belirlenen süreden önce kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Yılları önce satın aldığım HD kutu ve Docsis 3.0 modemle yola devam ediyorum.

şuan kiralama yöntemi yapıyorlar dayanmadım yeni nesil HD kutuyu kiraladım.
Kanal geçişleri vasat ayrıca o kumandayı yapanı Allah bilgi gibi yapsın pil seçiyor, tepki vermiyor, bağlantısı kopuyor.

Birkaç ay ayıp olmasın diye kirasını ödeyip daha sonra iade işlemini başlattım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Yeni nesil kutu çok berbat kullanılacak gibi değil.
Ayıp olmasın diye bir süre kullanmak zorunda kaldım.
Ondan öncede Conax modül kullandım.
Kanal geçişleri aşırı yanaştı ve kanal geçişi sonrası renklerde karışma oluyordu.

şuan Neta 8800 kullanıyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ayıp olmasın diye bir süre kullanmak zorunda kaldım.
Ondan öncede Conax modül kullandım.
Kanal geçişleri aşırı yanaştı ve kanal geçişi sonrası renklerde karışma oluyordu.

şuan Neta 8800 kullanıyorum.
Kablonet şöyle iyi böyle iyi diyenler var modeminden cihazına kadar dolu şikayet var.
Kullanmayı bırakın kendilerine çeki düzen versinler Başkan :kiskis

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Elde 10 yıllık modem var artık çürümeye yüz tuttu tam da modem yüzünden ISS değiştirmeyi düşünüyordum acaba alsam mı

kablosuz performansı yerlerde 2 metre mesafe var hız yarıdan fazla düşüyor

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Elde 10 yıllık modem var artık çürümeye yüz tuttu tam da modem yüzünden ISS değiştirmeyi düşünüyordum acaba alsam mı
Evde 2 kişiden fazla wifi bağlanan varsa kablonet modem su koyuyor.
Dahada beteri down/up yapıyorsa fazla kullanıcıya bile gerek yok bildiğin şişiyor.

Ben Bridge moduna alıp tüm yükü Mikrotik RouterBoard veriyorum.
Bu yapıyla yaklaşık 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

kablosuz performansı yerlerde 2 metre mesafe var hız yarıdan fazla düşüyor
Fiber altyapı varsa direk değiştir geç bence

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Dahada beteri down/up yapıyorsa fazla kullanıcıya bile gerek yok bildiğin şişiyor.

tek ben varım interneti kullanan daha 1 kişiye zor yetiyor o dandik wifi

galiba bu docsis 2'ler içinmiş yani yine bu çöpten kurtulamıyoruz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Ne anladım ben o işten ozaman eziyet çekiyorsun Başkan
20 tane cihaz bağlı bende kopma vs yok.
Hızım ne ise onu alıyorum zyxel vmg8623-t50 kullanıyorum sıfır sıkıntı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
tek ben varım interneti kullanan

galiba bu docsis 2'ler içinmiş yani yine bu çöpten kurtulamıyoruz
Docsis 2.0 giriş paketlere izin verirler ama
100mbit pakete geçerken bendeki eski 3.0 bile mırın kırın ettiler.
Hadi len keresteler işinize bakın dedim.!
Sadece ip alacak tüm yük arkasındaki router da zaten
Delimiyim yeni makinaya her ay kira parası ödeyeceğim.

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Modemin kablolu performansını çok düzeltemesekte (fazla şikayetçi değilim ondan gerçi) kablosuz için bir şeyler önerir misiniz ? 5 ghz desteği olan access point ya da router mi lazım bana ? 5 ghz istedim çünkü sinyal bluetooth kulaklık bağlantım sürekli kopmakta hem de hız kaybı en az olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Modemin kablolu performansını çok düzeltemesekte (fazla şikayetçi değilim ondan gerçi) kablosuz için bir şeyler önerir misiniz ? 5 ghz desteği olan access point ya da router mi lazım bana ? 5 ghz istedim çünkü sinyal bluetooth kulaklık bağlantım sürekli kopmakta hem de hız kaybı en az olsun.
Alıcı ve vericiler arasında kaç duvar olacak.?

F Çevrimdışı

Falconpolat

Aktif Üye
13 Haz 2020
145
26
Alıcı ve vericiler arasında kaç duvar olacak.?
aynı oda kullanımı için genelde çok çok nadir olsa salona geçiyorum onla da 1 duvar var ama yine de duvar yok olarak düşünün

2.4 ghz modemden 5 ghz destekleyen bir cihaz bu sinyali çevirebiliyor mu ?

Geri
Üst Alt