KabloNeT Arıza

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Yaa arkadaşlar 2 gündür sorun yaşıyorum KabloNet le alakalı , dün saat 20:00 den sonraları internet gitti baktım modeme online ışığı yeşil olarak yanıp sönüyor US ve DS ise mavi renkte kalmış. Neyse arayıp arıza kaydı bırakmıştım sabah yapmışlar , uzaktan yapıyorlar galiba internet gelmişti. Şimdi az önce yine aynı sorunu yapmaya başladı ve yine saat 20:00 den sonra :saskin aradım müşteti hizmetlerini bana gıcığınız mı var saat 20:00 den sonra internetimi kesiyosunuz diyorum ama anlamıyo arkadaş yine kayıt açtı.

Benim anlamadığım neden saat 20:00 den sonra gidiyo benim internet yaa ve hep aynı sorun :hmm

P00403-203729.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Modem arayüzünde sinyal değerleri ve tabloları ekran görüntüsünü atabilirmisin.

aynı değerleri müsteri hizmetleri görebiliyor. binanız da yada evinizin yakındaki box bulunan sinyali yükselterek bunu ayarlayabiliyorlar.
evinize bu yüzden uğramamışlardır.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Modem arayüzünde sinyal değerleri ve tabloları ekran görüntüsünü atabilirmisin.

aynı değerleri müsteri hizmetleri görebiliyor. binanız da yada evinizin yakındaki box bulunan sinyali yükselterek bunu ayarlayabiliyorlar.
evinize bu yüzden uğramamışlardır.
Bunları mı soruyosun Sota Sota hocam

P00403-215528.jpg

P00403-215553.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Aynen tüm mödülasyonların boş büyük ihtimal bölgesel sorun yaşıyorsun.
TV durum nedir yayın var mı.
Kablo Tv de sorun yok hocam izleyebiliyoruz. Müşteri hizmetleri bölgesel bir sorun veya çalışma yok demişti bana ama neyi biliyorlar ki. Diyorum ki her gün aynı saat te bu internetin gitmesi normal mi ? Modem sinyal alamıyor kayıt açtım deyip duruyo ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Kablo Tv de sorun yok hocam izleyebiliyoruz. Müşteri hizmetleri bölgesel bir sorun veya çalışma yok demişti bana ama neyi biliyorlar ki. Diyorum ki her gün aynı saat te bu internetin gitmesi normal mi ? Modem sinyal alamıyor kayıt açtım deyip duruyo ?
Binanızda aynı altyapıyı kullanan başka kullanıcı var. Varsa onlarda durum nedir diye soruver.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Dünde aynı arızayı yapmıştı sabah gelmişti şöyle bir şey yazmışlar çözüldü diye Sota Sota hocam " Port SNR çalışması sorun giderildi takip altına alındı "

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sağlam hocam ondan şüphelenmiştim çıkarıp takmıştım olmamıştı. Kalktığımda internet yine gelmişti şimdi akşam saat 20:00 bekliyorum yine giderse olay çıkarmayı düşünüyorum ama kim ne kadar ipler şüpheliyim :gul

Koaksiyel kablo ucundaki de bildiğimiz F konnektör sanırım, modem o saatlerde yerinden oynuyor olabilir diye düşündüm.
İyi senarist olur benden. :kop

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Koaksiyel kablo ucundaki de bildiğimiz F konnektör sanırım, modem o saatlerde yerinden oynuyor olabilir diye düşündüm.
İyi senarist olur benden. :kop
Gizli mistik bir güç mü diyorsun yani :saskin aman hocam zaten virüs mürüs piskolojiyi bozduk , bir de bunu takamam kafama şimdi :sirit ama saat sekizi bekliyorum heyecanla :hmm

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri