Joe Biden 1915 olayları için 'Ermeni soykırımı'dedi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bizim devlet adamları, kınamaktan başka bir şey bilmiyorlar..İcraat deseniz zaten yok,o zaman, nasıl olacak bu haksızlıklara dayanmak..?
Nota sağlam verilmiş ama... :alsana

IMG_20210429_002955.jpg

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Zaten tümüne yakın eyaletlerden meclislerinde geçmişti, adamın söylediği bu konu da elindeki son barutu atması oldu. Bir gün önceden 23 nisanda kuzey Irakta söz anladıkları dilde söylenmeye başladı. Onlara verilecek cevap söz ile değil icraat ile menfaatlerine dokunularak ancak olur. Eski dönem de değiliz, nota verilmesi falan görünür olması gereken dir bir şekilde karşılıklı tiyatro, söz sahada eylemlerde verilir.

Ülkemizde seçimler oluyor, biri yada birileri ilk sıraya yerleşip iktitar koltuğunu kaznırken diğer sıra da gelenler muhalefet koltuğu ve imkanlarını kazanma başarısını gösteriyor bal kaymak içinde özel korumalar yüksek maaşlar altlarında devlet imkanları hep beraber bizleri idare ederek yöneticilik başarılarını gösteriyorlar. Ne bir gurup ne diğer gurup yıllardır kaybetmiyor hepsi yerini koruyor. Ya biz? Aramız da aklı selim yani aklı hür olan kaç kişi var gerçekte?

Bana düşen benim tarihime iftira atma bana fatura kesmeye hazırlanma deyip karşılığının verilmesine gayret edenlerden memnuniyet duymamdır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aslında bu ayar verme işi öyle klavye başından olmuyor ne yazikki, ülke yönetmek çok çok farklı. Örnek dükkanında bile bir esanf iken hasım olduğum kişiye bile gülmek zorundayım. Sadece 50m2 dükkan!
Siz ülke yönetip dünyaya diz çöktüren "dolaylı veya direk" size ambargo, ekonomik, askeri ve benzeri mudahaleye hazır olan bir ülke ile sidik yaristirmak boş olur.

Biz yüz yıldır bu ülkenin katliam kelimesini değiştiriyoruz yada gecistiriyiruz. Biden öyle boş biri değil çekinmez verir ayarı valla.
Bazen sözde kınama olsada dünya üzerinde arka planda o kadar olay var ki herkes birbirinin kuyusunu kazar.

Örnek bı olay söyleyeyim dünya üzerinde bizim siha larimiz konuşulurken geçenlerde Rusya yeni savunma sisteminde siha mızı vurdu (animasyon filminde)
Türkiye ise yeni ürettiği bir siha fuzesinde Rusya'nın yeni teknoloji savunma silahını dolaylı yoldan vurdu.
Aynen verdiğim örnek gibi arka planda çok durum dönüyor.

Konunun başlarında dediğim gibi milyonlarca insanı katletmiş bir ABD, kalkmış bana bu gün bu ithamda bulunuyorsa pek takmam (düşüncelerim şahsi dir)
He birde edit gireyim; siyasi konulara giren biri değilim siyasi olarak yorum yapmadım yanlış anlaşılma istemem!!!!

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ermeni Mezalimi

Mama hatun da analar
Kesik başlar yerde yatar
Katlediyor ermeniler
KARA BEKİR PAŞAM yetiş