jbl ses sistemi ses sorunu

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Merhaba Arkadaşlar ;
Ben yaklaşık üç dört aydır tv ye ( Vestel 49ud9400) sesisitemi araştırıyordum bu yolculuğa logitech z603 (Yanlış Hatırlamıyorsam) başladım ve nihayet jbl 3.1 aldım bu gün itibariyle
buradaki sorunum sesin beklediğim gibi net ve şöyle gümbür gümbür gelmemesi oysa bunca aydır okuduğum yorumlar ve seyrettiğim videolarda (Hemen hemen hiç türkçe kaynak yok ve bende doğru dürüst ingilizce bilmiyorum varın siz düşünun çektiğim eziyeti) sesin gayet temiz berrak ve yüksek olduğundan bahsediliyordu.Örnek olarak şimdi tv yi ses seviyesi 20 de dinliyorum inanın tv nin sesiyle bu barın arasındaki kalite farkı neredeyse bir tık bilmiyorum benim beklentimmi çok yüksekti yoksa bu tv nin sesimi çok güzeldi ben bişey anlamadım hadi bende bir arıza var diyelim evdeki diğer üç kişide benimle aynı fikirde birazda yaptığım bağlantıdan bahsedeyim tv nin arc özellikli hdmi çıkışını sounbar'ın yine arc özellikli hdmi girişine taktım diğer hdmi giriş çıkışlarıda denedim fakat sadece bu şekilde ses alabildim tvnin uzaktan kumandasını şak diye tanıdı sounbar'ın kumandasına gerek kalmadı dediğim gibi ses kalitesi beklentimin çok altında bu konudan anlayan arkadaşlar bi el atabilirlerse çok memnun olurum inanın bütün hevesim kursağımda kaldı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sistemde ekolayzer modları veya manuel ekolayzer ayarı var mı ona bakın.
Ya da bas tiz mid gibi ton kontrol seçenekleri var mı ona bakın.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kullanım kılavuzunda yazan bu;

Choose sound effect
1. Surround sound mode
• Experience an immersive audio experience with JBL
surround sound mode.
• Press SURROUND button to turn surround mode on or off.
• On: Create a surround listening experience.
• Off: Two-channel stereo sound. Ideal for listening to music.
2. Bass
• Change low frequency (bass) settings of the soundbar.
• Press BASS +/- to change the subwoofer volume level.
3. Sound mode
• Select predefined sound modes to suit your video or music.
• Press SOUND button to select a sound option from the
display panel.
• Select the STANDARD mode if you want to enjoy the
original sound.
• Select the MUSIC, MOVIE, VOICE, SPORTS mode
depending on the content you want to listen to.
4. Night mode
• For quiet listening, night mode decreases the volume of
loud sounds when audio is played.
• Night mode is only available for Dolby Digital soundtracks.
• Press NIGHT MODE button to turn night mode on or off.
Press and hold 5 seconds SOUND button to reset default
audio setting.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
DTS veya Dolby filmlerle sistemi deneyin derim, biraz daha flat çalan bir sisteme benziyor bu, ses ayarı konusunda fazla seçenek sunulmamış.
O bütçeye keşke ikinci el bir sistem toplasaydınız. :bilmiyom

B Çevrimdışı

Basri 

Aktif Üye
11 Eki 2018
121
Aslında doğru söylüyorsunuz fakat hem kablo karmaşası hemde daha kompakt bir sistem olsun istedim ama demekki her istediğin olmuyor dediğiniz gibi dts ve dobly flim deneyeceğim bide size bir sorum var acaba tv de bununla ilgili bir ayar varmı sabahtan beri kullanma klavuzunu ve tv yi karıştırıyorum ama bir sonuca ulaşamadım gerçi tv nin klavuzu da bir alem ya neyse

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında doğru söylüyorsunuz fakat hem kablo karmaşası hemde daha kompakt bir sistem olsun istedim ama demekki her istediğin olmuyor dediğiniz gibi dts ve dobly flim deneyeceğim bide size bir sorum var acaba tv de bununla ilgili bir ayar varmı sabahtan beri kullanma klavuzunu ve tv yi karıştırıyorum ama bir sonuca ulaşamadım gerçi tv nin klavuzu da bir alem ya neyse

HDMI üzerine bir ayar olacağını sanmıyorum ama TV'nin ekolayzer ayarı kulaklık çıkışına etki ediyorsa, kutudan çıkan 3.5 mm AUX kablosunu televizyonun kulaklık çıkışına bağlayıp ekolayzer ayarı yapmayı deneyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt