Jbl bar 2.1 bluetooth ses sistemi

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bugün ilanlarda bedava kutusunda jbl ses sistemi ilanı vardı, çalışmadığı için isteyen gelsin alsın diye yazmış. İletişime geçtim yarım saat mesafedeydi. Gidip almaktan vazgeçtim mesafe için sonra birsey dürttü gidip aldım. Faturasına kadar çiziksiz şekilde kutusundaydi. Veren kişi bluetooth bağlanmıyor vs dese de eve gelip açtığımda sorunuz çalıştı. Şans benden yanaydı bugün. Gelelim ses kalitesine. Jbj namı diğer harman kardon en sevdiğim markadır. Bas derinliği, orta ve tiz sesler inanılmaz temiz, sesi zorlasam da bozulma olmadı. Woofer ve diğer kısım için 220 kablosunu takmak yetiyor. Ekstra kablo yok. Kesinlikle tavsiye ederim.

Dün bedavaya arızalı olarak aldığım edifier c3 2.1 ses sistemi için ayrı konu açacağım. Ses entegresi arızalı çıktı sipariş verdim. Onu da test edip yorum yaparım. Bedava serisine başladım 🤣

Screenshot_2023-07-24-17-31-58-493_com.android.chrome.jpg
IMG_20230724_172044.jpg
IMG_20230724_165244.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bunlar da tiz seviyesi ayarı yoktu sanırım?
Ses modları vardı herhalde.
Siz bir de JBL MK2'yi görün, bas konusunda sağlam. :hihi

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
649
39
Bundan tam 20 sene önce bir arabaya arkadaki camın oraya oval 2 adet hoparlör taktırmıştım.Tanesi 40 RMS'den 2 adet vardı.Çok iyiydi.Senin aldığın hoparlör 200RMS 😀 Total speaker dediği uzun olan hoparlör mü orasını anlamadım :alala

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bundan tam 20 sene önce bir arabaya arkadaki camın oraya oval 2 adet hoparlör taktırmıştım.Tanesi 40 RMS'den 2 adet vardı.Çok iyiydi.Senin aldığın hoparlör 200RMS 😀 Total speaker dediği uzun olan hoparlör mü orasını anlamadım :alala
Bende anlamadım desem 😁zangır zangır titretiyor evi ama işi yapan subwoofer 😁neyse sıkıldım bundan yarın başka bakacağım. Ben 70 lerim amfilerini seviyorum 🤣

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Aynen ama bunların RMS olma ihtimali de bana düşük geliyor gibi.
Belli bir frekans grubu için peak değerler de yazılmış olabilir.
PMPO muhabbeti gibi.
Gerçi Avrupa'da böyle bir numara şikayet edilse üreticiden kan alırlar. :hihi

JBL bas konusunda iyidir ama dinlemedim hiç.
Samsung'ta benim aklım.
Q800B-C listemde.

Gönül ister Q990-995 ama çok pahalı. :kiskis

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Aynen ama bunların RMS olma ihtimali de bana düşük geliyor gibi.
Belli bir frekans grubu için peak değerler de yazılmış olabilir.
PMPO muhabbeti gibi.
Gerçi Avrupa'da böyle bir numara şikayet edilse üreticiden kan alırlar. :hihi

JBL bas konusunda iyidir ama dinlemedim hiç.
Samsung'ta benim aklım.
Q800B-C listemde.

Gönül ister Q990-995 ama çok pahalı. :kiskis

Samsung, philips ses sistemi işine hiç girmesin bence. Bu işin piri jbl(harman kardon) - Bose - Sonos-Denon diye gider 🙃samsung ve philips den önce çok var

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Avrupa Krallar gibi yaşıyor adam Elektronik eşyaları beleş Alkol fiyatları uygun yangel yat Osman :haha1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Samsung, philips ses sistemi işine hiç girmesin bence. Bu işin piri jbl(harman kardon) - Bose - Sonos-Denon diye gider 🙃samsung ve philips den önce çok var
Samsung zaten Harman Kardon'u satın aldı diye biliyorum.
Hatta önceki seri Q80T direkt Harman Kardon mühendisliğiydi.
Ben de RTINGS'deki incelemenin yalancısıyım.
Belki gizli bir reklam amacı güdüyor olabilir.
Ama Q80T'nin bası cidden güzeldi.
Q serisi zaten daha üst seri oluyor.
6-8-9 diye yukarı çıkıyor.

Ses üzerine birçok firma var fakat bu işler en başta bütçeye bakıyor.
Philips dediğimiz firma aslında teknoloji geliştiren bir firma.
Bugün birçok ayağını sattı ya da Çin'li Kore'li ortaklarla yürütüyor.
Zamanında entegre, transistör hatta CRT tüpü de üretti diye biliyorum.
Çin'de LG-Philips ortaklığında Innolux panel fabrikası vardı sanırım.

Philips'in de segmentine göre görece güzel ürünleri var.
Fidelio serisi üst düzey mühendislik içerdiği iddia edilen bir seri.
Tabi artık işin pazarlaması hat safhada, işi sadece ses olan firmalar gibi ürünler yapmıyorlar.
Nasıl ki eskiden katlı müzik setleri, hi-fi setleri revaçtaydı, şimdi sadece hobi gibi oldu.
Çok geniş bir pazarı var, birçok firma ürün yapıyor, ama sadece ilgilisi bunları biliyor.

Ben de mesela Stereo veya AVR ile kurulan sistemlerden yanayım.
Müzik özellikle stereo amfi ve hoparlörlerle en iyi şekilde dinlenir.
Tabi odanın akustiği, amfi ve hoparlördeki mühendislik, dinlediğiniz içeriğin kalitesi, dijitalse eğer onu analoga dönüştüren DAC, analogsa eğer onu oynatan pikap veya kasetçalar da iyi olmalı. Nasıl ki bir bilgisayarın performansı en yavaş bileşeni kadardır derler, ses sistemi de öyle. Mükemmel anfiye dandik hoparlör bağlarsan o hoparlörün kapasitesinin üstüne ses detayı anlamında çıkamazsın.

AVR sistem de sinema işinin hakkını veren sistemdir.
Çok kablo kullanırsın, daha fazla maliyeti vardır, ama hakkıyla da ses alırsın.
Tabi ses sistemi işi sonsuz bir dünya.
Hele ki ekonomik durumun fazlasıyla elverişliyse ve kendini tutamıyorsan ondan ona geçer, deli paralar harcarsın.
Öyle bir dünya ki, zirve düzeyde mühendislik yapan firmaların müstakil havuzlu ev fiyatına tek kanal amfileri var.
Kablosu, şebeke hattından gelen paraziti filtrelemesi ıvır zıvır derken bu işin teoride bir sonu yok.
Mühendislikte farkı spektogramla vs kanıtlarsın ama müşteri bunu ayırt edebilecek düzeyde mi o önemli.

Soundbar'da Yamaha'nın bir modeli film konusunda iyiydi diye hatırlıyorum.
Klipsch de aynı biçimde, bütçeye göre ürünleri var.
Bence en havalısı (öyle diyeyim) Sennheiser Ambeo.
Harici subwooferı olmayan, tüm herşeyi çubuk yapısında barındıran bir ürün.
Elbette bu işin zirvesi değil ama sennheiser bu ürünün üstünde epey mühendislik yapmış.
Gerek bası, gerek çevresel ses üretimi hepsi bir arada ürün isteyenler için oldukça iyi.
Dinleme imkanım olmadı ama inceleme videolarından bile en basiti bas performansını tahmin edebiliyorsunuz.
Firma daha sonra bu sistemle eşleşebilen harici kablosuz subwoofer da yaptı.
Bir de Ambeo Plus diye de bir model çıkarttı.

Geri
Üst Alt