İzmir'de Ulaşımda Ücretsiz Aktarma Kaldırıldı(?)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
yaw konu neydi?
nereye geldi!

yani her zamanki işler

bari bende katılayım muhabbete,ülen şu CHP var ya ve de bunların adamları,ülen yediniz mahvettiniz bu milleti
hala konuşacak lafmı buluyorsunuz?

bir de bana şu AKP liler artık bıkkınlık getiren konular dışında "yeni" br şey bulup sunsunlar??
ülen kendinizi bitirdiniz gibi,milleti de bir güzel uçurdunuz,daha yere inemedik yaw,zaten inmek
ne kelime çakılacağız yakında!

Konuya gelirsem,doğrusunu yazmak gerekirse bir sürü boş adam ve özellikle 65 yaşını geçmiş insanlar
bu araçlardan inmiyor! beleş diye dolan dur,yaw bu kadar da olmaz,şuna makul bir ücretlendime
getirseler çok iyi olur,ancak mevcut normal bilet ücretleri de bana göre ciddi yüksek!

Yaşlı ve boş işler adamları(beleşe aktarma yapanlar için) içinde mutlaka günün belirli saatler
dışında bir kısıtlama getirilmesi şart dır özellikle büyük şehirler de!

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,151
Keşke ülkedeki etik değerler o kadar mükemmel seviyelerde olsa da, uygulanan bu zam ve beraberindeki olumsuzluk bizlere son derece abes gelse... ‼
İşte biz İzmir'de yaşayanlar belediyenin bu tür etik dışı bir davranışına alışık olmadığımız için şaşırdık aslında. Belki de bu yüzden başkaları garipsemiyor hatta normalleştiriyor.

Biz belediyemizi yanlış bir karar da eleştiririz ama bunu fırsat bilen trollerin maksadını da biliyoruz. Bu uygulamanın Tunç Soyer'e illa ki bir geri dönüşü olacaktır , İzmir'de duyduklarımız halkın tepkisi nedeniyle bu uygulamayı Aziz Kocaoğlu yapamadı ama siz yaparsınız başkanım denmiş kendilerine , millet tepki verir ama unutulur gider.

Daha ilk döneminde bunu yapması halktan uzak , sadece keyfi ve kendi egosunu tatmin eden biri olduğunu ortaya koydu bence. Nasıl olsa İzmir garanti yaa , İzmir garanti de sen ikinci dönemi görür müsün bilemem tabi.

Haa destekleyenler yok mu var tabiki de , sadece iktidar partisinde yok bu troller bizde de var. Ne yapılırsa yapılsın padişahım çook yaşa.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşte biz İzmir'de yaşayanlar belediyenin bu tür etik dışı bir davranışına alışık olmadığımız için şaşırdık aslında. Belki de bu yüzden başkaları garipsemiyor hatta normalleştiriyor.

Biz belediyemizi yanlış bir karar da eleştiririz ama bunu fırsat bilen trollerin maksadını da biliyoruz. Bu uygulamanın Tunç Soyer'e illa ki bir geri dönüşü olacaktır , İzmir'de duyduklarımız halkın tepkisi nedeniyle bu uygulamayı Aziz Kocaoğlu yapamadı ama siz yaparsınız başkanım denmiş kendilerine , millet tepki verir ama unutulur gider.

Daha ilk döneminde bunu yapması halktan uzak , sadece keyfi ve kendi egosunu tatmin eden biri olduğunu ortaya koydu bence. Nasıl olsa İzmir garanti yaa , İzmir garanti de sen ikinci dönemi görür müsün bilemem tabi.

Haa destekleyenler yok mu var tabiki de , sadece iktidar partisinde yok bu troller bizde de var. Ne yapılırsa yapılsın padişahım çook yaşa.
Seçimler bitti, kabaca bir ay sonraki yorumlarım bu adamın fazla burjuvist (aslında böyle bir kelime yok ama ben seviyorum kullanmayı) olduğunu yazdım ilk başlar, fazla elitist, fazla entel bulduğumu belirtmiştim, 19 Mayıs Etkinliklerinde yine buna benzer yorumlar yazdım ge halen de düşüncem farklı değil. Nedense İzmir ile bu adamı örtüştüremiyorum ben :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Seçimler bitti, kabaca bir ay sonraki yorumlarım bu adamın fazla burjuvist (aslında böyle bir kelime yok ama ben seviyorum kullanmayı) olduğunu yazdım ilk başlar, fazla elitist, fazla entel bulduğumu belirtmiştim, 19 Mayıs Etkinliklerinde yine buna benzer yorumlar yazdım ge halen de düşüncem farklı değil. Nedense İzmir ile bu adamı örtüştüremiyorum ben :alala

İzmir'i güzel yerlere getirsin de, benim için önemli olan o.
Ben de İzmir'e turizmci gözüyle baktığını düşünüyorum senin gibi.
İzmir'e ek kaynak yaratmak için mevcut potansiyelini değerlendirmek zorunda, o da ayrı bir konu tabi.
Turizm'den ciddi anlamda gelir elde eden ülkeler var.
İzmir'de daha fazla kazansa, İzmir'li kazanır.
Ama turizm ülkemizde 300 liraya döner satmak olmamalı tabi. :hihi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Birileri, deveyi hamuduyla götürür, kaçak saraylarda Sefa sürer, parsel parsel satar ama çıt çıkmaz.

Birileri, mecburiyetten 50 kuruşluk zam yapar, ilk seçimde hedef tahtasına konulur...

Tam bizlik ‼

Bu ülkenin zerre ileri gidemiyor olmasının sebeplerinden birisi de bu fark işte.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Gizli zam böyle yapılır. Eskiden tek otobüsle İzmirin bir ucuna gidilebiliyordu ama şuan en az 2 aktarma yapılıyor. Öğretmen, ve öğrencilere geçerli değil. Sanırım tam kart basanlar insan değil o yüzden zam sadece bu kesime göre yapılmış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İzsu da zam yaptı ama yapılan zamın bir getirisi yok, hizmet yok. Meselâ buca hasanağa foseptik kokuyor. Bir çok ilçede yer altında patlayan borular için şikayet yapılıyor su günlerce boşuna akmasına rağmen takan yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,230
Küba gibi bütün bu sağlık ve belediye işleri ve vasıtalar v.s beleş olsa:haha

Şimdi bizde Belediyeler aslında birer Siyasi oluşumlar! ülen siyasetin ne işi var Belediye de değilmi??
ama bizde her kurum v.s siyasetin o rezil tenceresine girmiş ortada ne yemek var nede tad var!

Demokratik çoğu ülkede Belediyeler Siyasi değildir!

Şimdi bazı belediyeler sankim çok zenginmiş gibi popülist kafayla o beleş bu beleş
buna çok az para var v.s ile borçlarını katlayarak yükseltiyorlar sonra da miktir olup
gidiyorlar ama borç silinmiyor ve gene biz ödüyoruz,hesapsız kitapsız bir alay borcu vatandaşa
ödetiyorlar ama kendileri miktir olup gidiyorlar!

İzmire gelirsem belliki bu sınırsızlığın bir ölçüsü vardır! o beleş bu beleş v.s olmaz
soınra sıkışıyorlar gelsin zamlar ve bazı atraksiyonlar,sonra battık geberdik diye ağlıyorlar

Özellikle Ulaşım da devlet olarak destek şart dır zira bazı iller çok büyük ve ailece bir yere gitmeye kalksan
dünya kadar yol parası verirsin veya birey olarak da gitsen özellikle İst. da yine bir sürü para verirsin

Hükümet bu işe el atıp ya toptan ya da illere göre bir düzelneme yapıp ulaşım ücretlerinde ciddi indirimlere
gitmelidir ve beleşe yolculuk da ya ciddi kısıtlanmalı ya da kaldırılmalıdır

Örneğin otobüse bindim,bilet 50 kuruş olursa bu komaz ama şimdiler de2/3 kağıt ödeme var bu ne yaw??
Yakıt-Yağ desteği verilmelidir öncelikle! vergisiz olarak +subvansiyon bilet fiyatları v.s

İzmir Turizm şehri filanda değil artık! müthiş bir kalabalık,rezil bir trafik ve daha da rezil bir park yeri sorunu!
İzmir merkez müthiş pahalı!çevre yine öyle sankim esnaf soyguna çıkmış yaw! hava berbat sıcak
Yabancı turist artık kaçıyor merkezden! Çeşme/Alaçatı/Urla v.s hepsi inanılmaz pahalı
elin Avrupalısına bile artık pahalı geliyor anlayın gerisini!

Turizm olarak İzmir ekmek filan yemiyor artık! o işler Antalya da uzun yıllardır
Bizimkiler Bostanlı,Mordoğan,Bergama filan buralarda yaşıyoruz,ilk dikkatimi çeken son yıllardaki inanılmaz
pahalılık!
Ülen Bostanlı da bir mekana gittik,bildiğiniz normal bir Dondurmacı yaw 120 kağıt kilosu:haha
nereye gitsek absürt rakamlar çekiyorlar!
Gecve Bostanlı merkezde uyumak ne kelime tüm kaldırımlara taşmış mekanlar,saat 2/3 banamısın demiyorlar
inanılmaz kötü bir belediyecilik var merkezde,ama bizim İzmirliler her bir şeyle çok övünürlar
adeta sallarla filan şöyle iyi yok böyle iyi v.s şehirde yaşayanlar sanırım bunları göremiyor,kısaca
her şey çok kötü ama İzmir TR nin bir numarası yani yersen! ülen kafamı buluyorsunuz:hayir

Geri
Üst Alt