izmirde hakiki bir elektronik tamircisi?

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Karşıyakada çok değerli büyüklerim, ustalarım vardı lakin hepsi elini eteğini çekti artık bu işten. Ben bile 47 yaşındayım, ABİ dediğim bu adamlar 60 ların üstünde artık :) Kimse uğraşmak istemiyor dostlar eskisi gibi.

Eğitimini elektronik üzerine almamış ancak 1992 yılından beri tanıdığım, Technincs - Marantz - Onkyo gibi markaları yıllarca birlikte tamir ettiğimiz bir arkadaşım var. Öyle aman aman profesyonel bir tükkan bekleme, fakat ses sistemi dedin mi bu çocuk işini bilir. ürünü götürmesen de bir fikrini al derim. Atakent tansaşımn oralarda bir yerdeydi tükkanı. Malum ben karşıyakadan neredeyse 20 sene önce ayrıldım, o sonra bir tükan değiştirmişti. İstersen öğrenirim yerini, yazarım sana.
üstadım, imkan olacaksa tabii ki iyi olur.. çünkü ben tamir yapamayacaklarından değil, şu anda işlev gören bir ürün sonuçta bu ve korkuyorum elde kalırsa diye.. çünkü hassas cihazlar bunlar ve benim için kıymetli bir ürün.. bir daha da bulamam bunun gibisini.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
bu arada benim sorunlarım da;

1)uzaktan kumandasındaki bazı tuşlar çalışmıyor.
2)sistem çalışırken sabit şekilli bir cızırtı yapıyor.
3)sistemin en yüksek sesi 80, ama elektrik gidip gelirse sistemde ana ses 68 seviyesinde açılıyor.
4)bağlantı temassızlıkları.
1- Çankaya gidip uzaktan kumanda için iletken boya alıp kendin yaparsın kumandayı ,basit ,zorluk derecesi 2 (sen yaparsın)
2- Bu büyük ihtimalle besleme kartındaki kondansatörlerden kaynaklı olma ihtimali yüksek ,elin havya tutmuyorsa zorluk derecesi 10 (sen yapamazsın)
3- Bu konuda fikrim yok,ama eğer ses set ediliyorsa ,orada set edilmiş olabilir diye düşünüyorum ,set edilme işi oluyorsa ,düzeltmek kolay ,zorluk derecesi yine 2 ,yok set edilme olmuyor diyorsan o zaman fikrim yok zorluk derecesi için :)
4- Çok seçenekli bir konu ,dış kablolardan kaynaklı ise kolay ,bağlantı giriş v.s malzemede oynama varsa sıkıştırılır ,kolaydır ,ama lehim temassızlığı varsa zorluk derecesi 10 (elin havya tutmuyorsa)
Virüs belası olmasa izbana atlar gelirdim ,ama istersen omrdml omrdml etiketliyeyim ,Alaybey izbana yakındır kendisi ,eğer vakti varsa bakabilir :ok

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
1- Çankaya gidip uzaktan kumanda için iletken boya alıp kendin yaparsın kumandayı ,basit ,zorluk derecesi 2 (sen yaparsın)
2- Bu büyük ihtimalle besleme kartındaki kondansatörlerden kaynaklı olma ihtimali yüksek ,elin havya tutmuyorsa zorluk derecesi 10 (sen yapamazsın)
3- Bu konuda fikrim yok,ama eğer ses set ediliyorsa ,orada set edilmiş olabilir diye düşünüyorum ,set edilme işi oluyorsa ,düzeltmek kolay ,zorluk derecesi yine 2 ,yok set edilme olmuyor diyorsan o zaman fikrim yok zorluk derecesi için :)
4- Çok seçenekli bir konu ,dış kablolardan kaynaklı ise kolay ,bağlantı giriş v.s malzemede oynama varsa sıkıştırılır ,kolaydır ,ama lehim temassızlığı varsa zorluk derecesi 10 (elin havya tutmuyorsa)
Virüs belası olmasa izbana atlar gelirdim ,ama istersen omrdml omrdml etiketliyeyim ,Alaybey izbana yakındır kendisi ,eğer vakti varsa bakabilir :ok
merhaba, bilgiler için çok teşekkür ederim.. eğer bahsettiğimiz arkadaş dönüş yaparsa çok iyi olur benim için de.. evim de alaybeyde çocuk yuvasına bakıyor cephesi...

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Zamanında Sony sinema sistemini tamir için verdim. İşlerinde iyiler Sony nin yetkili servisi İzmir buca yakut elektronik.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
İzmir ve elektronik dediğimizde aklıma Nejdat Delioğlu geliyor. Çok samimi buluyorum videolarında kendisini.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri