izmirde hakiki bir elektronik tamircisi?

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
arkadaşlar merhaba, özellikle bunu sormak için başka yer görmediğimden siteye üye olup bu konuyu açıyorum..

A Adem Helvacı üstad özelinde sormak isterim,

benim bir 5.1 hoparlör sistemim var ve kıymetli bir cihaz.. bir kaç elektronik sorunu var. bunları tamir ettirebilmek için güvenebileceğim gerçekten elektronikten anlayan bir arkadaşa ihtiyacım var.. yardımcı olma şansınız var mıdır?

merak edenler için sistem marka ve modeli: jazz j-9940..

herkese iyi günler ve iyi yıllar.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Aynı dertten ben de muzdaribim. Creative g500 sistemimin subwooferı bozuldu. Tamirciye verdim, 2 yıldır haber alamıyorum. En azından adamlara verdiğim gibi geri alsam yine razıyım. Arada kaybolup gitmesinden korkuyorum. Ama büyük şehirlerde yapacak usta illaki vardır. Yoksa çok can sıkıcı bir durum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Aynı dertten ben de muzdaribim. Creative g500 sistemimin subwooferı bozuldu. Tamirciye verdim, 2 yıldır haber alamıyorum. En azından adamlara verdiğim gibi geri alsam yine razıyım. Arada kaybolup gitmesinden korkuyorum. Ama büyük şehirlerde yapacak usta illaki vardır. Yoksa çok can sıkıcı bir durum.
İki yıldır durur mu? :alala Hiç sormadınız mı?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Tanıdığım değil ama,letgo da yakın çevremde olduğu için sık sık karşıma çıkan; profilinden özellikle retro müzik sistem ve ev sinema kurulum ve tamiri için yetkin ve tecrübeli olduğu izlenimi veren bir isim ve adres var.sigacik, Seferihisar ikameti görünüyor.profilini inceleyip iletişime geçip görüşmekten zarar gelmez diye düşünüyorum.kullanici ismi SRT
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Screenshot_20210102-174152.png

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Tanıdığım değil ama,letgo da yakın çevremde olduğu için sık sık karşıma çıkan; profilinden özellikle retro müzik sistem ve ev sinema kurulum ve tamiri için yetkin ve tecrübeli olduğu izlenimi veren bir isim ve adres var.sigacik, Seferihisar ikameti görünüyor.profilini inceleyip iletişime geçip görüşmekten zarar gelmez diye düşünüyorum.kullanici ismi SRT
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

gördüğüm kadarıyla kendileri tamirat ve düzenleme değil de satış ve montaj tarzı bir yer gibi geldi.. bir de seferihisar bana çok uzak, karşıyakadayım ben bilmem siz biliyor musunuz izmiri ama. astarı yüzünden pahalıya gelir bu işe girersem (=

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
İki yıldır durur mu? :alala Hiç sormadınız mı?
Subwoofera elektrik gelmiyordu. İlk verdiğimde tamir etti ve elektrik alıp çalışıyordu. Ama ses çıkışları,jaklar oynaktı, kabloyu sabit tutmak gerekiyordu ve seste amfi etkisi yoktu. Ses zayıf çıkıyordu. Tekrar verdim. Parça değişmem lazım, istiyorum ama stokta görünmüyor dedi. Bir ara sordum Antep'e gönderdim dedi. Geçen hafta sordum İstanbul'dan parça istedim, bekliyorum dedi. Tamir için verdiğim usta arkadaşın bacanağı oluyor. Yolum da pek dükkanına düşmediği niçin pek sıkıştıramıyorum kendisini. Kesin yapabilecek birini bulsam alıp oraya göndereceğim ama o da yok.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
bu arada benim sorunlarım da;

1)uzaktan kumandasındaki bazı tuşlar çalışmıyor.
2)sistem çalışırken sabit şekilli bir cızırtı yapıyor.
3)sistemin en yüksek sesi 80, ama elektrik gidip gelirse sistemde ana ses 68 seviyesinde açılıyor.
4)bağlantı temassızlıkları.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Subwoofera elektrik gelmiyordu. İlk verdiğimde tamir etti ve elektrik alıp çalışıyordu. Ama ses çıkışları,jaklar oynaktı, kabloyu sabit tutmak gerekiyordu ve seste amfi etkisi yoktu. Ses zayıf çıkıyordu. Tekrar verdim. Parça değişmem lazım, istiyorum ama stokta görünmüyor dedi. Bir ara sordum Antep'e gönderdim dedi. Geçen hafta sordum İstanbul'dan parça istedim, bekliyorum dedi. Tamir için verdiğim usta arkadaşın bacanağı oluyor. Yolum da pek dükkanına düşmediği niçin pek sıkıştıramıyorum kendisini. Kesin yapabilecek birini bulsam alıp oraya göndereceğim ama o da yok.
Kablolu kumanda ise bağlantıda sorun olabilir.
Kısa devre olunca ses zayıf çıkıyordu bendeki Creative'de.

Öyle güzel bir sistemi keşke öyle bir yere vermeseydiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bu arada benim sorunlarım da;

1)uzaktan kumandasındaki bazı tuşlar çalışmıyor.
2)sistem çalışırken sabit şekilli bir cızırtı yapıyor.
3)sistemin en yüksek sesi 80, ama elektrik gidip gelirse sistemde ana ses 68 seviyesinde açılıyor.
4)bağlantı temassızlıkları.
Kumandaya iç temizlik ve soğuk lehim kontrolü yapılabilir.
Cızırtı sizdeki kablodan veya içerideki bir açık devre olma durumundan kaynaklı olabilir. (Ömrünü yitirmek üzere olan bir kapasitör vs.)

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Kumandaya iç temizlik ve soğuk lehim kontrolü yapılabilir.
Cızırtı sizdeki kablodan veya içerideki bir açık devre olma durumundan kaynaklı olabilir. (Ömrünü yitirmek üzere olan bir kapasitör vs.)
cızırtı ilk aldığımdan beri var (2004 falandı aldığımda ikinci el olarak.. satan arkadaş ta bu konuda bilgilendirme yapmıştı..)
kumandaya temizlik denedim kurşun kalemle boyama denedim fayda etmedi...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
cızırtı ilk aldığımdan beri var (2004 falandı aldığımda ikinci el olarak.. satan arkadaş ta bu konuda bilgilendirme yapmıştı..)
kumandaya temizlik denedim kurşun kalemle boyama denedim fayda etmedi...
Onda sanırım ayrı bir panel vardı kablo ile subwoofer'a takılıyordu, o model mi o?
Kabloda sorun olabilir.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Onda sanırım ayrı bir panel vardı kablo ile subwoofer'a takılıyordu, o model mi o?
Kabloda sorun olabilir.
ana bağlantı şöyle;
bilgisayardan çıkan 3 çıkış orta hoparlöre gidiyor, orta hoparlörden de subwoofer a ana kalın bir din kablo gidiyor, sistem böyle besleniyor.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Karşıyakada çok değerli büyüklerim, ustalarım vardı lakin hepsi elini eteğini çekti artık bu işten. Ben bile 47 yaşındayım, ABİ dediğim bu adamlar 60 ların üstünde artık :) Kimse uğraşmak istemiyor dostlar eskisi gibi.

Eğitimini elektronik üzerine almamış ancak 1992 yılından beri tanıdığım, Technincs - Marantz - Onkyo gibi markaları yıllarca birlikte tamir ettiğimiz bir arkadaşım var. Öyle aman aman profesyonel bir tükkan bekleme, fakat ses sistemi dedin mi bu çocuk işini bilir. ürünü götürmesen de bir fikrini al derim. Atakent tansaşımn oralarda bir yerdeydi tükkanı. Malum ben karşıyakadan neredeyse 20 sene önce ayrıldım, o sonra bir tükan değiştirmişti. İstersen öğrenirim yerini, yazarım sana.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt