İzmir 24000 BTU Klima Tavsiyesi [ACİL]

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
İzmir'de oturuyorum. 24000 luk klima düşünüyorum. Maksimum bütçe 5000 tl olarak planladım. Konu ile ilgili acil yardımcılarınızı beklemekteyim. Pazartesiye kadar karar vermiş olmam gerekiyor.

İnternet ve bayilerden araştırdığım kadarı ile

Toshibanın multisplit klima sistemini 5.500 liraya buldum.
Daikin N serisi 24000 5200 tl
Sigma Plus 24000 5200 tl
Beko Prosmart inverter 2400 klima 5129 tl
Beko Ultra Ionizer İnverter 24000 Klima 4599 tl
Beko Ultra Ionizer İnverter 24000 Klima Revizeli 3800 tl
Samsung AR 5400 Serisi 24000'luk 4799 tl
LG ES-W246K3A0 24000 Klima 4799 tl
Vestel 24000 Klima 3800 tl

Araştırmalarım bu şekilde fakat karar verme aşamasında problem yaşıyorum. Bu problemin sebebi ise internet ve bayiler. Birçok kafa karıştıracak yorum bulunuyor.

Tecihim üst segment klimalar, ilk olarak kararım yıllardır inverter üretmesi ve motorunda kullandığı teknoloji ile toshibaydı. Fiyatı ve marka bilinirliği sebebi ile düşünüyordum. Fakat bir bayide midea firmasının satın aldığını duyduğumda fikirlerim değişti. Şuanda sizlerden yorumlarınızı ve yardımlarınızı beklemekteyim.

Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkürler.

Ekstra bir durum ve gereklilik olmadıkça 5000 tl ve üstüne çıkmayı düşünmemekteyim. Ama çıkmanız lazım dersenizde 6000 tl de durdurmak zorunda kalacağım

huh.png
huh.png
huh.png
huh.png
huh.png
huh.png
huh.png
huh.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
O ogras, Kullanılacak Mekan Hakkına Bıraz Bılgı Vermenız Mumkun mu.

Toshiba, Midea Satın Aldı Bılgı Dogru Degıl ,

Toshiba , Alarko , Midea Aralarında Anlasma Yaparak Uretım, Teknolojı Transferı Konusunda Is Bırlıgı Yaptılar Demek Daha Dogru

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
Kısacası şöyle anlatayım
  • Evde kullanacağım
  • Brüt 90 metrekare
  • Ev doğalgazlı
  • Çatı katı
  • Genel olarak alma amacım soğutma, fakat kiracı olduğum için ileriye dönük olarak düşünüyorum ve ısıtma özelliğinin de iyi olmasını istiyorum.
  • 24000 istememin amacı sogutmada tüm evi soğutması ve ileride ev değişikliğinde problem yaşamamak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
2+1 mi eviniz Oyleyse 12+12 yada 12+9 yapmaniz daha dogru olacaktir.

Oda olculerini verirmisiniz.

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
Ev ile ilgili ayrıntılı bilgiye şuan sahip değilim. Fakat evin planını akşam inceleyip sizlere ayrıntılı bilgi verebilirim. Dediğiniz gibi birşey yapma durumunda bütçemi aşar mı ? Böyle birşey yapmamız durumunda klima marka model tavsiyeleriniz neler olacaktır ? Bir arkadaşımın çatı katı için aldığı Lg marka aldığı 12lik kliması salonun da yetersiz kaldı. Bu durum beni korkutmakta.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
O ogras, siz odalarin m2,cephesi, evin yalitimi,pencere sayisi bilgileri
Verirseniz daha iyi yardimci oluruz.

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
Daire 15 yazan yer benim daire. Ev kuzeye bakıyor. Sabahları sadece balkon parmaklıklarına kadar güneş alıyor. Çatı katı. Kremit çatı bulunuyor. Yalıtımlar mevcut. Brüt 90 metrekare.

Tasarımı aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Şuan için elimdeki bilgiler bunlar.

foto-jpg.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Salon 20-25m2 arasinda tahminim
Oraya 24luk takarsaniz

Surekli dur kalk olarak calisacaktir

Salona ve Yatak Odasina
Odalara Uzunlamasina Gelecek Sekilde
Montaj Yapilmali

Eviniz icin 2 Tane 12lik Daha Uygun Olur
7/24 Kullanirsaniz Evinizin Tum Odalari Rahatlatir

Sadece Soğutma icin Midea Blanc
Bicilmis Kaftan. :ok

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
Ok işaretleri ile gösterdiğim yerlerde cama yakın olan yere tesisat hazır fakat ben salon kapısının karşısına takıp hem yatak odası hemde salonda kullanmayı planlıyorum. 24'lük seçmemin sebebi buydu. Fakat 12 12 olarak hiç düşünmemiştim ve dediğiniz marka konusunda da bilgim bulunmamaktadır. Önerdiğiniz markanın hangi modellerini önerirsiniz ? 12 12 olarak hangi marka model 24 olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz bütçem doğrultusunda ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ok işaretleri ile gösterdiğim yerlerde cama yakın olan yere tesisat hazır fakat ben salon kapısının karşısına takıp hem yatak odası hemde salonda kullanmayı planlıyorum. 24'lük seçmemin sebebi buydu. Fakat 12 12 olarak hiç düşünmemiştim ve dediğiniz marka konusunda da bilgim bulunmamaktadır. Önerdiğiniz markanın hangi modellerini önerirsiniz ? 12 12 olarak hangi marka model 24 olarak hangi marka modeli tavsiye edersiniz bütçem doğrultusunda ?
Sota Sota nın önerdiği klimanın markası Midea modeli Blanc hocam :ok bahsedilen klima iyi bir klimalıdır. Dediği gibi 12 - 12 olarak alırsanız daha randımanlı olur. Bütçenizde 6000 tl'ye çıkabileceğinizi söylemişsiniz. O zaman salon için 18'lik yatak odası için 12'lik alırsanız çok daha iyi olur.

Midea Blanc 18'lik 3249 TL
Midea Blanc 12'lik 2399 TL

Toplam 5648 TL

screenshot_20180517-020435-png.png

screenshot_20180517-020448-png.png

O Çevrimdışı

ogras

Yeni Üye
16 May 2018
15
32
The_SreT The_SreT Sota Sota yatak odası 18 metrekare ortalama ve orada hazır bır klıma tesısatı bulunmuyor. Fakat salonda hazır bir klima tesisatı bulunmaktadır. 24'lük tam kapının karşısında olursa uygun olabilir diye düşünüyorum. Yada 9+18 gibi düşünsem sizce nasıl olur ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Tam kapi karsina bakiyorsa 18 olabilir
ama 24 cok buyuk olur
Buyuk iyidir mantigi klimada islemez
Cunku ufledigi hava ortamin klimaya gore küçük olmasindan dolayi
Cok cabuk geri donus yapar
Ya klimaniz dusuk devirde calisir
Yada termostat yaparak komple durur
Sonra yandik pistik demeye baslarsiniz
Yada derece dusurme yoluna giderseniz

Kisacasi herturlu dezavantaj

Midea konusuna gelirsek
Dunyanin enbuyuk klima ureticilerinde biridir
Suana kadar 1 tek olumsuz geri bildirim gelmedi
Midea Blanc Serisinden

Sadece sogutma yapacaginiz icin butcenizde ekstra yuk bindirmemesi icin
Bu marka modeli onerdim
Kesenin agzi acilirsa
ME,MHI, Panasonic , Daikin , Toshiba Hepsinden Oneride Bulabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri