itopya.com ve UPS kargo ile yaşadığım sorun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
e-devlet üzerinden başvuru yaptım fakat video yükleme kısmı yoktu, pdf vardı sadece. Bende ürünün hasarlı kısımları konuda ki gibi paylaştım. Herkese çok teşekkür ederim. Süreci buraya yazarım.

Sağlıkla kalın.
Rica ederiz, gelişmelerden mutlaka haberdar edin.
Kargoyu kesinlikle teslim almayın, onlara geri gitsin.

C Çevrimdışı

coolnext4

Yeni Üye
13 Eyl 2020
18
şikayetvar.com'da yapmış olduğum şikayet üzerine en son böyle bir yanıt geldi itopya.com'dan.

Müşteri hizmetlerimiz ile görüşme sağladığınız tespit edilmiştir. Detaylı bilgi tarafınıza iletilmiştir üretici firmanın kontrol etmesi gerektiğini ve yapılacak iş akışı aktarılmış süreci kabul etmeyip ürünü istediğiniz görüşmeleriniz yer almaktadır. Yapılan şikayetinizde tüm işleyiş kontrol edilmekte olup onay vermediğiniz işlem sağlanmamıştır. Saygılarımızla

Burada telefon görüşmesini çarptırarak aktarıyor. Şöyle detaylandırayım ben iade etmek için gönderdim bunu fakat bana telefonla geri dönüş yapıldığında direk ürünün arızası ile ilgili konuşmaya başladılar ve görüşmenin akışı o şekilde devam etti.

itopya yetkilisi: Vidaları sıktık yüksek sesle müzik dinledik sorunu düzelttik.
ben: Hayır öyle düzelemez bu cızırtı müzik dinlemezken bile var hatta bilgisayara bile bağlamadan bir cızırtı geliyor diyorum.

Bu arada garanti bahsi geçiyor ve bende soruyorum peki garanti ye yollasak ne olur gibisinden aslında yola iade diye başlamıştım ama bu ihtimali de soruyorum ve işte o anda

itopya yetkilisi: "hatırlattığınız iyi oldu Alper Bey ürün bize gelirken zarar görmüş garanti bunu kabul etmeyebilir" tam olarak bu cümleyi kuruyor ve üstüne bunun için tutanak tuturmanız lazım diyince.

ben: tamam o zaman ürünü bana geri yollayın ne yapayım gibisinden diyorum çünkü ne yapıcağımı bilemiyorum itopya yetkilisi tutanağın benim tarafından tutturman gerektiği iddia ediyor,ben de detayları bilmediğimden o anda tamam diyorum.

Ve telefonu kapatıyorum. Bu görüşme whatsapp'dan hasar görmüş resimleri attıkları anda yapılıyor zaten. İlk ve tek görüşmemim şu ana kadar itopya.com ile bu.

Sonra araştırıyorum ve öğreniyorum ki benim tutanak tutturmam vs gerekmiyor basitçe cayma hakkımı kullanmak istiyorum ve tabii ki de ürünü kabul etmiyorum. THH'ne başvuruyorum. Elimde zaten ürünü paketlemeden önceki halinin videosu var onu şikayetvar.com'a attım biraz önce.

Benim burda bir hatam var mı ? Cayma hakkım halen geçerli sayılmaz mı ?

Herkese sağlıklı günler.

Son düzenleme:
Ronin Çevrimdışı

Ronin

Yeni Üye
15 Haz 2018
39
Öncelikle geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iadenizi alırsınız ve sorununuz çözülür. PR için az önce bilindik teknoloji sitelerinden birine gene youtube video yaptırmışlar gel görkü öyle çalışıyoruz şöyle çalışıyoruz ama müşterilerin sorunlarını çözemiyor/çözmüyor lar, kargoda diyelimki hasarlı geldi onlara neden kendileri tutanak tutturmamış çok ilginç ve size geri gönderip sizin tutturmanızı istiyorlar, kimsenin günahını da almayalım da insan şüpheleniyor belki birileri düşürdü o zaman içerde ondan tutturulmadı tutanak normal geldi çünkü vida gevşemiş kısmında hasardan bahsedilmemiş gibi duruyor karışık yani yada çelişiyor gibi duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
C Çevrimdışı

coolnext4

Yeni Üye
13 Eyl 2020
18
Merhabalar bugün beni itopya.com'dan bir yetkili aradı ve para iadesi yapacaklarını söylediler. 10 gün içinde hesabıma yansırmış. Biraz uzun bir süreç oldu. Fakat şimdi bu THH ne olacak ? Otomatik iptal olur mu yoksa ekstra birşeyler mi yapmam lazım ? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Merhabalar bugün beni itopya.com'dan bir yetkili aradı ve para iadesi yapacaklarını söylediler. 10 gün içinde hesabıma yansırmış. Biraz uzun bir süreç oldu. Fakat şimdi bu THH ne olacak ? Otomatik iptal olur mu yoksa ekstra birşeyler mi yapmam lazım ? Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Bence para iadesi alınana kadar bir şey yapmayın.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende öyle düşünüyorum varsayalım para iadesini aldım ne yapmam gerekiyor ? Başvuruyu kapatmak için bir de kapı kapı gezmek zorunda kalmam değil mi bu zamanda ? Otomatik sorun çözülür diye tahmin ediyorum.
kendisi otomatik kapanır firma savunmasında para iadesi yapdığını dekont bilgisi vs paylaşır sorun çözüldüğü için konusuz kaldığı için kendiliğinden kapanır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu şekilde kapanacak resim ekledim

Ekran-Alintisi8e76b2f755025e7f.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İtopya.com iade işlemini yaptı sorunu çözdüler ama uzun bir süreç oldu tabii ki, ilgilenen herkese teşekkür ederim.

Sevgiler,saygılar.
Geçmiş olsun, bu firmayı uzun zamandır tavsiye etmiyordum.
DH'de bu firmadan hazır sistem alıp mağduriyetini dile getiren bir sürü insan olmuştu.
Ki ben de zamanında kendilerinden e-fatura istemiştim, en ufak bir yanıt gelmemişti.
Kurumsallık konusunda sıkıntılar görüyorum açıkçası.

C Çevrimdışı

coolnext4

Yeni Üye
13 Eyl 2020
18
Tüketici Hakem Heyetinden karar bugün geldi. Zaten itopya paramı iade etmişti fakat süreç arkada halen devam etmiş ve kısacası itirazımı reddetmişler çünkü fatura bilgileri vs hepsinin tek tek başvuruda bulunması gerekiyormuş. Ürün ile ilgili resimler yeterli değil sanırım. Benim adıma bir sipariş bulunmadığını savunmasında yazmışlar.

Savunmayı iadeden önce mi yapmışlar anlamadım ki. Baktığım kayıtlara göre öyle değil ama.

20.04.2021 iadenin ilk taksitinin kredi kartıma yansıma tarihi.

26.4.2021 22:19:15 savunma tarihi.

Neyse sonuç itibari ile 15 gün sonra bu süreç kapanmış olacak diye anladım ben yanlış mıyım ? Firma zaten üstüne düşeni yapmış, ödemiş konu kapanmış. THH web sitesinde sorunum çözüldü diye bir buton koymak neden bu kadar zor :) Bu tarz işlerin basite indirgenmesi lazım.

Birde şimdi ben 15 gün bekleyeceğim hiçbir şey yapmadan. Kesin sonuç belgesi filan mı gelecek onu da merak ediyorum.

@?ℐℒ?ℐℛℐℳ Umut Barış Umut Barış

karar.png

Karar da bu.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tüketici Hakem Heyetinden karar bugün geldi. Zaten itopya paramı iade etmişti fakat süreç arkada halen devam etmiş ve kısacası itirazımı reddetmişler çünkü fatura bilgileri vs hepsinin tek tek başvuruda bulunması gerekiyormuş. Ürün ile ilgili resimler yeterli değil sanırım. Benim adıma bir sipariş bulunmadığını savunmasında yazmışlar.

Savunmayı iadeden önce mi yapmışlar anlamadım ki. Baktığım kayıtlara göre öyle değil ama.

20.04.2021 iadenin ilk taksitinin kredi kartıma yansıma tarihi.

26.4.2021 22:19:15 savunma tarihi.

Neyse sonuç itibari ile 15 gün sonra bu süreç kapanmış olacak diye anladım ben yanlış mıyım ? Firma zaten üstüne düşeni yapmış, ödemiş konu kapanmış. THH web sitesinde sorunum çözüldü diye bir buton koymak neden bu kadar zor :) Bu tarz işlerin basite indirgenmesi lazım.

Birde şimdi ben 15 gün bekleyeceğim hiçbir şey yapmadan. Kesin sonuç belgesi filan mı gelecek onu da merak ediyorum.

@?ℐℒ?ℐℛℐℳ Umut Barış Umut Barış

karar.png

Karar da bu.
Sen iade aldıysan sıkıntı yok dosya kapanmış senlik birşey yok .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt