İster Derindondurucu, İster Soğutucu Olarak Kullanmak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadaşlar Merhaba, Amatör balık avına meraklı oldugumu daha öncede soylemıstım kıs aylarında yakladıgım balıkları saklamak ıcın,
Ugur marka 270lt derındondurucu almıstım yıllar önce.

Derındondurucuyu yogun olarak kıs aylarında kullanıyordum yaz aylarda bos duruyordu.
Yaz aylarında kısa hazırlık ıcın salamura peynır yapıp hersene sogukhava depolarına verıyordum.

Bu sene elımdekı derındondurucuyu kullanmak aklıma geldı ufak bır modıfıkasyonla derındonrucumuzu ıstedıgımız ısı derece kullanabılır hale getırdık.

nasıl yapıldıgını sızlerle paylasıyorum

onumuzdekı gunlerde kullanımla ılgılı tecrubelerımı aktaracagım :ok

Kullanılacak ekıpmanlar

Stc 1000 Dıjıtal termostat tercıhen 12v
12v adaptor 1a yeterlı
termostatın montajını derındondurucu kesılıp yapılmacaksa pvc sıvıustu kare buat

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
hıc korkma, marka ıcın fazladan para vermeye gerek yok cunku ıcınde elektronık aksam yok

kompresor + mekanık termostattan ıbaretler. aralarındakı tek fark yalıtımdır.

ugur,altus,delta gıbı yerlı markalarından en uygun fıyatlı ıhtıyacınıza uygun hacımde bırını secebılırsın. :ok

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
hıc korkma, marka ıcın fazladan para vermeye gerek yok cunku ıcınde elektronık aksam yok

kompresor + mekanık termostattan ıbaretler. aralarındakı tek fark yalıtımdır.

ugur,altus,delta gıbı yerlı markalarından en uygun fıyatlı ıhtıyacınıza uygun hacımde bırını secebılırsın. :ok
Teşekkür ederim Sota Sota başkan:ok

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Sota Sota üreticiler seni duydu sanırım, bu aralar dönen reklamlarda aynı senin sistem gibi derin dondurucu çıkarmışlar :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Deimos Deimos hocam akıl var mantık var sadece termostat degısıklıgı yapacaklar kendılerıne malıyeti 50tl bulmaz ama tuketıcı ıcın bulunmaz nıyet olmus olur

mesala suan derdın dondurumun ıcınde 30kg peynırım,10kg zeytınım,karpuzum kuzu kuzu yatıyor

buzdolabımda cıddı anlamda yer actım yaz aylarında :kas

Y Çevrimdışı

yigit

Yeni Üye
15 Eki 2018
22
32
termostatı ne kadara temin ettiniz iş yerinde kullandığımız dondurucunun termostatı yanmıştı 250 tl gibi bir rakama aldım hepsi aynımı yoksa fark varmı acaba

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri