İstenmeyen Android uygulamaları nasıl kaldırırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim yeni aldığım ve garantisi bitmeyen samsung M22 telefonumdaki istenmeyen Android uygulamaları nasıl kaldırırım :)
Kullanmadığım,hiç kullanmayacağım,saçma sapan bir çok uygulamayı kaldırdım.Oğlum kızdı "baba bari garantisi bitseydi" dedi ,"Garantisi benim " dedim :kiskis
Konu başlığı sizi kandırdı mutlaka,ama google aramada bu çıkıyor diye böyle yaptım başlığı :)
Geniş açıklama yarın...

WhatsApp-Image-2023-02-06-at-02.56.30.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu arada saçma sapan bir de uygulama var,ana ekranda görüyorsunuz "modlar ve rutinler" samsungun tiyatrosu :)
Tek yıldız verdim tiyatroya,benim yorumum.
WhatsApp-Image-2023-02-06-at-03.09.44.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İlk fotoda görünen ,"Bekozap,Deprem,Gazeteler ve karışık klasörü içinde harita logolu görünen 'Neredeyim' " apk'ları bana aittir,diğer alttaki navigasyon ise tamamen kendime ait arayüzdür (skin) , en güzel yanı seçtiğim rotayı "google harita"da göstermesi ve karşı tarafa sms atması ayrıca kendi derlediğim TTS gezinti sesi(arkadaşımın kızının adını verdiğim "Nilo tts" ) ve bana ait Türkçe dil çevirisi ile gözde programımımdır,onsuz araba asla kullanmam, boş vakitlerimde bunlarla uğraşıyorum maalesef,kahvehanede oturmayı hiç sevemedim bu güne kadar :)

WhatsApp-Image-2023-02-06-at-03.33.03.jpg

Son düzenleme:
Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
48
İlk fotoda görünen ,"Bekozap,Deprem,Gazeteler ve karışık klasörü içinde harita logolu görünen 'Neredeyim' " apk'ları bana aittir,diğer alttaki navigasyon ise tamamen kendime ait arayüzdür (skin) , en güzel yanı seçtiğim rotayı "google harita"da göstermesi ve karşı tarafa sms atması ayrıca kendi derlediğim TTS gezinti sesi(arkadaşımın kızının adını verdiğim "Nilo tts" ) ve bana ait Türkçe dil çevirisi ile gözde programımımdır,onsuz araba asla kullanmam, boş vakitlerimde bunlarla uğraşıyorum maalesef,kahvehanede oturmayı hiç sevemedim bu güne kadar :)

üstat seninki eski usül kahvehanede oturmak değil yeni usul kahvehanede oturmak olur. o da belki şöyle tarif edilebilir; e-cafe'de uluslararası arenada korelilerle kapışmak :)
tebrikler.:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
üstat seninki eski usül kahvehanede oturmak değil yeni usul kahvehanede oturmak olur. o da belki şöyle tarif edilebilir; e-cafe'de uluslararası arenada korelilerle kapışmak :)
tebrikler.:
e-cafe :haha1
Aslında samsung dedim ama diğer tüm markalarda var saçma sapan bir sürü uygulama, dur şimdi çinlileri de karşıma almayayım sevgili Reset :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Nasıl yaptım :
Zaten amatörce android derlediğimden zaten ADB var bende ,ama olmayanlar için kurulum linki (artık siz veya google çevirsin) :

1- Önce telefonda "Geliştirici Seçenekleri"ni açıyorsunuz (marka-modelinize göre google araması ile bulabilirsiniz)
2- Sonra Geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklaması" nı açıyorsunuz(kutucuğu doldurun veya düğmeyi açın)
3- Telefonu kablosu ile laptopa bağlayın
4- Linuxta konsol açın
5- adb shell komutunu verin
5a- Eğer bağlanmaz ve "* daemon not running; starting now at tcp:5037" hatası verirse, veya telefon işl em yapmazsa USB hata ayıklamayı tekrar çalıştır.
Ayarlar- Geliştirici seçenekleri- USB hata ayıklaması tikini kapat-aç
5b- Telefona bakmayı da unutmayın,çünkü bağlanmak için izin isteyebilir :)
6- Telefon bağlanırsa , "model adı:/ $ " şeklinde konsolda göreceksiniz.
7- M22:/$ pm list packages komutunu vererek telefondaki uygulamaları görebilirsiniz(bakınız aşağıdaki foto)

byalo-209.png

8- Uygulamayı durdurmak için :
pm disable-user --user 0 com.byalo.bekozap

9- Uygulamayı kaldırmak için :
pm uninstall -k --user 0 com.byalo.bekozap

Evet bu komutlarla ister kaldırırız,istersek dondururuz.Ama unutmayın
1- Bu işlem telefonunuzun garantisini bitirir.
2- Sistem uygulamalarından birini kaldırırsanız telefon servislik olur,kesinlikle sorumluluk almıyorum,sorumluluk size aittir.

3- Windowsta nasıl yaparım diye sormayın,bilmiyorum çünkü :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Windows Adımları da şu sekilde

1- Önce telefonda "Geliştirici Seçenekleri"ni açıyorsunuz (marka-modelinize göre google araması ile bulabilirsiniz)
2- Sonra Geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklaması" nı açıyorsunuz(kutucuğu doldurun veya düğmeyi açın)
3- Telefonu kablosu ile laptopa bağlayın
4- ADB sürücülerini kurması gerekiyor sitesine girip 15 Seconds ADB Installer indir.
İndirdikten sonra zip dosyasını klasöre çıkarın ve klasördeki exe dosyasını çalıştırın. Gerekli sorulara Y yazıp enterlayın, sonrasında Google'ın driverlarını
otomatik kuracak ve ADB sürücüleri kurulmuş olacak.
5- ADB komutlarıyla cihazımızdaki gereksiz uygulamaları kaldıracak olan uygulama linki
6- Cihazı pc'ye usb hata ayıklama modunda bağlayın ve indirdiğimiz programı açın. Uygulamanın sol üst kısmında cihazın bağlı olduğundan emin olun.
Cihazın bağlı olduğuna eminsek aşağıda linkini vereceğim sitedeki yeşil renkle gösterilen uygulamalar içerisinden kullanmadıklarınızı rahatlıkla
kaldırabilirsiniz. Uygulamaların yanında İngilizce açıklamaları mevcut, orayı takip edebilirsiniz.
Hepsini kaldırmanıza gerek yok, içinde kullandıklarınız olabilir.

Samsung için tam uygulama listesi hangi uygulamayı kaldırmanın güvenli olup olmadığını ve cmd üzerinde yapacaklar için kaldırma kodları.

kaynak: D.H tucsonFL

E Çevrimdışı

efsane93

Yeni Üye
28 Tem 2022
1
52

Selamlar emmi...Navigasyon görüntüsüne bakılırsa Gaziemirdesin..Bende Torbalıdan..Yazdıklarını okudum umarım düşündüklerini uygularsın bu konuda çok fazla bilgim yok..Senden ricam kullandığın navigasyonu bana özelden paylaşırmısın? Piyasada düzgün proğram bulmak çok zor.. :) Teşekkürler selamlar..

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Umut Barış Umut Barış Kendisinin android telefonlarda istediğiniz uygulamayı kaldırmakla ilgili benim de çok defa istifade ettiğim oldukça faydalı bir konusu mevcut.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Selamlar emmi...Navigasyon görüntüsüne bakılırsa Gaziemirdesin..Bende Torbalıdan..Yazdıklarını okudum umarım düşündüklerini uygularsın bu konuda çok fazla bilgim yok..Senden ricam kullandığın navigasyonu bana özelden paylaşırmısın? Piyasada düzgün proğram bulmak çok zor.. :) Teşekkürler selamlar..
Teşekkür ederim :ok
Kullandığım ,kendime özeldir,tamamını kendime göre yaptım,sesinden görünümüne kadar ,ama aşağıdaki linkten modlanmamış olanını indirip kullanabilirsin,kullandığım programdır. :ok
Kullanıcılar için gizli metin: efsane93

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Umut Barış Umut Barış Kendisinin android telefonlarda istediğiniz uygulamayı kaldırmakla ilgili benim de çok defa istifade ettiğim oldukça faydalı bir konusu mevcut.

Aaa, ben sevgili Umut Barış Umut Barış ile küstüm,onun açtığı konu beni ilgilendirmiyor ,bu nedenle kendime açtım konuyu :haha1

Desem de tabii şaka olduğunu anlamışsındır.Üstelik kendim de umuta cevaplar yazmışım iyi mi :kiskis ,yazını "uyarı" olarak kabul ettim ve konuyu google endexlediği için kilitliyorum sevgili F Frenzy :ok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt