İsteklerim

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba sayın, yetkili Sota Sota ve diğer yetkili abilerim. Şimdi forumu aktif kullanıyoruz. Hepimiz konu içlerinde yorumlaşıyoruz sohbet ediyoruz. Ben diyorum ki konu kirliliği olmaması adına forum sitemizin bir yerine (header olur, footer olur, veya sayfa şeklinde olur) sohbet kutucuğu eklesek?
Şöyle bir şeycik:

images-2281c525c58481102.jpg

Eklentinin adı siropu, malum benimde xenforo sitem vardı bunu kullanıyordum gayet kullanışlı bir eklenti. Başka eklentilerde olabilir belki chat olarak beğenmezsen bunu..
Veya böyle

images-38fbfd94dc96a7174.jpg

Velhasıl kelam bir başka isteğim daha olacak.
Şarkı ekliyoruz ya YouTube'dan falan. Neden onun içinde Spotify için de yapamıyoruz. Mesala yorumlara şarkı eklerken Spotify linkini koysak o da embed şeklinde şarkı oluşsa bu konuda sana yardımcı olabilirim. Şöyle;

images-4d156b89ef4e5e6e3.jpg

thumb_3x_6.jpg

Ondan sonra efendime söyleyim, bu sitenin artık full kapsamlı android uygulamaya ihtiyacı var. Tamam xenforo %100 mobil uyumlu responsive ama uygulama olsa içinde dahili/harici bir çok extrem şeyler eklenir. Para kazanmanız için olanak sağlar ek gelir en azından masraflar çıkar.

Aklıma geldikçe bu konuyu edilerim. Bir de siteye girince bir tane yazı ekranı çıksın, sitemizi ana sayfaya veya favorilere ekleyin diye tek tıkla eklesinler diye ya da ben göstereyim.

Hangi tarayıcı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama şöyle yaparak tavsiye foruma rahatlıkla girebilirsiniz. Tarayıcı ayarlarına gelin; bu siteyi ana sayfaya ekle widget olarak ekler.
Ben kişi browser kullanıyorum ben de şu şekilde yazmakta;

Screenshot_20211209-220014_Kiwi-Browser.jpg

Screenshot_20211209-220026_One-UI-Home.jpg

Chrome de ise ana ekrana ekle yazısı çıkıyor söyle;

Screenshot_20211209-220203_Chrome.jpg

Bu konuyu ileride editlerim diye düşünüyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Merhaba Chat-Sohbet modülünü birara gündeme aldım ama
Forum kültürüne alışkın olmayan kullanıcılar sohbetin orta yerinde yazılım, tavsiye,arıza çözümü vb taleplerde bulunmaya başlayacaklar.
Haliyle sohbet ortamın yapılan yardımlar ne foruma, nede diğer kullanıcılar hiçbir artısı olmayacaktır.

Ayrıca forumda açılan konu sayısı ve mesaj sayısına ciddi darbe vuracaktır.

Özelden Spotify embed çalıştıran yerinin linkini at hallederiz.

Xenforo %100 responsive olması ve pwa desteği sunması nedeniyle mobil uygulama yaptırmayı hiç düşünmedik.
İhtiyaç var mı ki.?

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba Chat-Sohbet modülünü birara gündeme aldım ama
Forum kültürüne alışkın olmayan kullanıcılar sohbetin orta yerinde yazılım, tavsiye,arıza çözümü vb taleplerde bulunmaya başlayacaklar.
Haliyle sohbet ortamın yapılan yardımlar ne foruma, nede diğer kullanıcılar hiçbir artısı olmayacaktır.

Ayrıca forumda açılan konu sayısı ve mesaj sayısına ciddi darbe vuracaktır.

Özelden Spotify embed çalıştıran yerinin linkini at hallederiz.

Xenforo %100 responsive olması ve pwa desteği sunması nedeniyle mobil uygulama yaptırmayı hiç düşünmedik.
İhtiyaç var mı ki.?
Bence gerek var tek tıkla giriş yapılır, ondan sonra uygulamaya özellikler eklenir, ücretli/ücretsiz olarak sunulur reklamsız vs bazı özellikler.

Spotify için eklenti kurulması gerekiyor ondan sonra embed ile eklenir. Bir makale bırakayım ben sana yapmıştım daha önceden.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Bence gerek var tek tıkla giriş yapılır, ondan sonra uygulamaya özellikler eklenir, ücretli/ücretsiz olarak sunulur reklamsız vs bazı özellikler.

Spotify için eklenti kurulması gerekiyor ondan sonra embed ile eklenir. Bir makale bırakayım ben sana yapmıştım daha önceden.

Embed kodları kontrol ettim. Spotify forumda ekli :ok

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Evet çalışıyor kodlar arkadaşlar da anlatayım.

Arkadaşlar şarkı eklemek için önce Spotify giriyorsunuz şarkının linkini kopyalayı

Örnek linkimiz ;

/track/olan kısmı kopyalayın

Örnek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
" Üzgünüz, bunu bulamadık. " diyor. Oturumum açık değil diye herhalde?

Chat forumun iç trafiğine fena darbe vurur.
Daha doğru dürüst bölüme veya konuya yazan kişi sayısı az.
Millet hazırcı.

Uygulama çok ileri zamanda düşünebilir ancak.
IOS neyse de Android'te UI ve sürüm çok.
Optimizasyon sıkıntılı olabilir.
Güvenlik açığı da cabası.

Ki firmaların yazılımlarını paylaşıyoruz, ücretle reklam kaldırmak vs sıkıntı olabilir.
İsteyen zaten engelleyici kullanıyordur sıkıntı olmaz.

Yer imlerine ekle de, site performansına etki etmeyecekse düşünebilir.
Bence gerek yok. Gelmek isteyen tekrar gelir.
En kötü tarayıcı geçmişinden bulur bizi. :sirit

Foruma kurumsal kimlik kazandırmak lazım, yapılabilecek en iyi şey bu.
Logo ve renk şeması yani.

Ekstra şeyler kitle arttıkça düşünebilir.
Önemli olan müdavimlerin artması.
Kemik kitle yani.
YouTube gibi kolay lokma varken bu devirde forum yürütmek zor.

Büyük siteler bile YouTube sayesinde ayakta duruyor.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Chat vs bence aşırı gereksiz zira kim ne diyor takibi mümkün değil. Alinacak karara saygım sonsuz ben o bölüme girmem olur biter ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt