İşte Ülkemizde İş Güvenliği Anlayışı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Ölüm yaralanma gibi durumlarda direk yönetici sorumlu hatta bizim sitenin asansörlerin de iç kapı yoktu yönetim kapı yaptırdı pano ve içkumanda düğmeleri değişti UPS takıldı 3yıl önce daire başı 600tl ödedik ve her yıl güvenlik kontrolünden geçiyor .bir nevi araç muayenesi gibi

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Onun için Mert dostumuza dedim ya böyle bir duruma karşı evrak varsa saklamak lazım diye

Bende onu yazacaktım ama başka birşey okurken unuttum hocam. Sizin dediğiniz gibi yöneticiliği bırakmak sorumluluktan kurtarmaz. Çünkü kat mülkiyeti kanununa göre direk olarak yöneticiyi sorumlu tutmus. Bakım onarım türü şeylerde. Bu yüzden en doğru yol toplantida bakımın veya onarimin ne işe sorun işte onun kabul edilmediğine dair tutanak tutup katılanlara imzalatmak ki zaten o durumda kesin yaptıralım derler sonra yöneticilikten çekilmek lazım yada mümkün değilse yine ihtar çekerek birakmak. Bence kanunun değişmesi lazım çünkü çok suistimal ediliyor o ayrı konu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Onun için Mert dostumuza dedim ya böyle bir duruma karşı evrak varsa saklamak lazım diye
2011-2014 yıllarında yaptım (3 yıl) ,evrak saklamanın süresi 5 yıl ,(şimdi değiştimi bilmiyorum) ,ama halen hardiskte saklıdır ,hatta bizim kapıcı kanserden rahmetli olmuştu ,ölümünden 3 yıl önce sanırım emekli etmiştim,geçen sene avukat aradı beni ,"emekliği sonrası çalıştırmış ve ücret ödememişim" diye ,aklı sıra apartmandan tazminat almak düşünceleri.Dedim " verin mahkemeye,ama acaba Manisadaki arazileri duruyormuş mu" dedim ardından,avukat şaşırdı" ne alaka "dedi, bende "elimde sgkdan alınma belge var,resmi belge ,kaybedeceksiniz nasılsa davayı ,bende geri tazminat ve ceza davası açacağım,bari bir tarla daha sahibi olmayı düşünüyorum" dedim.
O oldu ,bir daha aranmadım ,ama ben aradım "dava gelmedi bana" diye ,avukat vazgeçmiş davadan "kesin kazanırsınız" dedi bana ,ve "belgeleri kişisel olarak saklamanız iyi olmuş ,bir çok kişi saklamaz" dedi,tabii baya da muhabbet ettik.
Kesinlikle ketılıyorum ,hem sevgili merte hem de sevgili fikoya söyledim ""aman belgelerin forokopisini kendinizde saklayın" diye :)

Geri
Üst Alt