Istanbul Tatilim Icin Tavsiyeler Gelsin

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Evet gencler ve kendini genc hissedenler ( ruhu ölmüs olanlari disari alalim, hadi canim sagdan sagdan:yumruk )
Her ne kadar istanbulda dogup büyümüs olsakda yurt disinda yasamam ve hic birseyin eskisi gibi kalmamasi nedeniyle tavsiyselere ihtiyacim var. yaklasik 3 hafta boyunca istnbulda olacagim. Neler yapilabilir? genelde tek basima veya arkadaslarla olacagim onlarinda bildigi seyler vardir fakat farkli fikirleri duymak fena olmaz. Genel bilininler harici neler tavsiyse edersiniz. Istanbulda büyümüs birisi oldugumu unutmadan, genelde herkesin bildigi seyler haricinde tavsiyseler gelsin bakalim.
genel ilgi alanlarim
iyi yemekler bogaz manzarasina karsi birseyler yiyip icebilecegim kafa dinleyebilecegim mekanlar mümkünse az bilinen yerler, uygun alisveris yerleri kiyafet vs

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Yurt disindan gelirken covid testi istemiyorlar cikarken Bulgaristan Yunanistan bile prc testi olmadan sınırdan geçirmiyor ilginç dikkatli olun
Benimde İstanbul ile pek alakam yok isim düştükçe gidiyorum Tekirdağ da oturmama rağmen

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Yurt disindan gelirken covid testi istemiyorlar cikarken Bulgaristan Yunanistan bile prc testi olmadan sınırdan geçirmiyor ilginç dikkatli olun
Benimde İstanbul ile pek alakam yok isim düştükçe gidiyorum Tekirdağ da oturmama rağmen
Corona nedeniyle Almanya da bir kısım iş yerleri kapanmış Türk çalışanlarını geri Türkiye ye gönderiyorlar Almanya da kalmalarına izin vermiyorlar. Arkadaşımın oğlu geri geliyor. Konuyu da dağıttık ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Covid 19 nedeniyle dikkatli olun.

genel olarak asiri titiz birisiyim meslek icabi her gün binlerce kisiyle yanyana geliyorum ama simdiye kadar birsey olmadi ekstra birsey yapmayi düsünmüyorum.

spontane gezin her semtte illaki var bişeyler
yeni ve farkli seyler kesfetmek istiyorum istanbul bir kitap gibi her sayfasinda farkli bir anlam ve hikaye var okumaya ömür de yetmez tatilde para da

ucakla gelip dönecegim geri dönüste 2 günden eski olmamak kaydiyla test yaptirip sonucu almanyada ilgili kuruma teslim etmem lazim ister türkiyede ister burada testi yaptirabilirim ki bu gün bir arkadasdan aldigim habere göre ücretsiz yapiyorlarmis artik almanyada, otobanlarimiz köprülerimiz de olsaydi iyi olacakti ?
Corona nedeniyle Almanya da bir kısım iş yerleri kapanmış Türk çalışanlarını geri Türkiye ye gönderiyorlar Almanya da kalmalarına izin vermiyorlar. Arkadaşımın oğlu geri geliyor. Konuyu da dağıttık ?
üzücü bir durum fakat is yerinin türüne göre degisir. devlet bütün isletmelere destek verdi reklam promosyon ürünleri hazirlayan bir arkadasim var is yerini yeni acti 9 bin euro kadar destek almis faizsiz 10 yil icinde geri ödemesi filan lazimmis sanirim. sözlesmeli isciyse tandiginiz isten cikarilmis olabilir ona göre ödemesinide almisdir ama burada ben öyle pek kapanan firma görmedim duymadim.
calistigim firma ayni dönemde önceki yilda 6 milyon euro kazanc durumundayken su anda 7 milyon euro kadar eksi bakiyede yani toplam 12 milyon euro civari zarar söz konusu ama calisiyoruz

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tarihe ilginiz varsa; Tarihi yarımadayı (Fatih, Beyazıt, Eminönü, Sultanahmet, Süleymaniye, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı) gezebilirsiniz. Sessizlik, yeşillik ve dinginlik istiyorsanız da; Beykoz ve Riva taraflarını tavsiye ederim.
Pandemi tedbirlerini elden bırakmayın, keyifli ve kazasız belasız tatiller dilerim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Tarihe ilginiz varsa; Tarihi yarımadayı (Fatih, Beyazıt, Eminönü, Sultanahmet, Süleymaniye, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı) gezebilirsiniz. Sessizlik, yeşillik ve dinginlik istiyorsanız da; Beykoz ve Riva taraflarını tavsiye ederim.
Pandemi tedbirlerini elden bırakmayın, keyifli ve kazasız belasız tatiller dilerim.
tarihi yarim ada bölgesi hayatimin gectigi yerler müzeleri vs severim kendim istedigim icin defalarca gezdim ondan daha fazlasinida tanidiklari götürdüm istanbulu bildigimi duyan beni gezdirsene diyor bedava tur rehberi olarak kullaniyorlar :P oralarda dolanan tuh rehberleri kadar bilgi sahibiyim artik istemiyorum. bana daha cok deniz kenari veya manzarali cay bahcesi, cafe restoran gibi yerlerin adresleri lazim hani falanca yerde bir mekan var manzarasi cok güzel fazla kiside bilmez diyebilecegimiz bir yer veya istanbula gittiginde falanca yerdeki su yemegi/tatliyi kesin yemelesin cok güzel yapiyorlar daha iyisini ben hayatimda görmedim tarzinda yerler
tabi bu tavsiyeler damak zevki olan kisilerden gelirse sevinirim iskenderin ne oldugunu bilmeyip bana almanyada iskender tavsiyesi vermeye kalkan kisiler gibi olmasin :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt