İstanbul Merter de Beyaz Eşya Ustası

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aaaa
Şimdi gördüm.
Hala gerekliyse whatsapp'den atayım Adem Hocam.
Okan'ım orada bir elektrikçi bulduk, ben telefonda tarif ettim kendisine, işlemi yaptırdık. Çok teşekkür ediyorum sana, demek ki bir daha işimiz düşerse başvuracağımız birisi var :ok

İşte bu nedenle Ülke genelinde güvenli usta ağı kurma fikrim vardı 3 yıl önce :)

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Benim bir tane beyaz eşya tamircisi ustam var. Hem kaliteli hem de temiz iş yapıyor. Hak ettiği ücreti alıyor.
İhtiyaç olursa bilgilerini paylaşırım.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Okan'ım orada bir elektrikçi bulduk, ben telefonda tarif ettim kendisine, işlemi yaptırdık. Çok teşekkür ediyorum sana, demek ki bir daha işimiz düşerse başvuracağımız birisi var :ok

İşte bu nedenle Ülke genelinde güvenli usta ağı kurma fikrim vardı 3 yıl önce :)
fikir güzelmis ama pratikte uygulanabilirligi yok gibi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
fikir güzelmis ama pratikte uygulanabilirligi yok gibi
Çok ilden çok usta ile görüştüm, kendilerine olacak olan iş akışı nedeniyle hepsinin gözleri parlıyor ancak iş denetlenmeye ve olası bir uyuşmazlıkta hesap vermeye gelince kimse burnundan kıl aldırmıyor.
Usta kısmı hep böyle ne yazık ki, Kendi yarattığımız küçük dünyanın kralı olduğumuz için bütün dünyanın kralıyız zannedebiliyoruz bazen :)
Kimse hesap vermeye yanaşmıyor hele bir de olası çakallıkları gayet net şekilde ortaya çıkarabileceğimizi bildikleri için :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Çok ilden çok usta ile görüştüm, kendilerine olacak olan iş akışı nedeniyle hepsinin gözleri parlıyor ancak iş denetlenmeye ve olası bir uyuşmazlıkta hesap vermeye gelince kimse burnundan kıl aldırmıyor.
Usta kısmı hep böyle ne yazık ki, Kendi yarattığımız küçük dünyanın kralı olduğumuz için bütün dünyanın kralıyız zannedebiliyoruz bazen :)
Kimse hesap vermeye yanaşmıyor hele bir de olası çakallıkları gayet net şekilde ortaya çıkarabileceğimizi bildikleri için :kiskis
kendi bindikleri dali kesiyorlar tüketimi destekleyen sirketler ve "usta"larin bu tarz davransislari sayesinde cogu "usta" ac kalacak bu gidisle zaten.
insanlar tamire para verecegime yenisini alirim bari garanti olur diye düsünüyor üreticilerde bunu destekliyor zaten ayni yazicilarda oldugu gibi yakinda parcasi tamiri daha pahaliya geldigi icin bir cok esya atilacak tv ler icin de bu cok uzak bir gelecek degil bence ozaman dizlerini döverler "usta"lar
iyi olan güzel olan ne varsa yok ediyoruz insanligi bitiriyoruz para kazanicam diye cakallik pesinde kosarak herseyin sonunu getiriyorlar bu söylediklerim sadece tamir isleriyle ugrasanlar icin degil insanligin tamami icin gecerli artik kimsenin kimseye güveni kalmadi herkes kendini izole edip kisisel ve güvenli alaninda yasamak istiyor
neyse artik kendileri bilirler bizde elimizdeki isinin erbabi iyi insanlari elimizde tutmaya calisalim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt