İstanbul Bilişim konkordato ilan etti

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Teslim edilmeyen siparişin iadesini baya uğraşarak da olsa alabiliyordunuz (ben aldım), bu sayede teslim edemedikleri siparişlerin bedellerini ödememeyi de kanunen garanti altına almışlar. Bravo valla !
Bu konkordato sürecinin sonunda mahkemenin şirketin iflasını vermesi muhtemel, o zaman alacaklı büyükbaşlardan vatandaşa sıra da gelmez. Hayırlısı artık.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Teslim edilmeyen siparişin iadesini baya uğraşarak da olsa alabiliyordunuz (ben aldım), bu sayede teslim edemedikleri siparişlerin bedellerini ödememeyi de kanunen garanti altına almışlar. Bravo valla !
Bu konkordato sürecinin sonunda mahkemenin şirketin iflasını vermesi muhtemel, o zaman alacaklı büyükbaşlardan vatandaşa sıra da gelmez. Hayırlısı artık.

200-300 lira daha ucuz diye risk alan vatandaş düşünsün. :kiskis

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gönderilmeyen paketler cumhuriyeti?geçen tv alacaktım, baktım İstanbul bilişim çok ucuz, hemen bir araştırma firma hakkında ve sonuç, leşşş ?iyi olmuş
Konkordato borç yapılandırma demek benim bildiğim.
Müşterilerin dışında tedarikçilerine de taktı herhalde. :kiskis
Ben yanlış hatırladım o zaman, benim aklımda iflas gibi birsey olarak kaldı konkordato kelimesi ?

konkordato ben borçlarımı ödemiyorum, devlet de yanımda alabiliyorsan al demek.

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Ozel sektor her zaman risk. isini iyi yapip yapmamana bel baglayabilirsin ama hangi enayi bilerek isini iyi yapmaz ki.

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
200-300 lira daha ucuz diye risk alan vatandaş düşünsün. :kiskis

Kusura bakmayın, ama şu düşünce yapısını bir türlü anlayamıyorum. 24 ay içinde sermayesinin 8 milyondan 150 milyona çıkaracağını söyleyen bir şirkete "hoop! napıyon aga sen! uyuşturu ticaretine mi başladın" demeyen müfettiş suçlu değil, 12 aydır CİMER'inden THH'sine on binlerce şikayet dilekçesini görüp zamanında aksiyon alamayan mahkemler suçlu değil, bunca şikayete rağmen dijital pos hizmetini sonlandırmayıp firmanın satış yapmasına imkan veren bankalar suçlu değil, tatlı reklam gelirinden feragat etmeyen google suçlu değil de kim suçlu ? ticaret sicil kaydı bulunan, internette vızır vızır reklamları dönen, 256 bit ssl ile bütün bankalarla anlaşmalı dijital poslardan alışveriş hizmeti veren, fiziksel mağazaları ve yönetim binası bulunan, bu ülkede neredeyde 20 yıldır ticari faaliyet yürüten bir firmadan alışveriş yapan tüketici suçlu.

Cem Yılmaz diyor ya; "bu ülkede fakirin fakire yaptığı zulmü kimse yapmaz" diye hakikaten haklı. Ticari bir ilişkide seçim hakkını kullanan vatandaşa bütün sosyal medya platformlarında giydiriliyor şu an, sonra da ona buna laf çatıyoruz. Vallahi her şey müstehak bize !

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kusura bakmayın, ama şu düşünce yapısını bir türlü anlayamıyorum. 24 ay içinde sermayesinin 8 milyondan 150 milyona çıkaracağını söyleyen bir şirkete "hoop! napıyon aga sen! uyuşturu ticaretine mi başladın" demeyen müfettiş suçlu değil, 12 aydır CİMER'inden THH'sine on binlerce şikayet dilekçesini görüp zamanında aksiyon alamayan mahkemler suçlu değil, bunca şikayete rağmen dijital pos hizmetini sonlandırmayıp firmanın satış yapmasına imkan veren bankalar suçlu değil, tatlı reklam gelirinden feragat etmeyen google suçlu değil de kim suçlu ? ticaret sicil kaydı bulunan, internette vızır vızır reklamları dönen, 256 bit ssl ile bütün bankalarla anlaşmalı dijital poslardan alışveriş hizmeti veren, fiziksel mağazaları ve yönetim binası bulunan, bu ülkede neredeyde 20 yıldır ticari faaliyet yürüten bir firmadan alışveriş yapan tüketici suçlu.

Cem Yılmaz diyor ya; "bu ülkede fakirin fakire yaptığı zulmü kimse yapmaz" diye hakikaten haklı. Ticari bir ilişkide seçim hakkını kullanan vatandaşa bütün sosyal medya platformlarında giydiriliyor şu an, sonra da ona buna laf çatıyoruz. Vallahi her şey müstehak bize !

Ben açıkçası almadan önce firma yorumlarını okurum internetten.
Ona göre karar veririm.
Hiç biri babamın firması değil.
Vatandaş sorgulamıyorsa ben ne yapayım?

X ürünün piyasaya çıkış fiyatı, son kullanıcıya gelene kadar maliyetleri bellidir.
Kimse babasının hayrına piyasadan aşağı fiyat çekemez kolay kolay.

200-300 lira fazla vermek mi, 2000-3000 TL'den olmak mı?
Seçim sizin.

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Ben açıkçası almadan önce firma yorumlarını okurum internetten.
Ona göre karar veririm.
Hiç biri babamın firması değil.
Vatandaş sorgulamıyorsa ben ne yapayım?

X ürünün piyasaya çıkış fiyatı, son kullanıcıya gelene kadar maliyetleri bellidir.
Kimse babasının hayrına piyasadan aşağı fiyat çekemez kolay kolay.

200-300 lira fazla vermek mi, 2000-3000 TL'den olmak mı?
Seçim sizin.

Alışveriş yapılan site "gelinbirazdasiziyolalım.com" tarzı adı sanı olmayan bir site olsa yine söylediğiniz anlaşılabilir de (aslında yine anlaşılamaz, çünkü ticari faaliyetleri regüle etmesi için devlete vergi ödüyoruz, keriz gibi bedavadan para vermiyoruz) koskoca istanbul bilişim. Ben İstanbul'da yaşadığım süre içerisinde evime aldığım 4 elektronik aletten 3'ünü bu firmadan almıştım. İlk alışverişim ile başlayan memnuniyet diğer alışverişlerim ile katlanarak artmıştı çünkü. Çoğu zaman ucuz olduğu için değil, geçmiş alışverişlerimde gördüğüm tatminkar hizmet nedeniyle bu firmayı tercih ediyordum. Yani internette tuhaf tuhaf yerlerde ismi cismi dolanan alelade bir firmadan bahsetmiyoruz. Bu nedenle alışveriş yaparken bir kere dahi aklıma gelmedi şikayetlere bakmak. Hepsiburada'dan alışveriş yaparken şikayetvar'a bakıyor musunuz ? Çok acımasız davrandığınızı düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Alışveriş yapılan site "gelinbirazdasiziyolalım.com" tarzı adı sanı olmayan bir site olsa yine söylediğiniz anlaşılabilir de (aslında yine anlaşılamaz, çünkü ticari faaliyetleri regüle etmesi için devlete vergi ödüyoruz, keriz gibi bedavadan para vermiyoruz) koskoca istanbul bilişim. Ben İstanbul'da yaşadığım süre içerisinde evime aldığım 4 elektronik aletten 3'ünü bu firmadan almıştım. İlk alışverişim ile başlayan memnuniyet diğer alışverişlerim ile katlanarak artmıştı çünkü. Çoğu zaman ucuz olduğu için değil, geçmiş alışverişlerimde gördüğüm tatminkar hizmet nedeniyle bu firmayı tercih ediyordum. Yani internette tuhaf tuhaf yerlerde ismi cismi dolanan alelade bir firmadan bahsetmiyoruz. Bu nedenle alışveriş yaparken bir kere dahi aklıma gelmedi şikayetlere bakmak. Hepsiburada'dan alışveriş yaparken şikayetvar'a bakıyor musunuz ? Çok acımasız davrandığınızı düşünüyorum.

Olayın özeti anlaşıldı, ben alışveriş yaptığım için bu lafınıza alındım, yanılıyor muyum? :bilmiyom

Bakın benim bir firmanın kurumsal olup olmadığına dair belirlediğim birkaç kriter var, bunlarda nasıl davranıyorsa ona göre notunu veririm.

Ürün iadesinde işi yokuşa sürüyor mu, değişim süreci nasıl, müşterisiyle iletişim kuruyor mu gibi detaylara bakarım.
Çünkü bizdeki bir grup tüketici de firmayı dolandırmaya çalışıyor kendi aklınca, o grubu doğrudan eliyorum zaten.

Ayrıca ben de gidip internette esnaftan alışveriş yapmıyorum, büyük firmalardan alışveriş yapmaya bakıyorum.
Alışveriş yaptığım firmalarla sorun yaşayan yok mu, elbette var, ben de yaşadım.
Yaşadıkça da notlarını veriyorum, yeri geliyor internetle aynı fiyata satan mağazadan görerek alıyorum ürünü.

Bir firmanın reklamı değil, müşteriye yaşattıklarıyla ilgileniyorum kısacası. 2 Google aramasıyla, 2 forum kurcalamayla bu bilgileri bulabiliyorsunuz zaten.
Önlem almak istiyorsanız sanal kartla alışveriş yaparsınız, üstüne bir de ürününüz gelmezse harcama itirazında bulunursunuz, iadenizi daha kolay alırsınız.

Türkiye'de denetim ve ahlak oturmadıkça bu kavga sürer gider, bu kadar basit.

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Olayın özeti anlaşıldı, ben alışveriş yaptığım için bu lafınıza alındım, yanılıyor muyum? :bilmiyom

Yanılıyorsunuz. Benim mağduriyetimin hiçbir önemi olamaz (ki mağdur olmadım, iade aldım). Bu tip konuları şahıslar üzerinden tartışarak bir yere varamayacağımızın farkında olacak olgunluktayım. Temel amacı vatandaşa hizmet olan devlet aygıtının, milyar dolarlık bankaların ve google'ın iştirakiyle gerçekleşmiş bir dolandırıcılıkta suçu gariban vatandaşa atmanıza alındım. Alınganlık da değil; bu süreçte tutumunuzu doğru bulmuyorum. Yine de sizin hayatınız.

Geri
Üst Alt