Isıtma Odaklı Klima Tavsiyesi

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Klimanin kaliteli olduğunu ptasarim yüküne bakıp mi anlamak lazım. Scop a mi. Isitma konusunda soruyorum. 12 lik denen cihazın p tasarım i 9 luk çıkıyor. Yani 12 lik diye aldığımız klima aslında 9 luk. Nerden anlayacağız basitce iyisini kötüsünü

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Klimanin kaliteli olduğunu ptasarim yüküne bakıp mi anlamak lazım. Scop a mi. Isitma konusunda soruyorum. 12 lik denen cihazın p tasarım i 9 luk çıkıyor. Yani 12 lik diye aldığımız klima aslında 9 luk. Nerden anlayacağız basitce iyisini kötüsünü
Tasarim yukune bakarken ayni zamanda scop degerini kontrol etmek gerekir.

Sogukta iyi isitsin derken cebimizi yakmamaniz gerekir.

T Çevrimdışı
8 May 2019
48
34
Her klima soğutuyor tabi. Ama her klima ısıtma da aynı verimi vermeyebilir. Iyi isitmadan kastı bu. Az yaksin çok kacsin :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tasarım yüküne bakınca klima alasim gelmiyor suan. Hep kandırmaca. Sizin tavsiyeniz nedir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Her klima soğutuyor tabi. Ama her klima ısıtma da aynı verimi vermeyebilir. Iyi isitmadan kastı bu. Az yaksin çok kacsin :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tasarım yüküne bakınca klima alasim gelmiyor suan. Hep kandırmaca. Sizin tavsiyeniz nedir
MSZ-FH35VE 3.5kw (12000btu) makina
isitma nominal 4.0kw
tasarim yükü -10 derecede 3.6kw
Scop 5.1

M Çevrimdışı

Murat aydoğan

Yeni Üye
28 Eyl 2020
1
32
Selamunaleykum 35 mt2 odam var tavan yuksekligi 3.10 cm dıs cephe yok alt kat
dükkan üst kat cati kati teras klimayla isitmak istiyorum ne önerirsiniz tasarruflu bi klima ariyorum

E Çevrimdışı

emre2335

Yeni Üye
3 Eki 2020
1
48
S.a bende 35 mt2 salonu ısıtma amaçlı bir klima düşünüyorum üst kat çatı yalıtım var bu arada Elazığ da ikamet ediyorum dediğim gibi ısıtma amaçlı kullanacağım hem cebimi fazla üzmesin hem sırtımı üşütmesin istiyorum yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
S.a bende 35 mt2 salonu ısıtma amaçlı bir klima düşünüyorum üst kat çatı yalıtım var bu arada Elazığ da ikamet ediyorum dediğim gibi ısıtma amaçlı kullanacağım hem cebimi fazla üzmesin hem sırtımı üşütmesin istiyorum yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

I Çevrimdışı

ilhanayhan

Yeni Üye
4 Ara 2020
2
46
Senin dediğin alanda hiçbir 12 iş yapmaz hem çatı katı hem izolasyon zayıf hemde 30 m2
18 lik işini çözer

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
izmirde çatı katında klimayla iyi ısınamıyorum (fujıplus klima) soğuk yerlerde klimayla ısınmak zor. çok iyi klima almak lazım m.e-daıkın-panasonıc vs gibi .izmirde lg klima alsaydım o bile yeterli olurdu çoğu evde görüyorum ısıtmaları gayet iyi.fakat elazığ gibi soğuk yerlerde performansı nasıl olur onu şota hocam bilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt