IPS Monitör Ekranında Çizgi

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
Arkadaşlar IPS Monitör de önce 1 çizgi oluştu, içini açıp Flex kabloları söküp temizleyip tekrar taktım, düzelme olmadı. Bu şekilde kullanıyordum, 3-4 ay sonra ekteki resimde göreceğiniz gibi ona kardeş geldi, monitörün kurtulma imkanı mevcutmudur, yoksa çöp mü oldu. Markası ASUS, şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar

monitor-jpg.jpg

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Düzelme Olacağını Sanmıyorum Dahada Artarsa Şaşma Aynı Olay Benimde Başıma Geldi Panel Hatasından Değişim Yapıldı Yeni Ürünle

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Klasik COF sorunu, Geçmiş olsun.

Bu gibi durumların teknik telafileri var ancak ükemizde yaygın olmaması, bu sorunu düzeltecek makinelerin pahalı olması, Bu makineye sahip işletmelerin makine parasını çıkartmak için sizi kullanmaları gibi nedenlerle onarım hiç bir zaman makul bir seçenek olmuyor.

Belki 5 yıl sonra olabilir :ok

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
O zaman bana geçmiş olsun, yeni bir IPS aldırmanın zamanı geldi.
sRGB %99 olması lazım benim için, renkleri doğru görmem için.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Ya 2 tane çizginin lafını yapıyorsunuz. Benimkinde çizgi festivali var :) Alın benim IPS'in (LG 42LE5500- 2010 model) hali. Tv'den memnunum; yaptırayım diyorum. Diğer yanım da; TV yaşlandı artık, kaşınma diyor. Tarif edildiğine göre benimki de COF arızası.
DSC_0586.jpg
DSC_0587.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Ya 2 tane çizginin lafını yapıyorsunuz. Benimkinde çizgi festivali var :) Alın benim IPS'in (LG 42LE5500- 2010 model) hali. Tv'den memnunum; yaptırayım diyorum. Diğer yanım da; TV yaşlandı artık, kaşınma diyor. Tarif edildiğine göre benimki de COF arızası.
DSC_0586.jpg
DSC_0587.jpg

Çok masrafı yoksa şansınızı deneyin derim.
Şu an zaten FHD televizyon bulmak güç.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
523
40
Bu lg tvlerde kimde varsa 2-3 yıl sonra hemen hemen hepside ekran arızası çıkıyor

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Bu lg tvlerde kimde varsa 2-3 yıl sonra hemen hemen hepside ekran arızası çıkıyor
Lg tv ile alakalı değil konu. Garanti uzatma ile toplamda 5 yıllık garanti kapsamında olan TV, 5 buçuk yılını tamamladığında verdi bu arızayı.Bu arızaya kadar hiçbir arıza vermemişti. Şans işte. Durduğu yerde arızalandı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Lg tv ile alakalı değil konu. Garanti uzatma ile toplamda 5 yıllık garanti kapsamında olan TV, 5 buçuk yılını tamamladığında verdi bu arızayı.Bu arızaya kadar hiçbir arıza vermemişti. Şans işte. Durduğu yerde arızalandı.

Her materyalin bir ömrü vardır.
COF kablonun yapıştırıcısının işlevi bitmiş olabilir.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
DSC_0586.jpg
DSC_0587.jpg
Son durum: 50tl arıza tespit bedeli karşılığında Lg yetkili servisine gönderdim öğreneyim diye.Dönüş yaptılar: Panel arızası; merkez servise gidecekmiş. Onay istiyorlar. Tamir olabilirse 600tl günahı varmış. Yapılan tamire 6ay merkez servis garantisi veriyorlarmış. Tv benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu. 42' FHD dahili 100hz tv.Fakat 8 senelik tv'ye bu denli yatırım yapmak ne kadar mantıklı; karar veremedim. Tv'ye fazla zaman ayıran bir kullanıcı olmadığımdan yaptırayım diyorum bir yandan. Sıfır alayım desem 2000tl'den kapıyı açacam.
Şimdi Adem Helvacı Ado buralarda olsa ne derdi acaba? '8 yıllık tv'nin panel arızasına para mı gömülürmüş' derdi yoksa 'O tv'ler artık şimdi yok; tamir edilebiliyorsa yaptır, bekleme yapma devam et' mi derdi?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Son durum: 50tl arıza tespit bedeli karşılığında Lg yetkili servisine gönderdim öğreneyim diye.Dönüş yaptılar: Panel arızası; merkez servise gidecekmiş. Onay istiyorlar. Tamir olabilirse 600tl günahı varmış. Yapılan tamire 6ay merkez servis garantisi veriyorlarmış. Tv benim ihtiyaçlarımı karşılıyordu. 42' FHD dahili 100hz tv.Fakat 8 senelik tv'ye bu denli yatırım yapmak ne kadar mantıklı; karar veremedim. Tv'ye fazla zaman ayıran bir kullanıcı olmadığımdan yaptırayım diyorum bir yandan. Sıfır alayım desem 2000tl'den kapıyı açacam.
Şimdi Adem Helvacı Ado buralarda olsa ne derdi acaba? '8 yıllık tv'nin panel arızasına para mı gömülürmüş' derdi yoksa 'O tv'ler artık şimdi yok; tamir edilebiliyorsa yaptır, bekleme yapma devam et' mi derdi?

42" FHD alayım derseniz 600 TL'ye bulamazsınız.
Ki 100 Hertz bir panel için 600 TL değer bence ama bu sizin şu anki maddi durumunuza bağlı.
Maddi durumunuzu zorlayacaksa yaptırmayın ama etkilemiyorsa bence 600 verin gitsin.:sirit
Panel mi değişecek yoksa COF kablo tamiri mi yapılacak?:hmm

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
42" FHD alayım derseniz 600 TL'ye bulamazsınız.
Ki 100 Hertz bir panel için 600 TL değer bence ama bu sizin şu anki maddi durumunuza bağlı.
Maddi durumunuzu zorlayacaksa yaptırmayın ama etkilemiyorsa bence 600 verin gitsin.:sirit
Panel mi değişecek yoksa COF kablo tamiri mi yapılacak?:hmm
Yetkili servisinden birine götürdüm. Zaten panel arızası teşhisi koymuşlar. Cof falan hepsini Panel Arızası olarak tanımlıyorlar; detay vermiyor efendiler. Zaten panel arızalarının hepsi tek bir merkezde yapılıyormuş LG'de. Muhtemelen diğer markaların servisleri de öyledir. Panel tamir cihazları ciddi yatırım gerektiriyor duyduğum kadarıyla; bu sebeple muhtemelen hepsi İst.da bir merkez servis kurmuştur ve oraya yatırım yapmıştır.
Tabiki 600tl'ye tv alınmaz bu standartlarda; değer. Benim tereddütüm; bu arızayı yaptırsam bile orası burası arızalanmaya devam edecek poatansiyele sahip yaşı itibari ile.

Geri
Üst Alt