İphone 8 Farklı Bir Sorun Yardım Edin Lütfen?

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Değerli arkadaşlar bundan tam dokuz ay önce emeğimle biriktirdiğim para ile İphone 8 aldım ve şuan için memnunum. Fakat son zamanlardan beri isimlendiremediğim bir hata söz konusu. Bilmiyorum sizlerde de böyle bir sorun var mı? Bazen mesaj yazarken bazı harflerin basmadığı olmakta ve basa da hızlıca farklı kelimeler yazmakta. Daha ben klavye ye dokunmadan klavyenin kendi önerdiği kelimeler sanki ben basmışsım gibi yazmakta. Bu bahsettiğim klavye hatası olayı telefonun tüm uygulamalarında aynı. Yotube uygulamasında video izlerken benim açmadığım videolar açılmakta. Yotube video aramaya bastığımda bazen basmıyor geç algılıyor. ve klavye bazı harfleri yazmıyor. Telefon ana ekrandayken ben sağ menüye geçmeye çalışınca telefon sol ekrana geçmekte. Telefonda bir uygulama açmaya çalıştığımda uygulama hemen açılmıyor ve geç açılma gibi bir durum oluyor.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam tam dicektim uygulama açılırken geç açılma oluyor mu diye. Telefonunuz sanırım kasıyor klavyenin sebebi de o. Her zaman yapıyor mu bu klavye olayını yoksa ara ara mı ?

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Hocam tam dicektim uygulama açılırken geç açılma oluyor mu diye. Telefonunuz sanırım kasıyor klavyenin sebebi de o. Her zaman yapıyor mu bu klavye olayını yoksa ara ara mı ?
Hocam telefonu kullanıyorum bir kaç dakika sonra yapmakta.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BlackSea BlackSea
Hocam öneriniz nedir?

Son düzenleme:
BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam telefonu kullanıyorum bir iki dakika geçiyor bahsettiğim hata olmakta Bazende arada bir yapmakta.
hocam net bir bilgim yok sadece fikir alışverişi olsun diye konuşuyorum. İphone 5s de de aynı sorunu görmüştüm. Klavyede dediğiniz gibi bir hata telefonda kasmadan kaynaklı birşey . Telefonunuz bence kasıyor , virüs girmiş de olabilir başka bir sorun da olabilir telefon da çok fazla şey yüklü açık kalıyor da olabilir . Direk bu sorunla uğraşmış biri çıkarsa daha iyi yardımcı olur düşüncesindeyim.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
hocam net bir bilgim yok sadece fikir alışverişi olsun diye konuşuyorum. İphone 5s de de aynı sorunu görmüştüm. Klavyede dediğiniz gibi bir hata telefonda kasmadan kaynaklı birşey . Telefonunuz bence kasıyor , virüs girmiş de olabilir başka bir sorun da olabilir telefon da çok fazla şey yüklü açık kalıyor da olabilir . Direk bu sorunla uğraşmış biri çıkarsa daha iyi yardımcı olur düşüncesindeyim.
Hocam telefonda hiç bir şey yüklü değil 64gb ful boş.

soner Çevrimdışı

soner

Aktif Üye
4 Tem 2018
68
temiz kurulum ile yazılımı yüklemenizi tavsiye ederim

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Temiz kurulumla son sürümü yükleyin. Yina hata alırsanız sorun yazılımsal değil donanımsal. O zaman servise verin yapsınlar. İphoneler genelde donanımsal arızalarda birebir değişim yapıyorlar. Benim ahizeden az ses geliyor diye telefonu değiştirdi servis. Siz tek yapabileceğiniz temiz kurulumla telefonu denemek. Yalnız ilk başta yeni iphone diye tanımlayın. Yedek yüklemeden deneyin. Çünkü çok küçük kir ihtimalde olsa yedekten sıkıntı olabilir.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
temiz kurulum ile yazılımı yüklemenizi tavsiye ederim
Temiz kurulumla son sürümü yükleyin. Yina hata alırsanız sorun yazılımsal değil donanımsal. O zaman servise verin yapsınlar. İphoneler genelde donanımsal arızalarda birebir değişim yapıyorlar. Benim ahizeden az ses geliyor diye telefonu değiştirdi servis. Siz tek yapabileceğiniz temiz kurulumla telefonu denemek. Yalnız ilk başta yeni iphone diye tanımlayın. Yedek yüklemeden deneyin. Çünkü çok küçük kir ihtimalde olsa yedekten sıkıntı olabilir.
Değerli arkadaşlar temiz kurulumu nasıl yapa bilirim. Temiz kurulum yaptıktan sonra cihazım garanti dışı kalır mı?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt