İphone 7 Plus Sorunu

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Arkadaşlar dün çok ama çok değişik bir sorunla karşılaştım ve hiç bir yerde aynı sorunu yaşayan bulamadım. Nişanlım 7 plus kullanıyordu ortalama 1 senedir camı kırık kullanıyordu ve başka hiç bir problemi yoktu. Dün birden bire telefonu olduğu yerden alıyo ve kilit tuşuna bi basıyor ama telefon kapanmış. Telefon açılıyor ama telefondan hiç bir şekilde ses gelmiyor. Arama yaparken ahizeden ses geliyor ama karşı tarafa ses gitmiyor. Home tuşu çalışmıyor. Hiç bir şekilde telefon video oynatmıyor. Ekranı kilitlediğinde telefon kapanıyor ve 3 4 defa kapanıp açılır sonra kendine geliyor. Ses entegresi problemi değil araştırdım. Niye ve nasıl olur böyle bişey. Hadi ses gelmez falan anlarım ama ne normal video nede youtube facebook videosu açmıyor. Bu ne alakadır ki. Başına böyle bir sorun gelen var mıdır

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bir kısa devre gerçekleşmiş olmasın içeride?
İçeriye ortam neminden dolayı nem girdi ve kısa devre mi oldu acaba?
Panel arızalanmış olabilir mi? Sonuçta cam kırılmış, belki panel hasar aldı en sonunda? :alala
İmkan varsa panel değişimi deneyin.

Apple cihaz tamir etmedim onu belirteyim.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
devrimeren devrimeren Nemden veya darbe yemişse anakart problemi gibi görünüyor apple servisi tamirle uğraşmaz direkt değiştirir hiç başıma gelmedi benim ama geçen hafta bir tanıdığım bir abimin başına geldi iphone 6s birden kapandı dedi kapanış o kapanış.

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Apple sadece camına 1139 tl çekti ve telefonu bu şekilde kimse almıyor. Yapsak bile home tuşu çalışmayabilir diyorlar. Durduk yere odada ne olabilir ki. Nem olacağını sanmıyorum ama toz yada kir birikmiş olabilir mi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Apple sadece camına 1139 tl çekti ve telefonu bu şekilde kimse almıyor. Yapsak bile home tuşu çalışmayabilir diyorlar. Durduk yere odada ne olabilir ki. Nem olacağını sanmıyorum ama toz yada kir birikmiş olabilir mi

Olabilir. Eliniz yatkınsa bir tamir kiti alıp söküp bakın.
Ön cam ısıtılarak sökülüyordu sanırım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Kız kardeşim telefonunu atmak zorunda kalmıştı maalesef,hatta "bir daha apple mi asla" dedi,sanırım tüm bilgileri de gitmişti.Gerçi bu sıkıntı tüm marka ve modellerde oluyor mutlaka,ama elma denilende sanki daha kötü oluyor ,
En iyisi yeni bir telefon alıp,elmayı çöpe atmak (geri dönüşüme vermek yani) sevgili devrimeren devrimeren

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Cam Değişim home tuşu çalışmıycak sökülden sonra bu cihaz için demiyorum her cihaz orjinalliğini kaybediyor en iyisimi yeni telefon almak ha illa yaptıracam diyorsan güzel profesyonel bir yerde yaptırmanı tercih ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri