İnverter Klimanın Dakika Dakika Tüketim Verileri

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Sağlık'tan ötesi yok abi gözünü seveyim aç klimanı havalar çok sıcak :kiskis

s.a adem helvacı hocam nasılsınız bişey sormak istiyorum cevap verirsen sevinirim seninde fikrini almak isterim

balıkesir edremit te yazlıkta 30 m2 çatı katında + açık mutfak olarak evde beko 31830 aa 18,000 btu klimam var 2017 de aldım

günde 24 saat klima çalışıyor 25 derece setledim yüksek fan hızında

evde elektrikli termisifon buzdolabı çamaşır makinası 1 tv 1 adet laptop bunlar çalışıyor hergün olmasada bulaşık makinası yok

özellikle su ısıtıcı kettle günde 3 / 4 kere 1,6 lt su kaynatıyoruz çamaşır makinası hergün çalışıyor yeri geliyor günde 2 kere kullanılıyor kısa programda 28 dk olarak

watmetre yok klimada

günlük ortalama 11 kw / 13 kw tüketim yapıyor

adem helvacı hocam nasıl çokmu tüketim ne dersiniz

klima ne kadar tükettiyor onu bilemiyorum tam olarak anlık kw baktığımda günde 0,2 ile 0,5 kw arasında değişiyor ortama göre

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşin şakası hocam ya :hihi Sizin videoda tüketim değerleri artan tarihlerden beri açıyoruz klimayı malum havalar çok sıcak.
Rakam olarak bakınca 39 ile 40 arasında çok fark yokmuş gibi görünse de söz konusu meteorolojik olaylar olunca inanılmaz büyük etkileri var ne yazık ki :)

Verilerde de gördüğünüz üzere klima bile yeri gelmiş 1300 watt gibi değerleri görmüş zira dış ünite direkt olarak güneşe maruz kalan bir noktada.

Kapris yaptım, balkonumda dış ünite istemedim :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri