İnternetten aldığım süpürge yerine başka model süpürge yollanması!!

T Çevrimdışı

talipbayrak

Yeni Üye
9 Nis 2020
13
33
öncelikle herkese merhabalar. hepsibur... sitesinden philips marka bir süpürge satın aldım. modelini söylemiyim (gerçi söyleyebilirim de ama tam haklarımı şuan bilmediğim için adı bende kalsın) . benim siparişim yerine daha alt model bir ürün yollamışlar.

ben evde olmadığım için de ürünü annem teslim almış. saat 16 civarı. sonra tabi yeni ürünün verdiği heyecanla kutuyu açmışlar, süpürgeyi çalıştırmışlar.

ben eve geldiğimde fark ettim ki ürün benim ürün değil. kan beynime sıçradı. tabiki iade hakkımız sonuna kadar var. fakat bu bahsettiğim olay yani ürünü açıp çalıştırmak iadeyi etkiler mi? sonuçta bu bir süpürge yani servis gerektiren bir durum yok ortada. ama ürünü kazayla da olsa kullanmış bulunduk. ve benim sipariş verdiğim ürün 1100 lira civarındayken gelen ürün 600 liralarda. yani o kadar düşük bir ürün yollamışlar!!! hala çok kızgınım ama hata da yapmak istemiyorum.

bu konuda nasıl bir yol izlemem lazım, yardımcı olursanız çok sevinirim. özellikle adem bey ve forumun ilgililerinden yardım bekliyorum. yani iade talebi oluştururken ürünü çalıştırdığımı belirtmeme gerek var mı. yoksa belirtmesem de olur mu?

(konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, kusura bakmayın)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kullanılmamış olsa hemen geri gönderin derdim.

Ama şimdi biraz dürüstlükten uzaklaşmanız gerekiyor malasef.

Forumda benim ocak konusu var , pişmanım söküp kutusuna koyup bantlayıp servisi çağırmadığıma? kutuyu tesisatçı firma açtı diye bozuk ocak garanti dışı bıraktılar.

Size kısaca tavsiyem , tor torbalı ise o torbayı hiç koymayın torbasız ise haznesini her yerini silin ,her yerini koku iz kalmayacak şekilde temizleyin kutulayın gönderin.

Ancak unutmayın ki bu ürünü satıcı başkasına satacak ,alan kişi kullanıldığını anlayacak yada anlamayarak kullanmaya devam edecek.Bu aşamada sizi vicdanınız ile başbaşa bırakıyorum.

Malasef işte ülkemizde satıcılar , servisler ustalar böyle işini özenerek yapmıyorlar.Daha geçen eşime Hepsiburada dan birşeyler aldım sırf kargo bedava olsun diye 25 28 açık ağız boru anahtarı ekledim sepete.Sıkı durun gelen anahtar 21 22 ? satıcıya sordum 25 28 stoklarda kalmamış , ürünü göndermezsek bize ceza çıkıyor , siz iade edebilirsiniz dedi? yahu etmesine edeyimde kargo eve gelmiyor, kargo bana 4 km uzaklıkta otobüse binsem git gel 6 lira, yayan gitsem hava sıcak yol uzun,? zaten indirimdeydi 18 liraya almıştım.Aynı numaradan olmasına rağmen attım alet çantasına.Şimdi ben miyim suçlu?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bildiğim ürünün kullanılmamış olması, ambalajı ve ürünün kendisi tekrar satılabilir ,hasarsız ve temiz olmalı.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
urunu size satan magaza hepsiburada ise iadekolay icindeki toz filrtesini silkeleyin aynen ambalajlayip geri gonderin size gelen kargo sirketi ve hb iade basvurusunun verecegi kargo kodu ile satan araci bir firmaysa yokusa surebilirler o zaman da sikayetvara yazarsiniz o da olmadi tuketici hakem heyeti

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Faturası sizin adınıza ise faturadaki model doğru değilse iade hakkınız var, fakat kullanılmış olması biraz şaibe yaratabilir kararsızlık oluşabilir. Umarım sonuç alırsınız siz talepte bulunun en kötü iade olmaz ?

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
hee bide süpurme basliginin altindaki toz topkayan fircalari iyice temizleyin ki çakmasinlar :hihi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Allah allah kadinlar magazaya girip 500 bin tane kiyafeti deniyirlar ya onlar çöpe mi gidiyor Bir baska müstwriye satiliyor Gonder kardesim sen kutusunu yirtmadiysan

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Faturası sizin adınıza ise faturadaki model doğru değilse iade hakkınız var, fakat kullanılmış olması biraz şaibe yaratabilir kararsızlık oluşabilir. Umarım sonuç alırsınız siz talepte bulunun en kötü iade olmaz ?

Aynen, yanında gelen faturada model farklı ise doğrudan değiştirmeleri lazım bence.
Depodaki çalışanın hatası sizin olmamalı sonuçta. :kiskis

Ben de kasa fanı almıştım, ürün çalışıyordu fakat kullanılmış çıkmıştı.
Nereden anladın diyecek olursanız fanın üzerinde tozlar mevcuttu.
Ben de iade vs uğraşmadım çalışan ürün sonuçta.
Ama çalışan eleman muhtemelen kasıtlı olarak sus payı niyetine fanın yanına granül matik koymuştu. :hihi:haha1

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aynen, yanında gelen faturada model farklı ise doğrudan değiştirmeleri lazım bence.
Depodaki çalışanın hatası sizin olmamalı sonuçta. :kiskis

Ben de kasa fanı almıştım, ürün çalışıyordu fakat kullanılmış çıkmıştı.
Nereden anladın diyecek olursanız fanın üzerinde tozlar mevcuttu.
Ben de iade vs uğraşmadım çalışan ürün sonuçta.
Ama çalışan eleman muhtemelen kasıtlı olarak sus payı niyetine fanın yanına granül matik koymuştu. :hihi:haha1
Çok ta alaka granül Matik ? acaba yıkma yap mi demek istemiş ?

T Çevrimdışı

talipbayrak

Yeni Üye
9 Nis 2020
13
33
yorumlar için teşekkürler,

ürünü akşam iyice temizledik, iade kaydı oluşturdum kargoya vereceğim. ürünü de başka satıcıdan değil hepsiburada'dan almıştım ki sorun olmasın diye, şans işte :) ulaştıktan sonra inceleyip sonuçlandıracaklar. inşallah olumlu sonuçlanır. sonucu buraya yazacağım.

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
yorumlar için teşekkürler,

ürünü akşam iyice temizledik, iade kaydı oluşturdum kargoya vereceğim. ürünü de başka satıcıdan değil hepsiburada'dan almıştım ki sorun olmasın diye, şans işte :) ulaştıktan sonra inceleyip sonuçlandıracaklar. inşallah olumlu sonuçlanır. sonucu buraya yazacağım.
Marka takıntı yoksa ürün iyi çalışıp çekiyorsa geri vermek lazımmı.
600tl kar edilmiş :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt