İnternet tavsiyesi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Vodafone net kullanıyorum. Ayda 16 mgbt 55 TL ödüyorum. 3 ay sonra taahhütüm bitiyor. Bugün Vodafonedan aradılar. Anlık itibari ile 89 TL yapalım ilk dört ay 74 TL dediler. 24 ay taahhüt sundular. Bende düşünmek istediğimi söyledim. Sizce nasıl yada farklı bir İnternet sağlayıcısı var mıdır önerebileceğiniz? Vodafonedan memnunum yada devam mı edeyim?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kullanan var mı? ?Bana uygun geldi ?

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Size verilen fiyatlar güncel fiyatlar, memnunsan değiştirmeni tavsiye etmem. Türsel Tv ile Superonline fiber internet (10 mbit) hizmetini 75 liraya alıyorum ve memnunum. Taahhütsüz paketlerde ilerleyen zamanlarda zam yapmaları muhtemel, forumda konusu vardı. Taahhütsüz tavsiye etmiyorum.

C Çevrimdışı

cetinsalih

Yeni Üye
2 Ara 2019
35
28
Türknet kullanıyorum, oturduğum muhitte altyapı kısıtlı ve binanın hat kablolarında maalesef sıkıntı var. Sürekli internet kopuyor ve düşük bir hız için aylık 85 lira ödeme yapıyorum. Herhangi bir şikayetimi iletmek için bir müşteri temsilcisine ulaşamıyorum yalnızca kendi sistemlerinden talep oluşturabiliyorum. Bu sebeplerden ötürü tavsiye etmiyorum Türknet'i.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bugün tekrar aradılar. İlk 4 ay 69.90 TL geriye kalan aylar 84.90 TL dediler. 24 ay taahhüt sundular. Bende memnun olduğum için okeyledim.
Taahhüt bitmesine 3 ay var dedim. Öyle ama yılbaşından sonraki fiyatlardan etkilenmemeniz için sunuyoruz dedi. :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Türknet kullanıyorum, oturduğum muhitte altyapı kısıtlı ve binanın hat kablolarında maalesef sıkıntı var. Sürekli internet kopuyor ve düşük bir hız için aylık 85 lira ödeme yapıyorum. Herhangi bir şikayetimi iletmek için bir müşteri temsilcisine ulaşamıyorum yalnızca kendi sistemlerinden talep oluşturabiliyorum. Bu sebeplerden ötürü tavsiye etmiyorum Türknet'i.
THH'ye başvurun?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün tekrar aradılar. İlk 4 ay 69.90 TL geriye kalan aylar 84.90 TL dediler. 24 ay taahhüt sundular. Bende memnun olduğum için okeyledim.
Taahhüt bitmesine 3 ay var dedim. Öyle ama yılbaşından sonraki fiyatlardan etkilenmemeniz için sunuyoruz dedi. :bilmiyom
geri ara vazgeçtiğini taahhüt yenilemek istemediğini söyle 3 aylık kalan hakkınızı yedirmeyin taahütsüz bir sağlayıcından al hepsi TT altyapısı kullanıyor bütün arızalara TT bakıyor eğer hat durumuz iyise ev tesisat vs sorunlu değilse aynı kalitede hizmet alırsınız 5-10 lira zam ya gelir yada gelmez

binanın hat kablolarında maalesef sıkıntı var
orası sizin sorununuz kaç metre lazımsa cat5 yada cat6 kablo kendi dairenizden bina dışına kadar çekin tt hattına ekleyin daire içinde varsa duvarlarda telefon için priz vs onları devre dışı bırakın kullanmayın dışarıdan gelen kabloyu telefon hizmeti almıyorsanız direk modeme takın tel varsa adsl spliter kullanın bina içi tel tesisatlı dairelerde bütün odalara pararel dişi rj11 priz taktıkları için hat değerleri çok düşüyor sık bağlantı kopmaları oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
24 ay boyunca aynı hız ve aynı fiyat olacaksa ve hizmette sorun yoksa kötünün iyisi denilebilir. Yakın Gelecekteki iğneden ipliğe zam yağmuruna taahhütsüz abonelik ile tutulmayın bence.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kaç megabit verdiler?
Aynı mevcut tarife... 16 mgbt sınırsız... Zaten alt yapım 16 mgbt..

24 ay boyunca aynı hız ve aynı fiyat olacaksa ve hizmette sorun yoksa kötünün iyisi denilebilir. Yakın Gelecekteki iğneden ipliğe zam yağmuruna taahhütsüz abonelik ile tutulmayın bence.
Ben memnunum. Mh aradığımda çözüme ulaşıyorum. Elinden geleni yapıyorlar açıkçası.. Farklı bir sağlayıcıya yada tt geçsem farkı yok.

C Çevrimdışı

cetinsalih

Yeni Üye
2 Ara 2019
35
28
geri ara vazgeçtiğini taahhüt yenilemek istemediğini söyle 3 aylık kalan hakkınızı yedirmeyin taahütsüz bir sağlayıcından al hepsi TT altyapısı kullanıyor bütün arızalara TT bakıyor eğer hat durumuz iyise ev tesisat vs sorunlu değilse aynı kalitede hizmet alırsınız 5-10 lira zam ya gelir yada gelmez

orası sizin sorununuz kaç metre lazımsa cat5 yada cat6 kablo kendi dairenizden bina dışına kadar çekin tt hattına ekleyin daire içinde varsa duvarlarda telefon için priz vs onları devre dışı bırakın kullanmayın dışarıdan gelen kabloyu telefon hizmeti almıyorsanız direk modeme takın tel varsa adsl spliter kullanın bina içi tel tesisatlı dairelerde bütün odalara pararel dişi rj11 priz taktıkları için hat değerleri çok düşüyor sık bağlantı kopmaları oluyo

orası sizin sorununuz kaç metre lazımsa cat5 yada cat6 kablo kendi dairenizden bina dışına kadar çekin tt hattına ekleyin daire içinde varsa duvarlarda telefon için priz vs onları devre dışı bırakın kullanmayın dışarıdan gelen kabloyu telefon hizmeti almıyorsanız direk modeme takın tel varsa adsl spliter kullanın bina içi tel tesisatlı dairelerde bütün odalara pararel dişi rj11 priz taktıkları için hat değerleri çok düşüyor sık bağlantı kopmaları oluyor

Kablo almakta bir sorun yok hocam, ben kabloyu temin etsem binanın neresinde tt hattı var inanın bilmiyorum. Acaba Türk Telekom veya hizmet aldığım Türknet'e söylesem onlar benim temin ettiğim kabloyu hatta bağlama işlemi yapabilirler mi? Böyle bir hizmetleri var mı biliyor musunuz?

Hepgel Çevrimdışı

Hepgel 

Aktif Üye
24 Kas 2020
240
38
Kablo almakta bir sorun yok hocam, ben kabloyu temin etsem binanın neresinde tt hattı var inanın bilmiyorum. Acaba Türk Telekom veya hizmet aldığım Türknet'e söylesem onlar benim temin ettiğim kabloyu hatta bağlama işlemi yapabilirler mi? Böyle bir hizmetleri var mı biliyor musunuz?
Böyle bir hizmet Türk Telekom tarafında yok. Kabloyu alırsınız, Servis sağlayıcınız TTNET ise Ankastre'de yerini etiketler, Elektrikçi tarafından kablonuz döşenir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri