Ikinci El Arac Tavsiyesi B-C-D Segmenti

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bir problemle daha yine birlikteyiz :slap
2010 model opel corsa D aracim bozuldu tamir olacakmi olmayacakmi karisik bir mevzu bir arabaya ihtiyacim var ama bir türlü karar veremiyorum cok fazla degisken var en az paraya en fazla faydayi elde etmeye calisiyorum bu yüzden cok sabit bir marka model vs kafamda olusturamiyorum
neden baslikta B-C-D segmenti arac yazdim bu kadar genis bir alani inceliyorum ve ne ariyorum kisaca aciklamaya calisirsam
yasadigim yer alamanya baktigim fiyat araligi araca göre 6 ila 9 bin euro arasi

motor hacmi en az 1.4 en fazla 2 litre olmali arac motoru mümkün oldugu kadar dayanikli ve kronik problemi mümkünse olmamali ( 100 binde zincir degistirmek gerek 150 binde motor ölüyor vs )

kaporta da cürüme vs gibi baska kronik problemler olmamali ( opel corsa larda kaput alttan cürüme yapiyormus bu genel bir üretim hatasiymis)

baktigim araclar BMW 1 Serisi -Audi A3 - VW Golf istedigim fiyata bulamiyorum ama denk gelirse asil istedigim yeni kasa Mercedes A180 (2012 ve sonrasi olanlar sanirim)

bu bilindik markalarin disinda yeni kasa Mazda 3 (2014 ve sonrasi )
Renault Clio & Megane 4. seri (2012 ve sonrasi )

kafami karistiran konu az km yeni model daha cok donanim/özellige sahip Mazda Renault , vs markalarmi yoksa daha az özellige sahip daha eski daha cok km yapmis bmw mercedes golf audi vs markalar mi:alala

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
2007 Suzuki Grand Vitara burada bu fiyat sanırım sizin orada yarı fiyatıdır. Ben olsam bu araçtan düşük km’li alırdım. Bu araç lpg + benzinli.

BC0A5387-89DB-4C71-AD45-EF167D4DC7A4.png

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
2007 Suzuki Grand Vitara burada bu fiyat sanırım sizin orada yarı fiyatıdır. Ben olsam bu araçtan düşük km’li alırdım. Bu araç lpg + benzinli.

BC0A5387-89DB-4C71-AD45-EF167D4DC7A4.png
tavsiye icin tesekkürler fakat arazi araclari pek tercihim degil bmw x1 belki olabilir büyük araclari pek sevmiyorum gereksiz geliyor bana szuki hakkinda da hic bir fikrim yok :alala

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Rica ederim ama bu sandığınız kadar büyük bir araç değil, SUV segmenti. Tercih meselesi tabiki.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
İnsignia OPC V6 2.8LT

Bütçeni aşarcaktır ama tadından yenmez, bütçem çıkışmaz dersen 2.0T hacmine bakarsın.

opele bir kere para verdim birdaha para vermek istemiyorum benim arabanin ECU ( motor beyni?) bozuldu sanirim burada tamirci bulmak zor parca degistirerek sorun cözmeye calisiyorlar aracin önce krank mili sensöründendir dediler degistirdiler araba calisti buji indiksyon bobini de degistirilcek o da sorunlu galiba dediler degistirdik bir kac hafta sorun yapmadi motor yine kendi kendine kapanmaya basladi yolda giderken veya beklerken onlardan degilse geriye ECU kaldi dediler opele sordum 1300 euro sadece cihaz programlanmasida gerekli 1500 euro o da kesin cözümmü belli degil aracin aynisindan almaya kalksam 3000 euro zaten
zar zor internetten buldum 2. el aldim aracinda baska sorunu olan birisi parca parca satarak zarari azaltmaya calisiyormus programla yapacak olan armut benim aracin parcadan dosyalari kopyalamada sorun yasiyormus halen onunla ugrasiyor opel demeyin bana kisacasi opel alip risk alacaksam insignia ya verecegim parayi 2016 model astra ya veririm :alala
bu arada ilk mesajda da dedigim gibi 1.4-2 litre arasi sorun cikarmayan motoru olan bir arac lazim arabayi almak mesele degil onun yakitini karsilamak vergisini ödemek var videodaki opelin vergisine baktim 380 euro yillik sigortasi vs herhalde her sene 1000 euro yu devlete hediye etmek var veya 300 euroya normal bir arabaya binip her sene 700 euro yu tatil bütceme ekleyip kralindan tatil yapmak var :kas

Temiz bulabilirsen Volkswagen CC V6 3.6 R LİNE :tara
yukarida yazdiklarim bu arac icinde gecerli yaklasik 9-12 bin euro arasi bir fiyata opel insignia veya vw cc rline alinabilir ama eski model yada km yapmis birsey olur vergisi yakiti ocagina incir agaci diker illa kendimi batiracaksam ayni paraya Porsche Cayenne Turbo S alirim 560 hp filan batacaksam kayikla degil titanic le birlikte batarim :haha

bu arada hiz konusunda kontrolüm yok vergi para vs haricinde hizli arac benim basimi belaya sokar körüklü otobüsle drift yapmaya calisan birisiyim gerisini siz düsünün:polis

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Karşılığında rencide edileceğini bilecek yaştasındır umarım.

Espri yapıyoruz şurda, şakanın neyini kaldıramadın da rencide moduna geçtin.Sanki küfür ettik.
Git ne alırsan al madem.
Burası resmi daire değilki resmi resmi yazıp resmi resmi cevap alasın.
Utanmaza bak ya.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
Türkiye koşulları ile Almanya koşulları bir değil hocam hem maddi açıdan hem yol asfalt trafik açısından.

Kendi düşüncem almanya koşullarına uygun araç bakmanız daha uygun olur.

Türkiye açısından japonya üretimi araçlar daha az masraflı diye düşünüyorum

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
İmkanlar ne durumdadır bilemiyorum ama ben olsam eski üst sınıf araba alacağıma paramın yettiği sıfır arabayı alır keyfime bakarım. Şahsen Türkiye’de böyle yaptım. Çok memnunum. Almanya’da taşıt alım vergisi bize göre yok gibi, sıfır almak illa ki daha kolay. Eski Audi bilmemne yerine Dacia bile olsa sıfır alın derim. Oradaki parça ve işçilik fiyatları düşünülünce sıfır daha uygun maliyetli oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt