İki model arasında kaldim

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Çok teşekkürler yorumunuz için,tam karşı ve sagli sollu 30 derecelik acılarla izlenecek eklediğiniz gorseldeki sol taraf alttli üstlü IPS sağ taraf alt üst resim Va mıdır
Bu görselde soldaki va, sağdaki ips. Gördüğünüz üzere Eiffel kulesinin etrafı siyah olması gerekirken IPS panelin düşük kontrastı ve ışıması sebebiyle siyah derinliği bozulmuş.
ips_vs_va_edt.jpg

Burada da sağdaki VA, soldaki IPS ve aynı şey burda da mevcut.
IPS_vs_VA_1_edt.jpg

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Bu görselde soldaki va, sağdaki ips. Gördüğünüz üzere Eiffel kulesinin etrafı siyah olması gerekirken IPS panelin düşük kontrastı ve ışıması sebebiyle siyah derinliği bozulmuş.
ips_vs_va_edt.jpg

ips_vs_va_edt.jpg

IPS_vs_VA_1_edt.jpg
Va için toshibayi mi istemeliyim 🤣

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Toshiba sadece isim olarak var.
Alacağınız tv Vestel üretim bantlarından çıkacak.
Vestel ile Toshiba aynı bant bu iki TV yüzde 99 aynı aradım ve şu bilgiyi aldım Toshiba yurtdışına gönderiliyor sonra geri geliyor vs vs bu yüzden fiyat farkı var denildi bana biraz komik geldi ama sonuç bu peki üstadlar görselini atacağım TV nin paneli hakkında yorum yapabilme şansınız varmi

Screenshot_2023-03-22-16-57-44-959-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Çok teşekkürler değerli yorumlarınız icin

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Vestel ile Toshiba aynı bant bu iki TV yüzde 99 aynı aradım ve şu bilgiyi aldım Toshiba yurtdışına gönderiliyor sonra geri geliyor vs vs bu yüzden fiyat farkı var denildi bana biraz komik geldi ama sonuç bu peki üstadlar görselini atacağım TV nin paneli hakkında yorum yapabilme şansınız varmi

Buna W Winston el atsın 😃

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkürler artık ikilemde kalmaya gerek yok Vestel tarafından tarafıma (ilgili servise) 1 adet 65qa9700 gönderimi sağlanmış hayırlı olsun bakalım şimdi ki derdimiz acaba hangi panel gelecek arayan temsilci hanimefendi panel konusunda yardımcı olamayacağını söyledi bende şansa kadere dedim :) yukarıda paylaştığım seri nosu şuan evimdeki panel arızası veren TV nin seri nosu görseli paylaşıyorum

Son düzenleme:
seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Bu panel LG imiş ekrandaki lekelere bir mana veremedim bakalım yenisi ne olacak

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Sayenizde IPS Va öğrendim 🤣
Yeni TV yakında teslim olur dikkat etmem gereken birşey varmıdır :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,582
Sayenizde IPS Va öğrendim 🤣
Yeni TV yakında teslim olur dikkat etmem gereken birşey varmıdır :)
Kurulum forumunu imzalamadan önce mutlaka ölü-canlı pixel testi yapın yada servis personeline yaptırtın.

seademon Çevrimdışı

seademon

Aktif Üye
21 Mar 2023
216
46
Kurulum forumunu imzalamadan önce mutlaka ölü-canlı pixel testi yapın yada servis personeline yaptırtın.

Gizli menüde bir kaç renk var oda TV nin ekranın da yarisini gösteriyor tam ekran olmuyor ve arkadaşlar gündüz geldiği için baksamda sorunlar akşam belli oluyor 🤣

Geri
Üst Alt