İki çamaşır makinesi arasında kaldım.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba. Ustalarım iki makine arasında kaldım. Babam gile alacağım. Profilo dayanıklı diye listeme ekledim. Bir de buhar da bekletme kolay ütü özelliği var. Samsung ise 20 yıl motor garantisinden dolayı.

Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Rakamları arasında ciddi fark göremiyorum. Satış sonrası hizmetleri de açıkçası birbirinden çok farklı değil. Kişisel düşüncem Samsung.
Peki neden Samsung :) hani kişisel olarak Samsung u tercih etmenizin sebebi nedir? Uzun ömürlük, yedek parça ulaşılabilirliği ve fiyatları vs

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
743
Profilo=Bosch aynı olduğu için birbirlerinin kopyası. Bende CMG1000DTR var, 4 sene olmuştur. Bir sıkıntı yaşamadım ama ileride yaşamayacağım anlamına gelmiyor, şans işi. Benimkinde 10 sene garanti var. Yenilerde de 10 Yıl motor garantisi olması gerekiyor. Benim alışamadığım, yıkama anında suyu göremiyorum yeni nesil makinaların özelliğiymiş :) (Durulama hariç)

Size bol şans, hangisini alısanız alın umarım sorun yaşamazsınız.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Profilo=Bosch aynı olduğu için birbirlerinin kopyası. Bende CMG1000DTR var, 4 sene olmuştur. Bir sıkıntı yaşamadım ama ileride yaşamayacağım anlamına gelmiyor, şans işi. Benimkinde 10 sene garanti var. Yenilerde de 10 Yıl motor garantisi olması gerekiyor. Benim alışamadığım, yıkama anında suyu göremiyorum yeni nesil makinaların özelliğiymiş :) (Durulama hariç)

Size bol şans, hangisini alısanız alın umarım sorun yaşamazsınız.
Profilonun kalitesi bosch kadar var mıdır? Çünkü aynı kg de bosch almak isterseniz fiyat birkaç bin tl artıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Profilonun kalitesi bosch kadar var mıdır? Çünkü aynı kg de bosch almak isterseniz fiyat birkaç bin tl artıyor.
Bosch benim hatırladığım kadarıyla zaten Profilo' nun ortağı. Üretim konusunda bir fark olduğunu sanmıyorum. Ayrıca eğer çok eskide kalmadıysam ve değişmediyse Bosch Siemens ve Profilo servislerinin ortak olması gerekiyor. (Üç markanın servis noktası aynı yerdir.)

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
743
Beko-Arçelik gibi düşünün. Kozmetik farklılıkları var tabiki.
Buyrun bu benim makina;

profilob49e76bc1fd35a91.jpg

Buda Güncel Bosch Makina(Fotoğraf Renderlı);

Ekran-goruntusu-2024-03-02-001113.png

Geri
Üst Alt