İcra dosyası kapatma parası

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu konu sayesinde Yeni bir şey daha öğrendim... :hmm

Kredi kullanırken; faiz, komisyon, vergi, sigorta ödüyorsun, Allah korusun icralık olursan, ekstra bir çok masraf daha yapıyorsun, her şeyi halledip asıl borcunu kapatıp "şükür kurtuldum" diyecekken; "bütün bunlara sen sebep oldun" minvalinde bu sefer de karşına borcunu bitirdin hadi bunu kutlayalım partisi (borç kapatma har(a)cını ödemedin) niye yapmadın diye ekstra bir mağduriyet daha yaşıyorsun...

Bu durumu sağda solda eleştirince de, siyaset yapıyorsun oluyor maalesef... Sebep olanları Allah bin beter etsin inşallah.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
83
36
2010 yılında, bi akrabam için kendi adıma faturalı hat almıştık. Yaşdan dolayı kendisi alamıyordu istediği paketi. Neyse bu hattı 3 yıl kullandı akrabam. Sonra o akrabam evlenmeden bana hattı kapatabilirmiyiz dedi ve beraber bayiye gidip hattı imza atarak kapattırdık. Neyse fazla uzatmayım, 2017 yılında bir avukat beni aradı ve, dosyanız var dedi, ödemezseniz haciz işlemleri felan derken, ben şoka girdim ne dosyası ne borcu. Bana kapattığımız hattın şu kadar borcu kalmış dedi, bende ne borcu biz son fatura kesildiği gün gidip kapattık , ayrıca 4-5 yıl sonra aramanız nedir dedim ? Neyse avukat sert bir dille eğer haciz işlemleri başlamasın istiyorsanız 260 tl ödeyeceksiniz dedi, bende kapattım soluğu bi acukat akrabamda aldım dedim böyle böyle, dediki bunu bilerek bu kadar bekletiyorlar dedi, borcun olsugunuda söylemiyorlar dedi. Zamanı geldiğinde bunu kullanıp avukat haciz yoluna gidiyorlar dedi. Velhasıl ödedi hattı kullanan akrabam....

Allah uzak etsin bunlardan.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hiç başıma gelmedi umarım gelmez de çok zormuş abi ya ?
Gençlik hataları Özgürüm. Bu günkü Adem Helvacı olarak o günkü Adem Helvacıya bakıp ''Nasıl yapmış k bunları?'' diyorum :)

Kötü anılar hiç unutulmazmış ya hani, sana o dönemden bir anımı anlatayım.

Benim evim Adliye binasına 200metre mesafedeydi, dolayısı ile icraya taksi ile çıktıklarında ilk durakları hep benim ev olurdu. Artık iyice işlerin çığırından çıktığında;

Pazartesi günü sabah 9
Salı günü sabah 9
Çarşamba günü sabah 9
Perşembe günü sabah 9

olmak üzere 4 gün boyunca her sabah ilk iş başka dosya için benim evime gelmişlerdi.

Memur ve avukatları evime getiren taksiciler hep tanıdığım insanlardı zira işlerini ben yapardım. Çok çok kötü günlerdi ama ben yine de Rabbime şükrederim Hastane kapılarında kendim veya başkaları için şifa beklemektense buna razıyım diye.

Kimseyi suçlayamam, neticede kendim ettim kendim buldum ancak %375 faiz nedir arkadaş??

Zamanında çok çekmişim, isteyerek veya istemeyerek çok kişiyi üzmüşüm. Benim hatalarımdan hem ben hem başkaları çekmiş. O nedenle hep KEFARET diyorum bana '' Niye böyle çırpınıyorsun Adem Helvacı?'' diye soranlara :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Gençlik hataları Özgürüm. Bu günkü Adem Helvacı olarak o günkü Adem Helvacıya bakıp ''Nasıl yapmış k bunları?'' diyorum :)

Kötü anılar hiç unutulmazmış ya hani, sana o dönemden bir anımı anlatayım.

Benim evim Adliye binasına 200metre mesafedeydi, dolayısı ile icraya taksi ile çıktıklarında ilk durakları hep benim ev olurdu. Artık iyice işlerin çığırından çıktığında;

Pazartesi günü sabah 9
Salı günü sabah 9
Çarşamba günü sabah 9
Perşembe günü sabah 9

olmak üzere 4 gün boyunca her sabah ilk iş başka dosya için benim evime gelmişlerdi.

Memur ve avukatları evime getiren taksiciler hep tanıdığım insanlardı zira işlerini ben yapardım. Çok çok kötü günlerdi ama ben yine de Rabbime şükrederim Hastane kapılarında kendim veya başkaları için şifa beklemektense buna razıyım diye.

Kimseyi suçlayamam, neticede kendim ettim kendim buldum ancak %375 faiz nedir arkadaş??

Zamanında çok çekmişim, isteyerek veya istemeyerek çok kişiyi üzmüşüm. Benim hatalarımdan hem ben hem başkaları çekmiş. O nedenle hep KEFARET diyorum bana '' Niye böyle çırpınıyorsun Adem Helvacı?'' diye soranlara :)
Sen iyi bir adamsın abi, iyiler filmin sonunda muhakkak kazanırlar ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bizler iyi insanlarız kardeşim. Domestos Domestos un güzel bir duası vardı neydi o, Allah iyileri sevindirsin kötülerden korusun gibi bir şeydi sanırım işte ondan ? ?
Dua çok hocam, yeter ki, edelim... ?

*Rabbim iyi insanları korusun kötülere fırsat vermesin.
*Rabbim, iyileri kötülerin şerrinden korusun.
*Rabbim niyeti temiz insanlarla karşılaştırsın.
*Rabbim tüm geçmişlerimizin mekanını cennet eylesin.
*Rabbim tüm hatalarımızı günahlarımızı affetsin.
*Rabbim, kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

Bir de çok sevdiğim, Cihan Peygamber'i Hz Muhammed (sav) in duası var.

*Allah'ım, yüksekten düşerek, ateşte yanarak, suda boğularak, yıkıntı altında kalarak (deprem), elden ayaktan düşerek, başkalarına muhtaç olarak ölmekten sana sığınırım...

(Amin)

* * *

Aragorn Aragorn un dediği gibi, sen iyi insansın ve iyi olmak zordur. Özellikle de bu ülkede... Bu zorlukları bahsetmiş olduğun kefaret ile izah etmen olayın özeti ve düşüncelerinde çok haklısın. İnsanın Geriye bakıp, hayatını muhasebe etmesi mükemmel bir davranış... Tebrikler. Ayrıca, hayatının genel olarak acı ve araya serpiştirilmiş tatlı maceralarını bizlere "çekinmeden" yazdığın için teşekkürler...

Gelelim sana özel, kişisel duaya...
Rabbim, işini gücünü yolunu hayırlı, bereketli eylesin ve sevenlerinle birlikte huzurlu sağlıklı mutlu bir ömür nasip etsin inşallah. Amin.

?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dua çok hocam, yeter ki, edelim... ?

*Rabbim iyi insanları korusun kötülere fırsat vermesin.
*Rabbim, iyileri kötülerin şerrinden korusun.
*Rabbim niyeti temiz insanlarla karşılaştırsın.
*Rabbim tüm geçmişlerimizin mekanını cennet eylesin.
*Rabbim tüm hatalarımızı günahlarımızı affetsin.
*Rabbim, kimseyi kimseye muhtaç etmesin.

Bir de çok sevdiğim, Cihan Peygamber'i Hz Muhammed (sav) in duası var.

*Allah'ım, yüksekten düşerek, ateşte yanarak, suda boğularak, yıkıntı altında kalarak (deprem), elden ayaktan düşerek, başkalarına muhtaç olarak ölmekten sana sığınırım...

(Amin)

* * *

Aragorn Aragorn un dediği gibi, sen iyi insansın ve iyi olmak zordur. Özellikle de bu ülkede... Bu zorlukları bahsetmiş olduğun kefaret ile izah etmen olayın özeti ve düşüncelerinde çok haklısın. İnsanın Geriye bakıp, hayatını muhasebe etmesi mükemmel bir davranış... Tebrikler. Ayrıca, hayatının genel olarak acı ve araya serpiştirilmiş tatlı maceralarını bizlere "çekinmeden" yazdığın için teşekkürler...

Gelelim sana özel, kişisel duaya...
Rabbim, işini gücünü yolunu hayırlı, bereketli eylesin ve sevenlerinle birlikte huzurlu sağlıklı mutlu bir ömür nasip etsin inşallah. Amin.

?
O ne güzel dua
Ne güzel insansın
Ne güzel insanlarsınız
Ne güzel insanların olduğu bir topluluğuz

Daha ne diyeyim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. İyi ki varsınız hepiniz. ? ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Rabbim herkesin gönlüne göre versin. İyi ki varsınız hepiniz. ? ?
Belki yanlış anlaşılma olabilir ama "Allah herkesin gönlüne göre vermesin" çünkü gönül "olur olmaz her şeyi ister" başkalarının kötülüğünü bile...

Oysa ki; "Rabbim herkesin niyetine göre versin" denilirse... O kişinin niyeti temizse, temiz şeyler başına gelir, niyeti kötülükse, başına kötü şeyler gelir... ?

Ronin Çevrimdışı

Ronin

Yeni Üye
15 Haz 2018
39
Başlıktaki konuya ilişkin sorunun bir benzeri banada oldu vakti zamanında telekomdan icralık olup takstitle odedikten sonra avukat arkadaşlar dosya kapamasını yapmıyorlar borç bitttikten 5 sene sonra kendim icraya gidip kapattırdım onuda hesabıma para yattı bakiye var ama çekilebilir tutar sıfır olarak gozukuyor o bankada kaldırılmamış dosya kapatmasını yatırmadıkları için hayır birde şu var icraya gittik icradaki dayı ya şimdi 5 sene geçmiş arşive gitmek lazım nerden bulacaz tripleri var kısaca ateşle bişiler dosyayı bulalım ateşledik bulunamayan dosya şak 5dkda geldi yatırdık sonra kapatma yazısımı ne onuda bankalara elden goturdum çalıştığım hepsine gitmeyenler olursa diye o şekilde çözdük

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Başlıktaki konuya ilişkin sorunun bir benzeri banada oldu vakti zamanında telekomdan icralık olup takstitle odedikten sonra avukat arkadaşlar dosya kapamasını yapmıyorlar borç bitttikten 5 sene sonra kendim icraya gidip kapattırdım onuda hesabıma para yattı bakiye var ama çekilebilir tutar sıfır olarak gozukuyor o bankada kaldırılmamış dosya kapatmasını yatırmadıkları için hayır birde şu var icraya gittik icradaki dayı ya şimdi 5 sene geçmiş arşive gitmek lazım nerden bulacaz tripleri var kısaca ateşle bişiler dosyayı bulalım ateşledik bulunamayan dosya şak 5dkda geldi yatırdık sonra kapatma yazısımı ne onuda bankalara elden goturdum çalıştığım hepsine gitmeyenler olursa diye o şekilde çözdük
Hangi tarihte ödeme yapmıştın ve avukatlık olup mu bu şekilde ödedin yani avukata başvurmadan kendin mi hallettin?

Ronin Çevrimdışı

Ronin

Yeni Üye
15 Haz 2018
39
Hangi tarihte ödeme yapmıştın ve avukatlık olup mu bu şekilde ödedin yani avukata başvurmadan kendin mi hallettin?
ben icralık olduktan sonra telekomu navukatları aradı taksitlendirip odedik odedikten 5 sene sonra oldu bu olay kapatmamış avukat arkadaşlar sonra telekom avukatlarına gittim onlarda dosya kapanmaıştır vs dedi biz kapatmadık demiyor gene sonra ben kendim gidip icraya dosyayı buldurup yatırıp kapattım avukat olmadan gidip kapatabilirsiniz sonuçta odemişsiniz borcunu sadece dosya nosuna bakıp not alın ona gore çıkarakaracaklar hangi dosyayı kapatmadılarsa sizde

Geri
Üst Alt