İçişleri bakanlığı sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğü'ne yazdım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sayın İlgili;

23.12.2019 tarihi saat 09:22 de Muğla ili Fethiye ilçesi Ölüdeniz yolu mevkiinde, BİM mağazası önündeki ışıklarda yan yana durduğumuz 48JAA362 Plakalı resmi Jandarma aracının, Işıklarda beklemekten sıkılması sonucu sirenlerini açarak kırmızı ışıkta geçmesini önce ''Toplumsal olay var ve müdahaleye gidiyor sanırım'' diye yorumlasak da, Yeşil ışık yanıp da ilerlemeye başladığımızda 700metre ilerideki Ünal Taş fırın işletmesinin önünde park halinde olduğunu ve içerisinde bulunan TEK personelin ise fırından poğaça alıyor olduğunu gördük.

Devletimizin her kurumunun olduğu gibi Türk Silahlı kuvvetlerinin ve Emniyet teşkilatının personeli de bizim için son derece değerli, kıymetli insanlardır fakat, Devletimizin arabasının fırından poğaça alınması için kullanılması ve/veya görev yerine gidiş esnasında geçerken alıyor olsa dahi, GEÇİŞ HAKKI adı altında kendilerine sunulan yetkileri anlamlı anlamsız, Gerekli gereksiz kullanmaları da takdir edersiniz ki biz sivil vatandaşlarda bir hassasiyet konusudur.

''Emniyetin arabası bile kırmızı ışıkta keyfiyetten durmuyor ise biz neden duruyoruz o halde?'' algısının toplumda yaygınlaşması ise yine takdir edersiniz ki zaten keşmekeş olan ülkemiz trafiğini daha da içinden çıkılmaz bir hale sevk edecektir.

Gerek eğitimleri, gerek devlet terbiyeleri gereği topluma İYİ örnek olması gereken bu personel ve personellerin aksine kötü örnek teşkil etmeleri ise bir Silahlı kuvvetler mensubunun oğlu olarak beni daha da derin üzmektedir.

Bu konu her ne kadar dışarıdan bakıldığında masum, zararsız, münferit bir durum gibi görülse de özellikle son dönemde bölgemde bunun bir çok örneğini görmüş ve halen görüyor olmam, (Muğla Seydikemer Trafik polislerinin araçlarında sigara içmesi/telefonla konuşması, İlçe emniyet personelinin şahsi aracını otobüs durağına park etmesi vs) artık konuyu sizlere iletmem gerektiği yönde beni teşvik etmiştir.

Konunun şikayet olarak algılanmasını ve kimsenin töhmet altında kalmasını istemiyor olsam da, sizlerin haberi olması ve bu konularda gerekli uyarıların yapılması neticesi ortaya çok daha dikkatli davranan bir personel topluluğu çıkmasına vesile olacağından ve en önemlisi ise aslında sivil vatandaşların, resmi görevli insanların davranışlarını nasıl iyi veya kötü örnek aldığına dair bir örnek teşkil etmesi adına bilginize sunmayı uygun gördüm.

Konuya dair hassasiyetimin dikkate alınmasını arz eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
22 yıldır gördüklerimi, bana uygulanan muameleyi yazsam iki kere sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğüne gider gelir valla...

Ama, iyilik doğruluk, en basitinden devletin arabasıyla poğaça almaya gitmeyi engelliyor mu? Maalesef hayır...

Bir ton yazıp da, gereksiz insanları muhatap almaya da gerek yok... Allah bizim belamızı vermiş, haberimiz yok maalesef.

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Bu bahsettiğiniz mevzu okyanusta kum tanesi bile olamaz. O kadar çok çarpıklıklar var ki anlat anlat bitmez. En basit su siren çalan ambulansların özellikle mavi şeritli olan hasta nakil ambulansları resmen personel taşımacılığı yapıyor.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bu bahsettiğiniz mevzu okyanusta kum tanesi bile olamaz. O kadar çok çarpıklıklar var ki anlat anlat bitmez. En basit su siren çalan ambulansların özellikle mavi şeritli olan hasta nakil ambulansları resmen personel taşımacılığı yapıyor.

Boş kavşaklarda bile gecenin kör bir saati siren basmaları da cabası.. kişiliksiz tiplemeler, denetim yok.. (hasta taşıyanları hariç tutarım..) sahipsiz memleketlerde bu tip olaylar kanıksanmıştır maalesef...

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Gerek eğitimleri, gerek devlet terbiyeleri gereği topluma İYİ örnek olması gereken bu personel ve personellerin aksine kötü örnek teşkil etmeleri ise....
Hastanede bankada epey yokmu hemde nasıl

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ne güzel Adalet ya Siviller kurallara uymak zorunda uymadınmı cezayı ye otur ama devlet askere polise silah rozet kimlik verdiği zaman kimse kusura bakmasın ama Kendilerini Birşey Sanıyorlar terbiyem el vermiyor ne sandıklarını yazmaya bizlere örnek olacaklarına ördek oluyor lar Bizim hatayda da maalesef durum bu şekilde kırmızı ışıktayım bakıyorum polis kırmızı ışıkta geçti bazen polisle bile dalaşan sürücüler oluyor karşı şeritin oluyor yol hakkı polis bey direkt olarak geçiyor Ahlak dersi vijdan derside konulmalı okullarda.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt