İç Ünite Üzerinde Kar ve Damla İşareti- Lg Dual Plus

T Çevrimdışı

turan_erol 

Aktif Üye
10 Ara 2017
62
2019 yılında Sota Sota hocamızın tavsiyeleri ile LG Dual Plus 12000 btu klima almıştım. Şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadan sorunsuz bir şekilde kullandım. Bu sene binamıza yapılan dış cephe yalıtım çalışması nedeniyle klima söküldü ve sonrasında tekrar takıldı. Bu işlemden sonra klimayı açtığım zaman klima iç cephe ünitesi ekranında kar ve damla işareti çıkıyor. Bazen hiç çalışmadan, bazen çalışıp bir süre sonra durduktan sonra çıkıyor bu işaretler. İnternet üzerinden biraz araştırdım defrost işlemine geçtiği yazıyor ama, Aydın ilinde yaşıyorum ve Ekim ayındayız, burada Aralık-Ocak aylarında bile hava 0 derecenin altına düştüğü gün sayısı bir elin parmakları kadardır. Bunun dışında dış ünite borularında ve ızgaralarında herhangi bir buzlanma yok. Bu sorunun sebebi nedir, nasıl çözülür ? Servis çağırmadan size danışmak istedim, en azından biraz bilgi sahibi olayım.
Teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,416
Merhaba korkulacak bir durum yok.
Termostat konumu ve defrost işleminin simgeleri aynı.

kısaca olay su dış ortam sıcaklığının henüz tam düşmemiş olması.
Haliyle evin ısı kaybı çok az bu sebeple klimanın biraz çalışmasıyla içerisi hemen ısınıp termostat yapıp beklemeye geçiyor.
bu durumda dış ünite komple stop eder.

Defrostta dış ünite çalışmaya devam eder.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri