İç Ünite Filtre Temizliği

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,173
Arkadaşlar En Can Alıcı Konulardan Biride Filtre Temizliği
Klimanın Nefes Almasını Sağlar. Nefes Almayan Klima İyi Sekilde Hava Ememediği için Odanız Geç İklimlenir Yada Hiç İklimlenmez

Buda Fazladan Enerji Tüketimi ve Konfordan Uzak Bir Ortama Neden Olur

Bazı Çok ince Gözenekli Filtrelerde Asırı Tozlalanma Klimanın Sürekli Termostat Yapmasına Neden Olur

Mümkünse Haftada Yada Enfazla 2 Haftada 1 defa Temizlik Şart

Bendeki Gibi Blower (Hava Kompresörü) var ise Temizlik İşlemi 2-3dakika içinde bitmekte

Duşta Fıltrelerı Yıkadıktan Sonra Uzerınde Kalan Suyu Hava Kompresoruyle Uzaklastırıp Hemen Yerıne Montajını Yapılabilir

Yaklaşık 10 gündeki Biriken Tozlar Bu Tozları Nekadar Erken Uzaklastırırsanız Bu Tozu Yutmak Zorunda Kalmazsınız

2yo4xty.jpg
2rwuy52.jpg
6rsttx.jpg
2nsxt2b.jpg
m833ap.jpg
5v18pd.jpg
f07vvr.jpg

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Geçen sene nisan ortasında Midea mission 12BTU klima almıştım. Şimdiye kadar hep 1-2 haftada 1 filtre temizledim. Yalnız bu sene nedense hava üflemesinde biraz %30 - 40 kadar azalma hissediyorum.

Kullandığım ortam biraz tozlu bir ortam. Hobi odamda kürk hayvanı besliyorum. Kullanma şeklim öğlen klimayı açıyorum gece 11 gibi kapatıyorum. Sonra kapı pencere açıyorum. İçeriyi havalandırmak için. E tabi havayla beraber içeriye bol miktarda tozda giriyor. Hayvanında kopmuş tüyleri oluyor. Detaylı iç temizlik yapılması lazım sanki. Detaylı iç temizlik videosu yada konusu var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri