İbo Show

• Konbuyu başlatan ibrahimykr
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yorumsuz ..... şimdi birşeyler demek vardı ama neyse allahından bulmuş bana söz düşmez takdir yaradanın herkes ektiğini biçiyor işte ....

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Ben de oldum olası hiç sevmedim bu adamı.Şarkı ve türkülerini bazen denk geldiğimde dinlemişliğim vardır.Allah vergisi bir sesi var,ona kimse bir şey diyemez ama yaptıkları ve yaşadıklarıyla kendini bu duruma getirdi.Etme bulma dünyası işte.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Vicdanım bu şahsa "acı" dese de, mantığım "Geçmişi unutma kanka" diyor.

Screenshot_20201115-211135_Twitter5aedab790f09a77f.jpg

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Müzik piyasası hem yurt içinde hem yurt dışında popüler kültür dediğimiz olayın pençesine düşmüş durumda maalesef. Yeni müzisyenlere bir lafım yok, sevenleri takip edenleri var ki bu kadar meşhurlar. Ancak bana uymuyor bu her sene yeni modaya göre yapılan yaratıcılıktan yoksun, emek istemeyen kalıplaşmış şarkılar. Ben yaşça neredeyse hepinizden çok daha küçüğüm siz eski şarkıları, eski müzisyenleri daha iyi bilirsiniz ancak ilgilendiğim ve bir yandan çalmayı öğrendiğim metal ve rock müziği özelinden bir örnek vereyim. Artık David Gilmour, Tony İommi gibi yaratıcı tarzlarıyla yeni türlerin doğuşuna sebep olan gitaristler; söyleme tarzları ve vokal performansları ile insanı hayran bırakan solistler, piyasadan kopyalanıp yazılmış hoş ama boş sözler yerine içlerinde gizli bir güzellik bulunduran anlamlı şarkılar çok az çıkıyor. Her sene ne trend olduysa herkes onu kopyalıyor yeni şarkı ne çıkmış diye dinleyen insanlar da mecburen aynı şarkıyı defalarca farklı yerlerden tekrar tekrar dinliyor. Bu konu film sektöründe de mevcut. O kadar dev bütçelerle çekilmiş en iyi efekt uzmanlarının çalıştığı yeni uzay filmleri asla bir 2001: A Space Odyssey tadı vermiyor. Aradaki 50 yıllık teknolojik gelişmeye rağmen eksik olan bir özgünlük ve yaratıcılık yanı var işin. Konu ile çok alakasız ama içimden buna değinmek geldi acaba konusunu mu açsam? ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuya da değinelim de tam kopmasın:gul Bu ünlü milletinin egosu genelde büyük olur. İnsanlar ortaya koydukları ürünleri severse yaptıkları herşeyi de kabul edecek sanıyorlar. Bence ünlü olan insanın tanınmışlığının getirdiği gücü iyiyi yaymak için kullanması gerekir. Keşke bu kadar skandal göreceğimize şu ünlü buraya yardım etti, şu ünlü buraya bağış yaptı böyle haberleri daha çok görsek. Şarkılarda toplumsal gerçekleri yansıtan, anlamlı sözler, güzel değerler olsa. Ama işte onlar ilgi çekmiyor, ne yapacağız yine dinleyicinin-tüketicinin tercihi.:bilmiyom
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Keşke Kemal Sunal, Adile Naşit, Barış Manço ve daha nice erken göçen güzel insanları canlıyken görebilseydim. Böyle insanlar günümüzde yok mu yine var ama daha az ve değeri yeterince bilinmiyor.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
3-5 Şarkısı dışında yaptığı hiç bir tv programı ve filmleri ilgimi çekmedi. Buna Adem Helvacı Adem Helvacı Ustanın bahsettiği diğer kişiler de dahil

Ben de oldum olası hiç sevmedim bu adamı.Şarkı ve türkülerini bazen denk geldiğimde dinlemişliğim vardır.Allah vergisi bir sesi var,ona kimse bir şey diyemez ama yaptıkları ve yaşadıklarıyla kendini bu duruma getirdi.Etme bulma dünyası işte.
Ben sadece düğünlerde benden istenilen şarkıları için dinliyordum,o da kasettendi,arkadaştan alıyordum kaseti,sözlerini yazıp,klavyede de çaldımmı tamamdı benim için,yani "açalım bugün ibo şov var" denmedi bizim evde,ama gelen misafirler hastası ise,açılıyordu sadece :)

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Sesine diyecek lafım yok hatta gençliğimde imç den kasetlerini almış ve hala daha kutularda son çıkanlar hariç hemen hemen hepsi duruyor olsada. Yıldız Tilbeye programda dediklerinden sonra benim için bitmiştir.

Geri
Üst Alt