Hurdalardan Lehim istasyonu yapmak

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Daha önce de yazdım ama özel konu değil de konu içindeydi sanki ,çünkü ara ile bulamadım :)
Evde kullanmak için kalem havya için bir lehim istasyonu ,herkes yapabilir,gayet kolay ,malzemeler bulabilir ,hemde her yerde ,çöpte bile :kiskis
Neler lazım :
1- 25lik dirseğe yapışık plastik boru (su tesisatçılarında %100 bulunur,ellerinde vardır)
2- Kırtasiyeden alınma büyük büyütec
3- Oto malzemecisinden alınma akü mandalı
4- Çöpten bulunma meyve sıkacağı tabanı (hurdacılarda dolu ,ohoooo )
5- Eski 12volt motor kasası (hurdacıda kesin vardır) ve içine bulaşık teli.
6- 2x2 cm lik hurda masa ayağı demiri 13-14 cm uzunluğunda (hurdacılarda var)
İşte size lehim istasyonu :)

havya2.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Süper olmuş eline sağlık Emmi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teşekkür ederim ,şimdi bir tane ucuz yollu üflemeli bakıyorum ,bulabilirsem alacağım ,Çankaya'ya gitmem lazım :)
218TL Emmi portatif hava istasyonu ben aldım biliyorsun aynısında çok iyi kargo çabuk geliyor
sen online alıverişe sıcak bakmıyorsun ama bence bunu al aliexpress'den

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
306 çıktı :) ,Oğlum baktı şimdi.şimdilik vazgeçtim dursun ,hele Çankaya'ya gideyim bakalım ,2.ci el mutlaka bulurum :ok
306'yı nasııl buldu saat 09:46 ekran alıntısı verdiğim linkten alırsanız 218+vergi 30=248TL vergi çok cıkmıyor verdiğim link işaretlediğim şeçeneklerle alırsanız 250'yi geçmez aynı ürün bzde 550-700 arası bence fiyat uygun başka yere bakmış o :kiskis

Ekran-Alintisi21.png

Ekran-Alintisif9ecd1ee925ef2d6.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben uzun zamandır aliden alışveriş yapmıyorum sistem değişmiş aliexpres vergiyi peşin ve çok yüksek kesiyor
verginin üzerinde açıklama var RTE imzalı resmi gazete pdf si paylaşmışlar emmi

sepette 218 ödemeye geçince vergi ekleniyor yasal verginin iki katı 306 oluyor

30euro kadar vergi alınmıyordu bizim yasal hakkımızdı küçük küçük zarflar diye damat vergiyi çaktı s....olup gitti

Ekran-Alintisi74ff400d2371ddcd.png

Ekran-Alintisi1487185bf1b902ec20.png

Ekran-Alintisi1f1287e33a76d6de1.png

Şimdi baktım vergiyi otomatik alıyor 95 tl.
Sarayın gideri çok beyler aç kalmış 18 yılda doymadılar şu fakire yetkiyi verin dedi aldı yetmedi yetki
Başkan fakir doymuyor yiyor yiyor bir türlü doymuyor bismillahsız mı? yiyor acaba doymuyor, bizim Başkan :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt