Huawei Bootloader Kilidi Açma Programını Sonladıracak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
1-jpga3c4b7fa87ee7d09.jpg

Huawei akıllı telefonlarını kullanan kullanıcılar için yürüttüğü bootloader kilidi açma programını sona erdirmeye karar verdi. Huawei ID ile giriş yaparak cep telefonunuzun bootloader kilidini açmayı sağlayan parolayı veren Huawei, kullanıcıların ROM yükleme sonucu yaşadığı sorunları önlemek ve daha iyi deneyim sunmak adına bu kararı aldıklarını söyledi.

Cihazlarına Ait Kodu Yedeklemek İsteyen Kullanıcılara Ek Süre Tanındı

Huawei marka cihazına ROM yükleyen kullanıcıların bootloader kilidini açan parolayı yedeklemeleri için son gün 24 Temmuz 2018.

Bu Tarihten Sonra Piyasaya Sürülen Cihazlar Bu Uygulamadan Faydalanamayacak

24 Mayıs 2018 tarihinden sonra piyasaya sürülen telefonlar için bootloader kilidi açma uygulaması geçerli değil. Yani bu tarihten sonra piyasaya sürülmüş bir Huawei akıllı telefon alan kullanıcılar cihazlarının bootloader kilidini açamayacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Dogru bir hamle yapti bakıp gorecegiz
Sirf bootloader acik oldugu icin
Huawei kullanan bir kitle vardi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Daha iyi kullanici deneyi yasatmak icin aldiklari bir kararmis
Cihazlarin cokmesini engellemek adina

Sen ver bootloader ve root yetkisi
Ister kullanirim ister kullanmam
Samsung gibi koy knox sayaci
tarzinda biryazilim

Mudahale edilip edilmediğini anla.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Huawei bootloader kilidini açıp yazılım yüklenince, yüklemeden sonra oto olarak bootloader kilidi kapanıyor (mate 9 ile oreo ya geçtiğimde yaşadım), yüklediğimiz yazılımı orijinal olarak görüp güncelleme almaya devam ediyor (ki olması gereken bu) o halde hangi akla hizmeten bu kararı aldır anlaşılır gibi değil.
Yazılım güncellemeleri imei nosuna göre dağıtıldığı söyleniyor ama oreo güncellemesi mate 9 Türkiye garantili cihazlara aylar sonra gelmişti.
Anlaşılan bundan sonra bu tip şeyler çok olacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Huawei bootloader kilidini açıp yazılım yüklenince, yüklemeden sonra oto olarak bootloader kilidi kapanıyor (mate 9 ile oreo ya geçtiğimde yaşadım), yüklediğimiz yazılımı orijinal olarak görüp güncelleme almaya devam ediyor (ki olması gereken bu) o halde hangi akla hizmeten bu kararı aldır anlaşılır gibi değil.
Yazılım güncellemeleri imei nosuna göre dağıtıldığı söyleniyor ama oreo güncellemesi mate 9 Türkiye garantili cihazlara aylar sonra gelmişti.
Anlaşılan bundan sonra bu tip şeyler çok olacak.

Sizin dediğiniz güncelleme olayı başka ülkelerin romlarını kurunca mı oldu? :hmm

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Sizin dediğiniz güncelleme olayı başka ülkelerin romlarını kurunca mı oldu? :hmm
Huawei de başka ülke rom'u olayı yok ki. Bildiğiniz gibi telefonların bölge kodları var, mesela benim telefon C432 bölge kodlu (Türkiye garantili) ve bu bölge kodlu yazılımı ota güncelleme gelmeden önce manuel yüklemeyi kast ediyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Huawei de başka ülke rom'u olayı yok ki. Bildiğiniz gibi telefonların bölge kodları var, mesela benim telefon C432 bölge kodlu (Türkiye garantili) ve bu bölge kodlu yazılımı ota güncelleme gelmeden önce manuel yüklemeyi kast ediyorum.

Onu sd card'a veya telefona zip dosyası atarak yapıyorduk sanırım. Lineage OS'dan memnun kalsaydım dönecektim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Daha iyi kullanici deneyi yasatmak icin aldiklari bir kararmis
Cihazlarin cokmesini engellemek adina

Sen ver bootloader ve root yetkisi
Ister kullanirim ister kullanmam
Samsung gibi koy knox sayaci
tarzinda biryazilim

Mudahale edilip edilmediğini anla.

Knox da saçma bana kalırsa.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar