Hp deskjet 2060 kartuş sorunu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bugün arkadaş telefon etti,(köydeki) ,yazıcısı çalışmıyormuş,ekranda kağıt sıkışıklığını giderin yazıyormuş,gidermişler ama maalesef.Getir bakayım dedim,getirdi.Çalıştırıp baktım kartuş kafası hızla sağa-sola "pat pat" gidip geliyor ve kağıt hatası veriyordu,ama her şey normal görünüyordu,kağıt yoktuki içinde sıkışma olsun :)
Söktüm,tamamen ayırdım bağlantılarını dışarda yaptım çalıştırdım,aynı sorun devam etti,öyle hızlı sağa-sola gidiyordu ki,elimle tuttuğumda yavaşladı kartuş kafası ama hata verdi yine tabii.Sonra kartuşun içinden geçen filmi çıkarttım ,birşey anlamadğımdan yerine taktım tekrar,çalıştırdım ,pat-pat vurması ve hızı kesildi ama hata devam.Dikkatli bakınca film şeriti ters taktığımı gördüm,söküp düzeltince yine pat-pat devam ,işte o zaman olayın bu film şeritle alakalı olduğunu tahmin ettim ,elimde vardı yine başka bir HPden sökülme bir şerit,onu bulup incelediğimde 2060ın şeritindeki çiziğin meğer sonradan olmuş olduğunu gördüm,elimdeki şeriti takınca herşey normala döndü ,tabii şeritin nasıl çizildiğini hala anlamış değilim doğrusu :)
Yani eğer yazıcınızın kartuş kafası sağa-sola pat pat diye hızla vuruyorsa ve kağıt sıkıştı hatası veriyorsa, sorunun bu şeritten olma ihtimali %95 :ok

foto3b.jpg

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Benim canon e404 ün kağıt koyma yerine kalem düşmüş benimde haberim yoktu yazıcıyı çalıştırınca bi zorlandı sonra durdu kağıt sıkışma arızası verdi baktım kalem düşmüş içine. Çöpe atmak zorunda kaldım. Kartuşlarıda yeni almıştım bide ordan battım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim canon e404 ün kağıt koyma yerine kalem düşmüş benimde haberim yoktu yazıcıyı çalıştırınca bi zorlandı sonra durdu kağıt sıkışma arızası verdi baktım kalem düşmüş içine. Çöpe atmak zorunda kaldım. Kartuşlarıda yeni almıştım bide ordan battım
Keşke söküp baksaydın,kağıt sıkıştırma hatasını bir kontrol gözü veriyor,eğer iki göz arasına bir şey sıkışırsa ve yerinden çıkmazsa hata veriyor o zaman,basit bir olaydı sanki sevgili murat.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Acaba hangi yöne ne kadar gittiğini o filmden mi hesaplıyor? Manyetik bir şeyi olmasın o filmin? :alala
Manyetik değil umut,belli aralıklı çizgiler var,göz bunarı takip ediyor , beyaz alana geldiğinde oradaki siyah noktada da duruyor (kabaca yazdım) ,işte o sıralı çizgiler çizilince ışık geçirdiğinden dümdüz gidiyor kafa :)

Aşağıda dediğim çizgiler görünüyor ve ortasındaki çizik :)

hp13.jpg

Bu da tam boy hali :)
hp13b.jpg

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Keşke söküp baksaydın,kağıt sıkıştırma hatasını bir kontrol gözü veriyor,eğer iki göz arasına bir şey sıkışırsa ve yerinden çıkmazsa hata veriyor o zaman,basit bir olaydı sanki sevgili murat.
Sıkışma yoktu abi arıza verdi zorlanınca. Kalemi çıkardım başka birşey yoktu içinde. Şimdide e414 kullanıyorum 1 yıldır sıkıntısız

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt