HP 250 G3

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
cpu-z programı yukle bılgısayarın chıp set kodunu ogrenıp bızımle paylas.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşlemci zannediyorum ki lehimli;

Aynı BGA dizilimine sahip işlemciyi bulsanız bile mevcut BIOS destekler mi, anakart işlemciyi besler mi bunları da öğrenmeniz gerekecek.

Ki şöyle bir araştırdığımızda bu BGA dizilimine göre üretilmiş işlemcilerde aman aman seçenekler yok; yani i3 & i5 gibi işlemcileri takamazsınız;

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
İşlemci zannediyorum ki lehimli;

Aynı BGA dizilimine sahip işlemciyi bulsanız bile mevcut BIOS destekler mi, anakart işlemciyi besler mi bunları da öğrenmeniz gerekecek.

Ki şöyle bir araştırdığımızda bu BGA dizilimine göre üretilmiş işlemcilerde aman aman seçenekler yok; yani i3 & i5 gibi işlemcileri takamazsınız;

Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için , anlaşılan o ki bu laptop a dokunamayacağım , en iyisi böyle kalsın , ssd takıp bir nebze hızlandırıp internette takılma amaçlı film , dizi izleme amaçlı kullanmaya devam edelim ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için , anlaşılan o ki bu laptop a dokunamayacağım , en iyisi böyle kalsın , ssd takıp bir nebze hızlandırıp internette takılma amaçlı film , dizi izleme amaçlı kullanmaya devam edelim ?
Ram+ssd upgradesi baya işe yarar abi zaten normal kullanımda celeron yeter ama zorlamaya gelmez hemen %100 kullanıma gelir

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Ram+ssd upgradesi baya işe yarar abi zaten normal kullanımda celeron yeter ama zorlamaya gelmez hemen %100 kullanıma gelir
Aynen kardeşim ssd + ram uygulayamayı düşünüyorum bende , bir kaç video izledim ssd ve ram değişmede işkence gibi bir şey bu modelde , resmen boşver kurcalama yaa demişler ? ssd takmak için klavyeye kadar sökmek gerekiyor , ram için ise anakartı bile yerinden sökmem gerekecek galiba , ama elimden gelir yapacağım ? hatta hdd yi çıkarıp ssd takıcam , sonrada dvd sürücüsünü söküp hdd caddy diye bir aparatla dvd sürücü yerinede hdd yi takıcam , öyle şeyler yapıcam işte ?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Aynen kardeşim ssd + ram uygulayamayı düşünüyorum bende , bir kaç video izledim ssd ve ram değişmede işkence gibi bir şey bu modelde , resmen boşver kurcalama yaa demişler ? ssd takmak için klavyeye kadar sökmek gerekiyor , ram için ise anakartı bile yerinden sökmem gerekecek galiba , ama elimden gelir yapacağım ? hatta hdd yi çıkarıp ssd takıcam , sonrada dvd sürücüsünü söküp hdd caddy diye bir aparatla dvd sürücü yerinede hdd yi takıcam , öyle şeyler yapıcam işte ?
En iyisi olur. 250 lik ssd takıp windows kurulur hdd de yedek olur ne güzel ?

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Ameliyat başladı arkadaşlar ?

P91116-144516.jpg

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Kolay gelsin. :hihi
HDD için dönüştürücü aldığında üzerinde Jumper varsa onu ayarlamayı unutma hocam.
DVD / HDD dönüştürücü üzerinde 2 adet anahtar olur, bazı markalar için onu ayarlamak gerekebiliyor.
Bu arada SSD'yi ne aldınız? Onu söylemediniz. :alala:sirit
Hocam indirim koduda denk getirdiğim için incehesap sitesinden james donkey aldım mecburen , çok ucuzdu yaa ? herşeyi taktım yerli yerine şimdi win 10 kurmaya geldi sıra bakalım çalışacak mı tabi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt