Hotspot da ücretli oluyormuș!!

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Telefonunun internetini tablete laptopa vs baglayanlardan da ucret alinacakmis. Haber şöyle :

Akıllı telefonlarındaki mobil internet paketini başka cihazlarla paylaşanlara ek ücret geliyor. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil hotspot kullananlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımı aylık 9 TL olarak ücretlendirilecek.
Mobil internet paketini “hotspot” yoluyla başka cihazlarla paylaşanlara kötü haber geldi. Bundan sonra mobil internetini paylaşanlar, aylık 9 TL ücret ödemek durumunda kalacak.
Konuyla ilgili bir GSM operatöründen abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan bu gelişmeye göre iOS veya Android teelfonlarındaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan kişisel erişim noktası özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.
Habertürk'ün haberine göre sözkonusu mesajda, “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kuremsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” denildi.

EK 2 GB VERİLECEK
Söz konusu GSM firmasının müşteri destek hattından edinilen bilgilere göre bu ek paket 30 gün geçerli olacak. Bu süre sonunda paylaşım yapılırsa, aboneye tekrar 9 TL ücret yansıtılacak. 2 GB’lik paket, bu süre içinde sadece paylaşım için kullanılabilecek bir içerik olarak hediye edilecek.
Müşteriler, bu 2 GB dışında, mobil internet paketlerindeki mevcut ‘data’larını da paylaşmaya devam edebilecek. Ancak telefonlardan Hotspot (tethering) olarak yapılan paylaşımlarda bu ücret alınacağı için mevcut paket veya ek 2 GB’lik paket fark etmeksizin, mobil internet paylaşımı yapılması durumunda 9 TL’lik ücret anında yansıtılacak.
Müşteri destek hattı tarafından da doğrulanan bu ek ücret uygulaması konusunda diğer mobil operatörlerin de aynı adımı atacakları tahmin ediliyor..

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
turkcell saçmaladı iyice. nasıl süzeceklermiş hotspot kullanımımı onu merak ediyorum bende ?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Yurtdışındaki telefon firmaları da hotspotdan ücret alıyorumuş onu örnek gösteriyorlar. Yakında tüm operatörler aynı şeyi uygular işin ucunda para var nasıl olsa. Hotspotı açtığın anda zaten firmanın haberi oluyor normal şartlarda tabi bunu rootlu andoid ve jailbreaklı iphonelarda atlatmak mümkün tabi kaç kişi yapabilir orası ayrı sorun

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Aynidan 2 farkli mac adresi
Operatorden data cekmeye basladigi anda
Ücretlendirme tabi tutulur.

Rootla cozulebilir durumsa mecbur rootlayacağız. :rock

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
COk sacma birseydi zaten marketteki poşet uygulamasi gibi internet ziyan olmasin diye heralde boyle birsey yapiliyor :).

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
COk sacma birseydi zaten marketteki poşet uygulamasi gibi internet ziyan olmasin diye heralde boyle birsey yapiliyor :).

Aksam aksam yazmayayım dedim
Tutamadim kendimi kusara bakmayin

Sarayın ıbrıgı altın kaplama değilmiş.
Ibrıkların ivediklikle altın kaplanması için

yılbaşından itibaren
Adsense gelirlerinden
Stopaj+kdv+gelirvergisi talep edilecek.

Kıssa hisse nereye nasil saldiracaklarıni sasirdilar.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Eğer öyleyse vpn kullanmak gerekir o zaman hiç bir şekilde filtreleme yapamazlar mac takibi yapamazlar şimdiden söylemesi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Eğer öyleyse vpn kullanmak gerekir o zaman hiç bir şekilde filtreleme yapamazlar mac takibi yapamazlar şimdiden söylemesi
Bi ara Psiphon Pro kullanmıştım işlev görür mü? Tabi ücretsiz olunca 4 mgbt gibi kota koyuyordu. Gerçi mobil olunca çok bir sıkıntı görürmü bilemem. Genelde konu hakkında sana açıklama yapmıştım internet yavaş olunca kullanıyordum. Ama 4 mgbt düşünce yine işime yaramamıştı

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bi ara Psiphon Pro kullanmıştım işlev görür mü? Tabi ücretsiz olunca 4 mgbt gibi kota koyuyordu. Gerçi mobil olunca çok bir sıkıntı görürmü bilemem. Genelde konu hakkında sana açıklama yapmıştım internet yavaş olunca kullanıyordum. Ama 4 mgbt düşünce yine işime yaramamıştı
Ücretsiz vpnler karşıya sunucuya bağlantı sağladığın için download hızını baz alır yani her 8 mbps de hızda 1 mbps hız alırsın 16 mbps hızın varsa 2 mbps alırsın mobilde fazla fark etmez yani en azından hotspot kullanacak olan kişi işini görür diye düşünüyorum son olarak vpnler ekstra data harcayacağını da belirtmek isterim

Edit : Şuan test ettiğimde vpn üzerinden değil mobil üzerinden bağlantı sağlandı yani vpn işini çözmüşler.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt