Hotpoint FMG923 Çamaşır Makinesi F01 Hatası

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Makine az önceye kadar normal çalışıyordu hatta sabah sorunsuz yıkama yaptı akşam çalışırken F01 hatasıyla beraber bütün ışıkları yanıp sönmeye başladı. Kapatıp su boşaltma programında çalıştırdık 1 dakikaya yakın çalıştı tekrar aynı şekilde hata verdi bu sürede kazan dönmedi. Biz de fişini çektik bıraktık. Bu sorunu servis çağırmadan çözebilir miyiz? Servis çağırsak ne kadar ücret isterler?

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Yani kendim yapabileceğim bir şey yok mutlaka servis çağırmam lazım öyle mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
By_trol ün dediği gibi kontrolleri sağlayıp deneyebilirsiniz, ana kart değişmesi gerekirse orjinallerde yazılım yok ama bi makineden (sizinki ile aynı üretim kodlu) çıkma bularsan sorun yok. F1 Bana hep karttan kaynaklı arıza cikardi, ama belli de olmaz. Servis ücreti ortalama 50 ile100tl
vestel servisi ilgileniyor, parçalarının çok pahalı olduğunu hatırlatmak isterim. Eğer motor veya kart kaynaklı ise makine de eski ise bence yenisine yönel

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Üreticiye bak, yazılımı atmadan kart gönderiyor. :hihi
Kart bir çok modelin ortak kartı donanıma ve program sayısına , modeline , ekranlı veya led göstergeli oluşuna göre yazılımlar değişiyor bu sebepten kart yazılımları boş aslında çok iyi bir uygulama her modele ayrı kart olmasından iyi örnek veriyorum stokta yüzlerce model kart bulunduracağına onlarcası yetiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kart bir çok modelin ortak kartı donanıma ve program sayısına , modeline , ekranlı veya led göstergeli oluşuna göre yazılımlar değişiyor bu sebepten kart yazılımları boş aslında çok iyi bir uygulama her modele ayrı kart olmasından iyi örnek veriyorum stokta yüzlerce model kart bulunduracağına onlarcası yetiyor.

Böyle düşününce mantıklı. :ok

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Bugün denemek için çok az çamaşırla çalıştırdığımızda programı tamamladı. Az önce de sirke koyup kendini temizleme programını başlattım. Şimdilik sorun yok gibi. Elektronik cihazları anlamak çok zor...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt