HOTPOİNT Ariston ENXTM 19211.1 F (TK) A+ 504 lt No-Frost Buzdolabı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bildiğiniz üzere elimizden geldiğince tüm markaların teknik ekipleri ile bir araya gelerek, hizmetleri, ürünler, satış sonrası hizmet poliitikalarına dair görüşler/bilgiler almaya, ürünleri incelemeye çalışıyoruz.

Yine bildiğiniz ve belli aralıklarla yazdığım üzere hiç bir markaya düşmanlığımız, ön yargımız, negatif yaklaşımımız yok ancak elbette ki yaşanan iyi/kötü tüm tecrübeleri de forumumuzda paylaşıyoruz.

Klima konusunda forumu önceden takip eden arkadaşlarımız bilir ki benim bir adet 9 lük HOTPOİNT klimam var (İnceleyebilmek için satın aldığımız klimalardan birisi) Bu klimada oldukça talihsiz durumlar yaşamış ve servisi arkadaşım olmasına rağmen bu forumda hiç bir gerçeği gizlemediğimiz için her şeyi de sizlerle paylaşmıştım.

İşte o servis arkadaşım ile birlikte dün sizler için bir buzdolabı montajına kısacık refakat ettim :ok

Verilen hizmeti yerinde gördüm, Orijinal ve özenli olarak korumaya alınmış ambalajından tüketicinin gözü önünde çıkartıldı buzdolabı.

FETHİYE HOTPOİNT ARİSTON YETKİLİ SERVİSİ Ufuk ustamız önce müsaade isteyerek ürünü kendisi inceledi herhangi bir nakliye hasarı riskine karşı. Tüketici onayı ile hasarsız ürün mutfağa taşındı, nakliye emniyet bantları çıkartıldı, Arabasından Enerji monitörü getirip ilk testini kısa süreli yaparak kontrol eti, Kompresörün kalkış demeraj akımına baktı, ürüne kendisi onay verdikten sonra tüketiciye ürün ile ilgili teknik ve kullanıcı faydalı detaylı bilgilendirmede bulundu.

Ben verilen hizmetten memnun kalan müşterisinin yüz ifadesine dikkat ettim ki arkadaşlar inanın oldukça titiz bir hanımefendiydi.

Arkadaşlar ürüne ben de ev sahibinden izin alarak biraz gözattım, İlk baktığım yer kompresör üreticisi oldu ki, Sizlere yıllardır belirttiğim üzere artık markalar arasında HİZMET ve MÜHENDİSLİK dışında çok fark kalmadığının ispatını bu buzdolabında da gördüm ki sebebi şu dur, üründe kullanılan kompresör, zaten diğer markaların da kullandığı, benim de kısa bir süre önce detaylı bilgisini aktardığım JİAXİPERA kompresördür.

Bu kötü bir şey mi? Tabi ki hayır, bizler biliyorsunuz ki uygun kodlu kompresör kullanıldığı sürece buna hiç bir zaman itiraz etmedik. Hatta sizlere VESTEL derin dondurucu (7 çekmeceli inox) inceleme konusu da açacağım birazdan ve göreceksiniz ki o derin dondurucuda da, JİAXİPERA kompresör kullanıldığını göreceksiniz.

Yani benim klimamda sorun yaşamama ve HOTPOİNT marka klimalara karşı tavır almamıza neden olan konu kompresör dü, Ancak Buzdolabında HOTPOİNT markasının kompresör üreticisinde daha temkinli seçim yaptığı görüşüne sahip olmma neden oldu bu tercih :ok

Gelin biraz da görsellere bakalım.

IMG_20180801_192505.jpg

IMG_20180801_192512.jpg

IMG_20180801_192536.jpg

IMG_20180801_192551.jpg

IMG_20180801_192559.jpg

IMG_20180801_192618.jpg

IMG_20180801_192624.jpg

IMG_20180801_192635.jpg

IMG_20180801_192645.jpg

IMG_20180801_192706.jpg

Teknik Özellikler

• Ürün Tipi : Çift Kapılı
  • Enerji Sınıfı : A+
  • Brüt Hacim : 504Lt
  • Dondurucu Kısım Hacmi : 130 Lt
  • Ses Seviyesi : 40 dB
  • Yıllık Enerji Tüketimi : 390 kWh
  • Ürün Boyutları (YxGxD) : 190cm x 70cm x 75cm

Üretici Hotpoint-Ariston
Aydınlatma Var
Buz Matik Yok
Derinlik (cm) 73.8
Hacim (L) 504
Dondurma Kapasitesi Kg / 24 Saat 2
Dondurucu Bölme Kapasitesi (Lt) 130
Soğutucu Bölme Kapasitesi (Lt) 374
Dondurucu Özelliği No Frost

Enerji Sınıfı A+
Genişlik (cm) 70
Yükseklik (cm) 190.5

Su & Buz Pınarı Yok
Hızlı Dondurma Yok
Hızlı Soğutma Yok
Kapı Açık Uyarısı Yok
Kontrol Paneli Mekanik
Kullanım Şekli Solo

Renk Beyaz
Ses Seviyesi (dB) 40

Ürün Tipi Çift Kapılı
Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 390

Garanti Notu Eğer satın aldığınız ürün kurulum gerektiriyorsa, size en yakın yetkili servisi arayın.Ürün kutusunun (ambalajın) açılması ve kurulum işlemi mutlaka yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ürününüz garanti kapsamı dışında kalır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
adem abi benım altus marka buzdolabımda tee marka ntu 170mt komposor tam 5,5 yıl çalıştı garanti bittiği için mecbur yenı motor almak zorunda kaldım parçacı banada jiaxperia tt1117 gy model komprösörü tavsiye etti 350 tl+200 işçilik aldım taktırdım şu an memnunum.Sonradan öğrendım secop embraco daha kaliteliymiş sıkıntı çıkarır mı ilerde.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem abi benım altus marka buzdolabımda tee marka ntu 170mt komposor tam 5,5 yıl çalıştı garanti bittiği için mecbur yenı motor almak zorunda kaldım parçacı banada jiaxperia tt1117 gy model komprösörü tavsiye etti 350 tl+200 işçilik aldım taktırdım şu an memnunum.Sonradan öğrendım secop embraco daha kaliteliymiş sıkıntı çıkarır mı ilerde.
Şu an normal piyasada zaten halen kullanılan ve satılan kompresörlerdir Secop ve Embraco ama JİA da iyidir sorun yaşamazsınız.

TEE ve PARS uzak durmanız gereken kompresörlerdir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt