Hotpoint Ariston çözülemeyen arıza

U Çevrimdışı

ufukculha

Yeni Üye
15 Ağu 2023
4
29
Herkese merhabalar hayırlı forumlar. Aylardır çözülemeyen bir arızayla karşı karşıyayım hotpoşnt buzdolabımda. Alt taraf soğutmuyor, cihazın garantisi de bitti servisi çağırdım rezistans çalışmıyor dedi değiştirdi,komple buz tutmuş eritti gitti 1 hafta sonra yine aynı oldu , tekrar çağırdım evap diye bir parça da arızalı dedi onu değiştirdi ama sorun yine çözülmedi , en son beyin değişti 10 gün önce cihaz yine düzelmedi , ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Rezistans ve evap değişti. Peki sensör değişti mi? Rezistans sağlam olsa da devreye giriyor mu?

Ayrıca gövde kaçağı var mı? Kontrol edildi mi?

U Çevrimdışı

ufukculha

Yeni Üye
15 Ağu 2023
4
29
Hocam sensör değişmedi , ben bütün süreçlerde başındaydım , onu değiştirmediler. Ben pek de bilmiyorum ama rezistansı değişince ısındığını bana gösterdiler sadece o kadar , gövde kaçağı mevzusunu hiç bilmiyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam sensör değişmedi , ben bütün süreçlerde başındaydım , onu değiştirmediler. Ben pek de bilmiyorum ama rezistansı değişince ısındığını bana gösterdiler sadece o kadar , gövde kaçağı mevzusunu hiç bilmiyorum.
Bence bunların kontrolü gerekir. Daha detaylı bilgi için diğer üyelerimizde bilgi paylaşacaktır. Eğer mümkün olursa üst ve alt tarafın ısısını uzun problu bir dereceyle kaydedip paylaşın. (15-30 dk)

U Çevrimdışı

ufukculha

Yeni Üye
15 Ağu 2023
4
29
Cevaplarınız için teşekkür ederim , yarın tekrar arayacağım. Biz bilmediğimiz için mağdur oluyoruz. Bu da olmazsa yeni dolap al demişlerdi buzu eriyince mis gibi çalışıyor dolap halbuki. Harcanan para , atılan gıdalar , bide üstüne stresi cabası.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cevaplarınız için teşekkür ederim , yarın tekrar arayacağım. Biz bilmediğimiz için mağdur oluyoruz. Bu da olmazsa yeni dolap al demişlerdi buzu eriyince mis gibi çalışıyor dolap halbuki. Harcanan para , atılan gıdalar , bide üstüne stresi cabası.
Duruma göre gövde kaçağı varsa markanın garanti süresinde olmasa bile dolaba müdahale etmesi gerekebilir. Servisle de bir iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,631
Evap' ın arızalı olacağını sanmıyorum arızalı olsa muhtemelen delinme olur dolabın gazı kaçar evap yüzeyinde hiç soğutma buzlanma olmaz.
Evap değişti ise dolaba vakum, gaz şarjı ve drayer değişimi yapılması lazım. Evap ne alaka anlam veremedim. Servis geldiğinde fişin ucuna voltcraft energy logger cihazını bağlasın dolabı test moduna alsın çektiği akım değerlerinden ve dolabın ekranında belirecek kod ile hata ortaya çıkar öncelikle dondurucu bölüm fanını kontrol etsin fan çalışmıyorsa sebebini bulsun kapı switchleri fanın çalışmamasına etken olur switchler sağlam ise fanın kendisini kontrol etsin geriye de sensör, sensör soketleri ve anakart kalıyor.

Geri
Üst Alt