Hotpoint Ariston buzdolabı vızırtı sesi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Evet arkadaşlar son bir hafta on gündür buzdolabının motor kısmında bir vızırtı sanki cızırtı gibi bir ses geliyor.Motorun üstündeki plastik kabı oynatınca yada oynatmaya çalışınca ses kesiliyor bir süre sonra tekrar başlıyor. Acaba nedendir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Motorun oldugu bolgede fon makınası (ısıtıcı anahatarı kapalı olsun) yardımıyla temızlık yapıp ses durumunu takıp edermısın.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Arkada fan mevcut mudur?
Mevcut fakat oradan gelmiyor. Motor bölümünden geliyor..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Motorun oldugu bolgede fon makınası (ısıtıcı anahatarı kapalı olsun) yardımıyla temızlık yapıp ses durumunu takıp edermısın.
Burada paylaşmıştım aslında dolap hiç stop etmiyor sürekli çalışıyor diye.. Motoru yeni değişmişti bir nevi anjiyo olmuştu aslında.. Temizlikte bir sıkıntı yok ama bilmiyorum yinede...!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
tkartal ' Alıntı:
Evet arkadaşlar son bir hafta on gündür buzdolabının motor kısmında bir vızırtı sanki cızırtı gibi bir ses geliyor.Motorun üstündeki plastik kabı oynatınca yada oynatmaya çalışınca ses kesiliyor bir süre sonra tekrar başlıyor. Acaba nedendir?
Plastik kapak sıcaklıktan dolayı kendini gevşetmiş olabilirmi acaba ,o kapak çıkartılıp takılabilir,arasına sünger koyabilirsin,eğer düşündüğüm nedenden dolayı ses yapıyorsa ,ben bizimkine sünger koymuştum,sesi kesmişti :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
komprasörü oynatıcınca kesiyorsa takozlarda gevşeme olabilir motorun kulakçıklarını tutan tırnaklar sağlammı kontrol ediniz, motor su haznesi oynatınca kesiyorsa teraspynin deği gibi kenarına köşesine bi yalıtım malzemesi koyup titreşimi düşürün, eğer borular titreşiyorsa hafif iterek veya çekerek boruyu çok az yamultun daha sağlam ve titreşimsiz olduğunu görebilirsiniz

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
komprasörü oynatıcınca kesiyorsa takozlarda gevşeme olabilir motorun kulakçıklarını tutan tırnaklar sağlammı kontrol ediniz, motor su haznesi oynatınca kesiyorsa teraspynin deği gibi kenarına köşesine bi yalıtım malzemesi koyup titreşimi düşürün, eğer borular titreşiyorsa hafif iterek veya çekerek boruyu çok az yamultun daha sağlam ve titreşimsiz olduğunu görebilirsiniz
Tamam denicem. Teşekkür ederim. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt