Hoover kurutma makinası alttan yağ kaçırıyor

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Arkadaşlar merhaba yine gizel bir konu ile buradayım 🙂. 2 ay önce sıfır alarak kullanmaya başladığım Hoover marka ısı pompalı kurutma makinam altından yağ veya reçinmesi şeffaf bir sıvı damlatıyor fakat a az oluyor bu öyle ki ellemeye kalktığımda yapış yapış oldu elim internette araştırma yaptım bir sonuç yok resimi bırakıyorum aşağıya servisi aramama gerek varmı?

20230823_000048.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bu kadar berrak olması da kafa karıştırıyor. Bu makinede hangi kısımda bu yapıda bir kimyasal kullanılmıştır onu düşünmek gerekiyor. Eğer makineye eklediğiniz çamaşırlar, cepleri v.b.' den kaynaklanmadığından eminseniz bence en kısa sürede servis çağırın.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Bu kadar berrak olması da kafa karıştırıyor. Bu makinede hangi kısımda bu yapıda bir kimyasal kullanılmıştır onu düşünmek gerekiyor. Eğer makineye eklediğiniz çamaşırlar, cepleri v.b.' den kaynaklanmadığından eminseniz bence en kısa sürede servis çağırın.
Şimdi bakıyorum alttan damlıyor makinanın sağ arkasından çok koyu kıvamlı elleyince yapıştı her yerime mesela ilk olduğunda temizledim 15 yıkama da yine aynı seviye damlattı. Tanıdık bir beyaz eşya tamircisine sordum ilk defa gördüğünü söyledi belki burada ne olduğunu bilen bir arkadaş vardır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şimdi bakıyorum alttan damlıyor makinanın sağ arkasından çok koyu kıvamlı elleyince yapıştı her yerime mesela ilk olduğunda temizledim 15 yıkama da yine aynı seviye damlattı. Tanıdık bir beyaz eşya tamircisine sordum ilk defa gördüğünü söyledi belki burada ne olduğunu bilen bir arkadaş vardır.
Açıkçası bende ilk defa rastlıyorum. Muhtemelen bir hareketli aksamın aşınma önleyici sıvısıdır. Sökmeden çok net anlaşılamayabilir diye düşnüyorum.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Güncelleme: Arkdaşlar servis kaydı oluşturdum bugün aradılar eve 10 dk içinde gelmemi aksit takdirde gideceklerini söylediler. Bende kızdım baya 30 dakika içinde gelebileceğimi söyledim vaktimiz yok biz sizi ararız boş olunca diye kapattılar. Bunun üzerine hoover müşteri hizmetlerini aradım ve servis değişikliği istedim ancak başka servisleri yokmuşkabul etmediler. Servisle görüşün bizim yapacağımız birşey yok dediler. Serviste müsaitlik durumlarına göre Hafta içi tekrar arayacaklarını benim adresde onları beklemem gerektiğini söyledi. Makina henüz 2 aylık ben thh ye başvurup para iadesi yada değişim siteme hakkım varmı servis gelmiyor sonuçta. Nasıl bir yol izlemeliyim.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Hocam geçmiş olsun, Cihazları, müşteri hizmetleri ve servisi en dandik markaya hoş geldiniz. Umarım bir an önce kurtulursunuz. 10 yıllık tecrübeme dayanarak yazıyorum.

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Hocam geçmiş olsun, Cihazları, müşteri hizmetleri ve servisi en dandik markaya hoş geldiniz. Umarım bir an önce kurtulursunuz. 10 yıllık tecrübeme dayanarak yazıyorum.
Ben hayatımda böyle birşey görmedim hocam evimde samsung, vestel, lg marka ürünler var servis gelmeden 1-1.30 saat önce arayıp haber veriyor. 10 dk içinde ben nasıl eve gideyim. Birde diyorlar evde bizi bekleyin müsait olduğumuz da ararız

İlk 6 ay değişim hakkınız var problem in kaynağını merak konusu 😎
Gerçekten bende merak ediyorum servisinde anlayacağını pek sanmıyorum gerçi gelmiyorlar. Ben değişim için resimlerini çekip direk hakem heyetine başvursam olurmu hatta bilirkişi isteyeyim gelip baksın çünkü çünkü serviste gelmiyor.

Geri
Üst Alt