Hometech 1200SE yazılım almıyor(du),rs232 hatası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Elimde köyde kullandığım bir cihaz vardı,bozulmuştu ,hdmi çıkışı yok ,atıl duruyordu,motorlu çanağımı köye takınca ,benim pozisyonerim oldu gibiydi,görüntüyü de lehimlediğim kabloyla veriyordum tvye, işte bu cihaza ne yaptıysam yazılım atamıyordum,artık çöp olmuştu iyice,bayramda bir gün aldım yine elime ufaklığı,ölçü aletini de aldım ve başladım hatları kontrol etmeye :)
Bu kez kafaya koymuştum,kesin olmasa bile yapacaktım ,hatta misafirliğe gelenler kenarda görünce "yav ,birgün de uğraşma bunlarla" dediler :)
Ama sonunda başardım,meğer sorun ne virtualboxta,ne usb-com portta nede cihazdaki bakır yollardaydı,meğer bir direnç bozulmuş,ölçünce çıktı ortaya,tabii elimdeki 10 ohmdan 100kohm kadar ne kadar direnç varsa tek tek denedim,(krokodillerle tutturdum dirençleri,tek tek) yine olmayınca bu kez botech açtım,rs232 girişindeki iki direnci de ölçtüm,ikiside 4.7 k idi,hemen hometecteki sağlam direnci ölçtüm,aha,4.7k :)
Hadiii,bu kez 4.7 k direnç aradım direnç kutusunda,tabii buldum,ardından kopuk yerin nereye bağlantısı var onu aradım,buldum,bir transistöre gidiyordu,rs232 girişten o transistöre 4.7k direnci lehimledim,pc açtım,bağlantıyı yaptım,yazılımdan "gönder" tııkladım,10-12 dakika sonra bingo :)
Şimdi 1506G işlemcili ve 8Mb boyutlu her yazılımı atıyorum ama kullandığım yazılım süper,DLNA bile var,2020 6.cı ayına kadar da OSTCAM var :hihi , iki tür wifi cihazını ve en önemlisi usbnet destekliyor :hihi
İşte aşağıdaki görselde görüyorsunuz :
Sağdaki tek kırmızı nokta direncin olduğu yer (R161) ,söktüm tabii ,Direncin bağlı olduğu yer de Q20 isimli transistör( mavi nokta içinde minik kırmızı noktalı yer) :ok

HT.jpg

HT2.jpg

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam bende üç dört sene olmuştur aynı cihazi A101 den almiştim.yazılım yükledim yanlış yazılım cihaz elimde kaldı.o zamanlar o malum ara kaplıda pek bilinmiyodu .baya cihaz sinirimi bozmuştu.sırf leptoptan yüklemek USB aparatı almiştim.hala duruyor.wifiside.waybe

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hocam bende üç dört sene olmuştur aynı cihazi A101 den almiştim.yazılım yükledim yanlış yazılım cihaz elimde kaldı.o zamanlar o malum ara kaplıda pek bilinmiyodu .baya cihaz sinirimi bozmuştu.sırf leptoptan yüklemek USB aparatı almiştim.hala duruyor.wifiside.waybe
Atma atmaaaa,,hemen yazılım yükle duruyorsa, ama yazmayı unuttum ben kulaklık jakı kullandım fakat rs232 girişini biraz eğeledim,çünkü tam oturmuyor tırnakları,jaka,eğer yaparım birşeyler dersen yazılımı vereyim sevgili Crysis :)

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teşekkür ederim atalı çok oldu doğru kulaklık jak girişi zaten piyasada iki şiş satılıyor birisi uzun birisi kısaydı. hakikaten aldım zamanlar kimse bir şey bilmiyo desem dogrudur

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Teşekkür ederim atalı çok oldu doğru kulaklık jak girişi zaten piyasada iki şiş satılıyor birisi uzun birisi kısaydı. hakikaten aldım zamanlar kimse bir şey bilmiyo desem dogrudur
Bende A101den almıştım,ya 39 yada 49 liraydı,şimdi resmen 500-700 tllik cihaz oldu,haaa,donarmı yoksa uzun kullanımda çok ısınırmı bilmiyorum,ama tek kelimeyle mükemmel :)
Bu arada birçok yazılım da denedim,ama tabii beni yoran tek şey "neden yazılım atılmıyor" diye düşünmekti,meğer direnç bozukmuş,hiç de aklıma gelmemişti direncin bozuk olacağı ,usb-com cihazından bile şüphelendim de bir tane daha almıştım,gerçi yedek olmuş oldu :)

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben ozaman kendi orijinal yazılımı hariç bi yazılım yayükledim yanılmıyorsam 1506 üstu yabancı yazılım.yanlişlıkla bir daha kurtarma yazılımı orjınsl yazılım fayda etmedi tabi sizin gibi ustalıgım yoktur dirençli lehim gibi ama şimdi görüyorum değişik yazılımları boşa hevesleniyorum.gm spark cihazın var ccam yüklü ev kira küçük çocuklarım var TV izleyecek vaktim yok catıda balkonda canak yok dayzeg motor var anlican işler karışık

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ben ozaman kendi orijinal yazılımı hariç bi yazılım yayükledim yanılmıyorsam 1506 üstu yabancı yazılım.yanlişlıkla bir daha kurtarma yazılımı orjınsl yazılım fayda etmedi tabi sizin gibi ustalıgım yoktur dirençli lehim gibi ama şimdi görüyorum değişik yazılımları boşa hevesleniyorum.gm spark cihazın var ccam yüklü ev kira küçük çocuklarım var TV izleyecek vaktim yok catıda balkonda canak yok dayzeg motor var anlican işler karışık
Allah bağışlasın,gözlerinden öpüyoruz ailecek,umarım her şey düşündüğün gibi olur,yakın olsak inan gelir kurardık motoru da çanağıda :ok

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
direnç ufakmış bari metal 100 wattlık direnç koyaydın. htta davul teli koyaydın :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
direnç ufakmış bari metal 100 wattlık direnç koyaydın. htta davul teli koyaydın :)
Davul teli derken :alala
Davulda tel oluyormuydu,benim çaldığımda tel yoktu,köye gittiğimde davula bakayım,belkide vardır :)
Aslında 110w taş direnç takmıştım,arkadaş" alocum bu soba gibi ısınır,bunu kışın tak" dediğinden çıkarttım,kışın takacağım :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri