Hometech 1200SE yazılım almıyor(du),rs232 hatası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
uydu kurmadan yeni geldim o saatte :)
Eeee,"İstanbulda yaşamak" için ,ömrü yolda bitirir derlerdi,doğruymuş demek :)

Hocam eskiden kasalarda rs 232 girişi vardı laptop için hangisini seceyim farklı versiyonları varmı kablo alicam
cihazın arka tarafının fotosunu at bakalım nasılmış die
veya elindeki cihazın rs232 girişinin fotosu .bu arada usb to rs232 almalısın,sanırım link vermiştim ben uydu konusunda :ok

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
1eea9b99eb2abc67846dbaa5c3fa18ce.jpg
Buyur hocam

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
ht 1200 se siyah kasa buna yazılımı atamıyorum cihaz görmüyor galiba kabloyu ama söktüm rs232 soketi uzun 4 pinli uc sokete yetişmiyor yetişsede yine aynı 4 lü sokete bağlantı nasıl yaparım konudaki resimler silinmiş bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. bu cihazın gri kasasına yazılım atabiliyorum gri kasadaki soket 3 pinli kısa soket oldugundan sorun olmuyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
ht 1200 se siyah kasa buna yazılımı atamıyorum cihaz görmüyor galiba kabloyu ama söktüm rs232 soketi uzun 4 pinli uc sokete yetişmiyor yetişsede yine aynı 4 lü sokete bağlantı nasıl yaparım konudaki resimler silinmiş bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. bu cihazın gri kasasına yazılım atabiliyorum gri kasadaki soket 3 pinli kısa soket oldugundan sorun olmuyor.
Fotoda göstermiştim ,eğer bulursam ,başka yere yükleyeyim,fotoğraf serveri bakımda olduğundan görünmüyor ,

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
cihaz hiçbir yazılımı almıyordu. deneye deneye yazılım başladı. %100 de oldu fakat birdaha açılmadı. yine aynı şekilde hangi yazılımı denediysem olmadı. göstergede ışıkta yok bazı devre elemanlarını ölçtüm kabloyu görmüyor diye ama arızalı devreye rastlamadım teraspy hocam sizin değiştiğiniz direnç 10 ohm çıkıyor. ne yapabilirim bu cihaza ip li bir yazılım yükleyim dedim boş durmasın cihaz ama olmadı nasıl döndürürüm acaba kolay gelsin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
cihaz hiçbir yazılımı almıyordu. deneye deneye yazılım başladı. %100 de oldu fakat birdaha açılmadı. yine aynı şekilde hangi yazılımı denediysem olmadı. göstergede ışıkta yok bazı devre elemanlarını ölçtüm kabloyu görmüyor diye ama arızalı devreye rastlamadım teraspy hocam sizin değiştiğiniz direnç 10 ohm çıkıyor. ne yapabilirim bu cihaza ip li bir yazılım yükleyim dedim boş durmasın cihaz ama olmadı nasıl döndürürüm acaba kolay gelsin.
Yanılmıyorsam DDR seçeneği 3 olmalı,yazılım boyutu da 8mb (cihaz artık bende değil maalesef) ,benim direnç 4.7k idi,acaba sendeki 10 k olmasın (10 k olsada sıkıntı değil),plakette 1506 yazıyordu değilmi? ,Bu arada fotoğraflar geri gelmiş ,kablo bağlantısını da inceleyebilirsin forumda aratarak.Cihaz bende olmadığından yazılımları da sildim hdd'den ,en azından birini verir,test ederdin ama yinede bakayım ,bazen yedek tarafa atıyorum ,bulursam yandexse yükler linl veririm.

E Çevrimdışı

enes67

Yeni Üye
30 Eki 2019
10
44
digiulama digiulama
Hocam yukaridaki yaziyi yükleyince kumanda sorunu aluyormu , bende cok farkli bir cihaz var , baska forumda tavsiye ettiyin yazilimi yüklemistim kendi kumandam uymadi , hometech kumandasi aldimi uyarmi , bir yardimci olsan ustam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri