Duyuru Homatics Ürünleri Resmi Site Güncel Fiyatlar %10 İndirim Kodu Kargo Vergi Dahil

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
soru şu dur; kim ya da kimler aldı da yorum yapıyor 928 için?? yani şimdilik Box olarak
piyada olan iki cihaz var

X96X10
UGoos AM8

başka yok ama sırada bir kaç üretici var ve sanırım SDMC de bir tane çıktı/çıkıyor gibi var

diğer konu da şu dur;GPU G-57 kimde var? kimse de yok ama şimdilik,ya da sadece Philips
bazı serilerinde vardır ki ben de var GPU G-57(8808 serisi)

soc Pentonic-1000+G57 netice? çok çok iyi:ok
stream da AppleTV veya nVidia aratmaz,ama illa bunlardan birisini takacağım diyen
adama dur takma ben demem zira bana göre özellikle stream da AppleTV bir numara dır:ok

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
66
41
Yorum yapmak için almaya gerek yok. İnternette benchmark sonuçları var. CPU testinde de gpu testinde de nvidia tegra 1+ dan geride. Üstelik nvidia 16nm ve 4 yıllık işlemci.

Stream performansı için zaten S905X4 lü boxlar da sıkıntı yok. 928 e gerek yok. O zaman 928 i alan adam performans için alır. Ek olarak appletv çok ciddi işlem gücüne sahip. Android boxların çok ötesinde. Biz 928 android tarafında muadil olur mu diye istişare ediyoruz. Bu haliyle mümkün görünmüyor.

M Çevrimdışı

Metin Bilgin

Aktif Üye
27 Ara 2023
56
26
S928X insanlarda hayal kırıklığı yaratacak. S905X4 ün yaklaşık 3 katı performans veriyor ancak nvidia tegra x1 in onda biri. Tegra 650 gflops, S928X 55 gflops, S905X4 20 gflops. Bu gözle bakarsak S928X yeni high end sınıfından ziyade mainstream olur gibi.
Katılıyorum. Kendi adıma s905x5 bekliyorum yayın için zaten x4 bile yeterli iken x5 gayet iyi olacaktır diye düşünüyorum. Fiyat da uygun olursa gayet iyi olur.

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
66
41
Katılıyorum. Kendi adıma s905x5 bekliyorum yayın için zaten x4 bile yeterli iken x5 gayet iyi olacaktır diye düşünüyorum. Fiyat da uygun olursa gayet iyi olur.
S905x5 gerek cpu gerekse gpu olarak x4 ün iki katı. Üstelik 6nm olduğu için daha verimli bir işlemci ve ısınma sorunu yok. AI optimizasyonları ile birlikte daha verimli çalışacaktır. Fiyat uygun olursa çok popüler olur.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,153
Nvidia Pro hala bu işin zirvesinde, ancak onlardanda artık yenilenmiş bir cihaz beklerdim açıkcası, ama hiç umudum yok. Tabi herkesin Nvidia alacak bütçeside yok, hep söylüyorum isteklere ve bütçeye göre bir cihaz alınmalı. Maksat dijital platformlar izlemekse Y2-Y4-X2-X3 v.s lisanslı cihazlar bile iş yapar. İlk cihazı olacak kişiye sadece gidipte 8gb depolamalı cihaz alma derim. S928X alınır mı? Tabi alınır neden alınmasın, ancak X4 cihazı olan birinede git cihazını yenile S928X al demem. Alan yine alacaktır tabi, yeni çıkana hep bi hayranlık oluyor 🙂 S905X5 cihazı S928X den daha merakla bekleyenlerdenim, ancak aldığım duyumlara göre 2025 e ertelenme olasılığıda varmış.

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
66
41
Nvidia Pro hala bu işin zirvesinde, ancak onlardanda artık yenilenmiş bir cihaz beklerdim açıkcası, ama hiç umudum yok. Tabi herkesin Nvidia alacak bütçeside yok, hep söylüyorum isteklere ve bütçeye göre bir cihaz alınmalı. Maksat dijital platformlar izlemekse Y2-Y4-X2-X3 v.s lisanslı cihazlar bile iş yapar. İlk cihazı olacak kişiye sadece gidipte 8gb depolamalı cihaz alma derim. S928X alınır mı? Tabi alınır neden alınmasın, ancak X4 cihazı olan birinede git cihazını yenile S928X al demem. Alan yine alacaktır tabi, yeni çıkana hep bi hayranlık oluyor 🙂 S905X5 cihazı S928X den daha merakla bekleyenlerdenim, ancak aldığım duyumlara göre 2025 e ertelenme olasılığıda varmış.
Sonuna kadar katılıyorum. Şu an Stream ve media işin s905xx sonuna kadar yeterli. Üstelik ekonomik fiyatlarda bulunabiliyor. S928x bence verdiği performansa göre pahalı. Nvidianın da artık güncellenmiş işlemci ve 8gb ram 128gb hafıza ile bir cihaz çıkarma vakti geldi. Ancak Nintendo yeni ürün çıkarmadığı için onu bekliyorlar.

C Çevrimdışı

complete

Yeni Üye
3 Ağu 2020
5
40
S905x5 gerek cpu gerekse gpu olarak x4 ün iki katı. Üstelik 6nm olduğu için daha verimli bir işlemci ve ısınma sorunu yok. AI optimizasyonları ile birlikte daha verimli çalışacaktır. Fiyat uygun olursa çok popüler olur.
işlemci 2024'ün 2.yarısında en erken üretilecek bunların tv box uyarlaması yıl sonunu bulur.şu an tekel amlogic'in eline kaldık abd huawei ambargosu olmasa hisilicon bu işin zirvesinde olacaktı,işlemcileri hem verimli hemde çok iyi görüntü kaliteleri vardı.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,153
işlemci 2024'ün 2.yarısında en erken üretilecek bunların tv box uyarlaması yıl sonunu bulur.şu an tekel amlogic'in eline kaldık abd huawei ambargosu olmasa hisilicon bu işin zirvesinde olacaktı,işlemcileri hem verimli hemde çok iyi görüntü kaliteleri vardı.
Aslında Mediatek, Realtek, Broadcom işlemcili tam lisanslı cihazlarda var artık. Sadece ülkemizde olmadığı için ve Çinli büyük lisanslı cihaz üretimi yapan firmalar Amlogic ile çalıştığı için pek bilinmiyorlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
ne Box ne de çok pahalı MP türü cihazlar artık moda filan değildir!
yeni trend "miniPC" gibi

Win10/11 de hazır geliyor çok daha güçlü ve neredeyse all-in-one cihazlar
sırf NetFlix/Amazon filan izlemek için illa Box da gerekmşyor artık zira hemen herkesin
paneli zaten bu stream içerikleri açabiliyor! çoğu da daha iyi bir GPU ya sahip
Box lar hala G31 de kaldı şimdilik sadece X96X10 ile Ugoos AM8 de GPU G-57 vardır!
ama panellerin %98 i hala G51/52 de kaldılar! kimiside G31 de duruyor:haha1
sanırım bir tek Philips 2023 modellerin bazılarında G57 var(benim 8808 panel de G57 var)

resim kalitesi fark edilir derecede G31 den daha iyidir!

sanırım bu sene miniPC ye transfer olacağım gibime geliyor,benim desktop da gümledi sayılır
ve zaten eskiydi,yeniden desktop toplamak işime gelmez al bir tane miniPC hem Box hem de
PC olsun:hihi

yeni aldığım 928+G57 li X96X10-Pro güzel ama yakında yolcu oluyor satıp Beelink den bir tane
miniPC almayı ciddi düşünüyorum

Geri
Üst Alt