Duyuru Homatics Box R 4k Plus'tan AV girişi çıkartıldı

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,150
Var olduğunu bende sahibi olduğu için biliyrorum. Maksadım cihaz dışınıa harici olarak cıkıntı yapacağına kart üzerine koy demek istemiştim. :):krotey
Tuner ı dahili olarak anakarta koymamalarının sebebi tamamen belirli lisanslar. En basit örneği bu cihaza dahili tuner konsaydı Netflix lisanslı olmayacaktı. Şimdi firma için hangisi daha öncelikli, Netflix sertifikası mı ? Tuner mı ? Tabi ki Netflix sertifikası. Tuner ıda ayrıca satarak iki özelliğide tek cihazda sağlama yoluna gitmişler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tuner ı dahili olarak anakarta koymamalarının sebebi tamamen belirli lisanslar. En basit örneği bu cihaza dahili tuner konsaydı Netflix lisanslı olmayacaktı. Şimdi firma için hangisi daha öncelikli, Netflix sertifikası mı ? Tuner mı ? Tabi ki Netflix sertifikası. Tuner ıda ayrıca satarak iki özelliğide tek cihazda sağlama yoluna gitmişler.
TV'lere lisans veriyorlar aslında, tamamen işgüzarlık. :kiskis
Aynı Netflix cesareti varsa TV üreticisine de mırın kırın etsin de görelim.
Ya da Google efendi. :deli1

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,150
TV'lere lisans veriyorlar aslında, tamamen işgüzarlık. :kiskis
Aynı Netflix cesareti varsa TV üreticisine de mırın kırın etsin de görelim.
Ya da Google efendi. :deli1
Dahili tuner olan cihazlarda Google sertifikası oluyor zaten, Google lisansında bir sıkıntı yok. Bir çok cihaz var dahili tuner ve Google lisanslı olan. İş Netflix e gelince yok, ben daha görmedim dahili tuner olup Netflix lisansı olan bir tv box 🙂 varsada gözümden kaçmıştır ama görmedim hiç.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dahili tuner olan cihazlarda Google sertifikası oluyor zaten, Google lisansında bir sıkıntı yok. Bir çok cihaz var dahili tuner ve Google lisanslı olan. İş Netflix e gelince yok, ben daha görmedim dahili tuner olup Netflix lisansı olan bir tv box 🙂 varsada gözümden kaçmıştır ama görmedim hiç.
TV'de tuner var abi, bence vermemesi saçma. :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ya ne bileyim 4K tv yayını zaten yok, kıytırık bir HD uydu cihazı bu işi görüyor zaten, şu homatics tunerı alana kadar daha ucuza uydu cihazı alsınlar taksınlar hani. Onu bile almaya gerek yok artık tv lerde hep dahili uydu cihazı var 🙂
2 cihaz yapmak istemeyip, kaynaklar arası geçişle vs uğraşmak istemiyordur.
Tabi yazılımda gömülü bir özellik değil, yine uygulama açmak gerekiyor.

K Çevrimdışı

Kurgu

Yeni Üye
20 Nis 2023
30
37
Tv box'larda uydu olması artı bir özellik ama olmazsa olmaz bir özellik değil internet ile her yayını bulabiliyorsunuz belki bağlantı hızı ve server kalitesi yayın kalitesini etkileyebilir. Şimdi uydu yayını alabilmek içinde 600 küsür ₺ vermekte saçma. Tamamen satış politikası. 45 bin₺ verip içinden şarj aleti bile çıkmayan apple misali. İnsanlar nasıl olsa bu cihaz için kuyruğa giriyor hatta kutuya bile koymasam alırlar mantığı. Homatics type-c portu yerine tunnerde koyabilirdi lisansını alamıyorsan kutu içinde hediyede edebilirdi. Typec portunu tuner dışında kullanabiliyormuyuz hayır e anlamı ne o zaman başka birşey takamıyorsak neden koydun. Cihaza kör kütük aşık olanlar olabilir ama eksikleri var mükemmel değil. Cihaz kaliteli mi evet ama daha iyisini her zaman çıkacaktır. Tartışılması gereken başka bir konu da tunner şartmı haber kanalları harici ben artık tv izlemiyorum reklamlarla birlikte 3 saat saçma sapan dizileri oturup izleyen varmı evet hala var. Basın sektöründe çalışan bir insan olarak tv kanalları 10 yıl sonra iki elin parmak sayısına düşeceğini varsayıyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tv box'larda uydu olması artı bir özellik ama olmazsa olmaz bir özellik değil internet ile her yayını bulabiliyorsunuz belki bağlantı hızı ve server kalitesi yayın kalitesini etkileyebilir. Şimdi uydu yayını alabilmek içinde 600 küsür ₺ vermekte saçma. Tamamen satış politikası. 45 bin₺ verip içinden şarj aleti bile çıkmayan apple misali. İnsanlar nasıl olsa bu cihaz için kuyruğa giriyor hatta kutuya bile koymasam alırlar mantığı. Homatics type-c portu yerine tunnerde koyabilirdi lisansını alamıyorsan kutu içinde hediyede edebilirdi. Typec portunu tuner dışında kullanabiliyormuyuz hayır e anlamı ne o zaman başka birşey takamıyorsak neden koydun. Cihaza kör kütük aşık olanlar olabilir ama eksikleri var mükemmel değil. Cihaz kaliteli mi evet ama daha iyisini her zaman çıkacaktır. Tartışılması gereken başka bir konu da tunner şartmı haber kanalları harici ben artık tv izlemiyorum reklamlarla birlikte 3 saat saçma sapan dizileri oturup izleyen varmı evet hala var. Basın sektöründe çalışan bir insan olarak tv kanalları 10 yıl sonra iki elin parmak sayısına düşeceğini varsayıyorum.
Apple örneği çok yerinde olmuş. Ancak insan doğasını çok iyi anladıkları için bu yöntemler yaşam biçimlerimizi değiştirmediğimiz sürece (Tabii bu süreçte onlarda stratejilerini değiştirecek.) tüketim alışkanlığı böyle devam edecek. Google' ın kurulduğu zamanları hatırlıyorum, insanlara "Her şey ücretsiz" diyerek piyasayı ele geçirdikten sonra Lisanslamalardan aldıkları ücretler hiçbir şey olsa da kendilerince kuralları ve kanunları istedikleri gibi devreye soktular. Bizler sorgulamadan alış veriş yapmaya devam ederken, Netflix üyeliği alırken "Arkadaş hem sana para ödüyorum, hem lisanslı cihaz için ekstra ücret ödüyorum nasıl iş bu" demez ama mahalledeki esnafa "10 dakika iş yaptın bu neyin parası" diye sorarken, Google' a "Hani herşey ücretsizdi." demezken bu sistem böylece gitmeye devam eder.

K Çevrimdışı

Kurgu

Yeni Üye
20 Nis 2023
30
37
Konu google'dan açılmışken adamlar tüm digital ekosistemin içine girdiler. Yetmedi google asistan ile artık cebimizde evimizde her yerimizde tvlere bile mikrofon koyup ortam dinlemesi yapıp veri topluyorlar (big Data) büyük veri bankalarında satışa hazır bekliyorlar. Benim bir açığım yok demeyin burdaki maksat tehdit şantajdan ziyade sizin ihtiyaçlarınıza göre gözünüze soka soka reklamları hatta onların inceleme videolarını önünüze koymaları. Küresel sermaye gücünü tüketimden alır. Bedava ise ürürn sizsiniz mantığını çok geride bıraktık ama artık biz üste para öder duruma geldik. O yüzden yerli üretimin önemi binlerce kez anlam kazanmıştır.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Konu google'dan açılmışken adamlar tüm digital ekosistemin içine girdiler. Yetmedi google asistan ile artık cebimizde evimizde her yerimizde tvlere bile mikrofon koyup ortam dinlemesi yapıp veri topluyorlar (big Data) büyük veri bankalarında satışa hazır bekliyorlar. Benim bir açığım yok demeyin burdaki maksat tehdit şantajdan ziyade sizin ihtiyaçlarınıza göre gözünüze soka soka reklamları hatta onların inceleme videolarını önünüze koymaları. Küresel sermaye gücünü tüketimden alır. Bedava ise ürürn sizsiniz mantığını çok geride bıraktık ama artık biz üste para öder duruma geldik. O yüzden yerli üretimin önemi binlerce kez anlam kazanmıştır.
+1 :ok
Taaaaa başından beri hem de,bu konuda sabaha kadar tartışırım :) Tabii her şeyi ile bizim olmalı,ilk önce de bizim olana sahip çıkmalıyız diyerek konuyu dağıtmama adına susuyorum :ok

Geri
Üst Alt