Hitech mega hd Çöktü açılmıyor

R Çevrimdışı

Riverred

Yeni Üye
16 Nis 2024
3
37
Hitech megahd model uydu alıcı cihazım var. Fakat ne olduğunu anlamadığım şekilde açılış yazısından sonra görüntü gelmiyor. Uydu çalışıyor gibi oluyor. Yazılım felan atsak kurtarabilir miyiz?

IMG_20240416_204345.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cihazın adaptör girişli mi, bütünleşik adaptörlü mü (Direkt 220v kablo çıkışlı) olduğunu hatırlamıyorum. Öncelikle adaptörlü ise farklı bir adaptörle (Mevcut adaptörü 12v 1A ise 12v 2A bir adaptörle ya da birebir değerde adaptörle) deneyin.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kendinden adaptörlü
O zaman açılıp kontrol edilmesi gerekebilir. Genellikle giriş katındaki kondansatörler (Gerek harici gerek dahili güç kaynaklı modellerde) bu sorunlara sebep olabiliyor. Eğer deneyiminiz varsa kasayı açıp güç kartının (Kablonun bağlı olduğu kart) bir görselini paylaşın. Kondansatör, devre elemanlarını en azından gözle kontrol etmiş olalım.

Benzeri bir hata cihaz açıldıktan sonra belirli kanallarda görüntü artefactları, sinyal hataları oluyor.

R Çevrimdışı

Riverred

Yeni Üye
16 Nis 2024
3
37
Cihaz açılıyor. Logo ekrana geliyor ve devamında siyah ekranda kalıyor. Başka işlem yapmıyor...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,342
64
Cihaz açılıyor. Logo ekrana geliyor ve devamında siyah ekranda kalıyor. Başka işlem yapmıyor...
Anteni söküp bak bakalım tvye görüntü verecek mi? Bu arada eğer rs232 portu varsa ve bağlantısını bulabilirsen yazılım atabilirsin,usb ile olur mu bilmiyorum ama rs232 ile olur diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt